aynı isimde "çarşamba (ilçe)" başlığı da var
  • haftanın tam ortası olup konser olmaması gereken yegane gündür..o gunde konser olması halinde kafalar karışır,çok fena olur...
    (bkz: 15 aralik 2004 alphaville konseri)
  • bir zamanlar olecegimi dusundugum gun. 96 yilinda ablami kaybettigim gunlerde, kendimi gercekten iyi hissetmiyordum. o psikolog senin bu psikiyatr benim geziyordum, onlarca ilac aliyor, derdim sadece ilaclarin etkisi bitene kadar unutabiliyordum. gunlerden bir gun, bir cumantesi gecesi, bir ruya gordum. ruyamda tanri bana carsamba gunu olecegimi soyledi. ben o donemin kotu psikolojisi ile, oldukca uzun bir sure, carsamba gunlerini dehset icerisinde gecirdim. cunku hangi carsamba oldugunu bilmiyordum, tanri bunu nedense soylememisti. :) herkes delirdigimi dusunuyordu ve bana cok tuhaf davraniyorlardi.
    iste bu sancili donem icerisinde bir carsamba gunu, bir arkadasim silkinip, kendime gelmeme sebep oldu. iyi ki de oldu.
    -bugun mu olecegim?
    -bak bugun ben de olebilirim, hatta ikimiz bir olay olur ve ayni anda olebiliriz.
    fakat ikimiz ayni anda olursek aramizda cok onemli bir fark olacak.
    sen son saatlerini ne zaman olecegim korkusuyla,
    kendini bitirerek gecirdigin icin mutsuz oleceksin, hem de cok mutsuz.
    ben ise mutlu olecegim. bu nasil buyuk bir fark, bir dusun istersen.

arkama bakmadan odadan ciktim. iste o gunden beri hayatimda cok sey degisti.
    bu olay size cok basit ya da cok komik bir oyku gibi gelebilir. inanin son derece gercek.
    simdilerde carsambalari seviyorum, cunku yasamayi seviyorum.
  • kucuk cuma.
  • haftanın en karaktersiz günü.pazartesi iğrençtir,salı insanı tatmin etmez,perşembe güzeldir cuma gelmektedir,cuma süper,cumartesi rüya gibidir,pazarın öğleden öncesi keyifli öğleden sonrası depresiftir. peki çarşamba,senin olayın nedir kardeşim.hala çarşamba sabahları uyandığımda sevineyim mi üzüleyim mi bilemem.üzüleyim desem pazartesi salıyı devirmişiz çarşamba mı bana koyacak,sevineyim desem kol gibi perşembe cuma duruyor önümüzde.mal gibi çıkarım ben de evden,bi yanım hüzünlü diğer yanımı garip bir neşe kaplamış...ah ulan çarşamba,akşam kupa maçları olmasa hiç çekilmezsin ya,sen uefa ya dua et.
  • carsafa dolanir.
  • arif damar şiiri:

çarşamba

hey çarşamba
    salıdan sonraki çarşamba
    bugün perşembe
  • anlamadigim bir nedenle viyana da bankalarin kapanma saatinin 15 00 oldugu gundur.
  • "her şey olabilir" günü...

(bkz: angel heart)
  • yamulmuyorsam, gece en çok dışarı çıkılan hafta içi günüymüş çarşamba.
  • tv1 (simdinin trt1'i) cizgi film saatinde sirinler gunuydu *. bu sebepten kelli haftanin en sevdigim gunuydu, hala da oyle nedense...

(bkz: sevdim mi tam severim sildim mi bir kalemde)
    (bkz: kizlar durusuna yollar gidisine hasta) *
hesabın var mı? giriş yap