• adini poma koymuslar. polis olayina mudehala araci..
  • iş makinesinin ele geçiriliş anına tanıklık etmiş, makine harekete geçirilmeye çalışırken önünde ve arkasındaki barikatların kuruluşuna yardım etmiş, bu uğurda defalarca gaz yemiş biri olarak coşku duyduğum zafer.

inönü stadının tam yanında duruyordu. "arkadaşlar aramızda oto hırsızı var mı?" çağrısından sonra anında adam bulunup şak diye kapısının açılışına şaşkınlıkla tanıklık ettim. daha sonra makinenin nasıl harekete geçirileceği çözülmeye çalışılırken saldırıya uğradık, yukarıdaki barikatlara yardım etmeye giriştik derken o bölgeden uzaklaştık. şimdi eve geldim ve halk tv'de ele geçirildiğini öğrenmemle coşku içindeyim. kullanmayı nasıl çözdüler orasını anlamadım bir tek. gerçi kapısını açacak adam anında bulunduysa vinç operatörü de hayli hayli bulunmuştur zaten*
  • dozerden evvel kadırgalar caddesi ile dolmabahçe caddesi üzerindeki direnişçiler bir türlü birleşemiyorduk. hatta dolmabahçe'den gelen bir grup aslan yürekli arkadaş tam polisin karşısına tazyikli suyu geçirmeyecek şekilde bir barikat kurmuştu ve bu yaklaşık onbeş kişi gaza ve suya tam bir saat dayanmış olmasına rağmen kadırgalar'dan inen grup bir türlü yaklaşamamış ve polisin muhteşem zehirli bir gaz saldırısıyla bizler dağılmış o yürekli aslanlar sanırım gözaltına alınmıştı. yavaş yavaş aşağı indiğimizde polis tekrar şiddetli bir atağa geçiyordu ki sahilden muhteşem bir kurtuluş habercisi dişlerini asfaltta gıcırdata gıcırdata geldi. ilk başta hassiktir polis o tarafı yutmuş barikatları dağıtmak için kepçe getirmiş diye yukarı bile çekildik ancak araç öyle bir geliyordu ki belli yani bir profesyonel sürmüyor bunu. lambur lumbur barikatlara dalmalar, manevrada ağır sıçışlar... bizimkiler olduğunu anladığımızda delirdik, bir an bıraktık çatışmayı ve herkes fotoğraf çekmeye başladı. sonrasında barikatta kullanmak için acemi operatör arkadaş kepçeyi asfalta saplayıp aracın önünü havaya dikti ve yeniden çatışmaya geçtik. bunu gören polis ibnelere bak deyip tomalarlar atağa geçti ve çıldırmış gibi gaz atmaya başladı. sonra bu zor durumda çok statejik bir karar alarak dozeri barikat olarak kullanmak yerine silah olarak kullanmayı akıl eden arkadaş atladığı gibi söfor mahaline adeta tank gibi verdi gazı, barikatlardan ine kalka çıkan araç polislere şok yaşattı ve tomalar muhteşem bir korkuyla kaçmaya başladı. o sırada polisler dozere gaz atmaya başladı ama dozerin önü de zırhlıydı ve hiç bir bok olmuyordu. sadece operatör arkadaşa gaz maskesi yetiştirmek gerekti biraz ileride. dozerle birlikte birbirinden ayrılmış polis barikatlerini ayağa kaldırıp yavaş yavaş ilerledik. daha fenası polisin oraya kadar ilerleyebileceğimizi tahmin etmediğinden olsa gerek geri çekmek ihtiyacı duymadığı tırları da ele geçirdik. şoförleri içinde olan tırlara zarar vermeden paniğe kapılan kaptanları bizle beraber ilerlemeleri konusunda ikna ettik. zira çok korkmuşlardı. yani polisin üstüne bir dozer, iki tır ve barikatleri ellerinde çok kalabalık bir orduyla ilerliyorduk. öyle dehşetli bir andı ki herkes çıldırmış gibi bağırıyordu. başbakanlık ofisine sanırım 50-60 metre kala manevra kabiliyetini kaybeden dozer durdu ve polis delirmiş gibi saydırmaya başladı. hem gaz hem plastik mermi. o sırada dozerdeki operatörü indirip geri çekildik. zira artık kimimize isabet eden mermiler sayımızı azaltıyor ve son virajın ardında polis kudurmuş gibi bekliyordu. üstüne üstlük feribotla da gelen destek ellerini çok güçlü yapıyordu. bizim geri çekilmemizle muhteşem bir saldırı başladı ve polis dozeri yaktı. geri çekildikçe görüyorduk ki biraz evvel bizi beleş tepeden izleyen kalabalık ilerlediğimiz caddeye inmiş takılıyorlar. boku yediğimizi o an anladım. zira akaretler'deki çatışmanın da dağıtıldığı haberini aldımdı ve dolmabahçe caddesi'ne giren köşeyi dönene kadar bizim savaşımızı uzaktan izleyen kof güruh arkamızı boş bırakmıştı. yoğun gaz atışı altında koşarak geri çekildiğimiz an çevik kuvvet kadırgalar'dan koşarak geldi ve allah ne verdiyse coplamaya başladı. neyse ki hemen hemen hiç arıza görmeden hastane olarak kullanılan bezmi alem camiine kadar koştum ve bu filmi yapılsa çok tutacak film gibi savunmamız da püskürtülmüş oldu.
  • dozer değil ekskavatördür. sağ ve sol taraflarında iki ayrı kumanda kolu bulunur. biri aracın hareketini diğeri de bom, arm kısımlarının hareketini sağlar. fotoğraflardan anladığım kadarıyla en az 20 tonluk bir makina. tek bir hareketle tomanın amına koyabilecek mahiyettedir. iyi sürüşler dilerim.

edit:
    ankara'da da bir adet backhoe loader ele geçirmişler sanırım. o da candır, canandır.
  • koca ülkeyi kendilerine aşık edecek anarşistlerin yaptığı süper olaydır. canları sağ olsundur.

bir ara bizim aziz başkan'a da el at.... öhöm, neyse. sırası diil şimdi.

çok seviyorum bu adamları lan !
  • hazır ele geçirmişken stadı da yıksalardı. o stadın yıkılacağı yok yoksa bu saatten sonra.
  • pomayla toma kovalamışlardır bu gece.

evin içinde kahkahalar atarak dolandım sayelerinde. koyu bir galatasaray taraftarı olmama rağmen, elime geçen ilk fırsatta bir kartal yuvasına uğrayıp atkı ya da ince şallarından bir tane satın alıp, sarı-kırmızı parçalı formamla kombin edeceğim.

dozerle dolmabahçe yolunda 2 tane toma'yı önüne katıp kovalamak nedir abi. aklım hayalim almıyor. bırak türk futbol tarihini, türkiye tarihine hatta ve hatta dünya tarihine geçmişlerdir bu gece.
  • çarşı'ya olan saygı ve hayranlığımı katlamış olan eylemdir.
    (bkz: sadece türkiye'de yaşanabilen olaylar)
  • biraz önce olmuş olaydır.inönü statındaki yıkım ekipmanlarından olduğu söylenmekte
  • şu görseli gördüğümden beri altıma sıça sıça gülmemi sağlamış olay.

ben de kendi duygularımı yazmazsam ölürüm, okursunuz belki aranızdaki cengaverler burayı.

o dozeri bulmanız, kapısını açmanız, nasıl sürüleceğini çözmeniz, 20 kişi dozerin üstüne tüneyip (arkadan ittirenler de varmış dsfdsfds) iki tane tomayı önünüze katıp ağır manevralarla kovalamanız... nasıl adamlarsınız siz ya, yemin ederim günlerdir hela duvarı gibi olan suratıma en büyük kahkahayı koydunuz. allah sizi eksik etmesin, ben hayatımda mizah ve direniş konseptini bu kadar başarılı kombine eden başka bir grup görmedim.

adamsınız. aslansınız.
hesabın var mı? giriş yap