• almayı düşünen arkadaşlar, almayın. vazgeçin bu marjinal sevdadan.
    ülkemizde sadece ve sadece dandik ithalatçı firmaların garantisi altında olan bu telefonu ki zaten yurtdışından aldıysanız hiçbir garantisi yok, ben ve birkaç arkadaşımız aldık ve her birimiz ayrı ayrı sorunlar yaşadık.

birincisi, benim, bu telefonu düşürünce evet telefon kırılmıyor bozulmuyor ancak kasada çok çirkin görüntüler kalıyor, yani yere sekecek ve kaldığı yerden devam edecek sanmayın. çizikler, göçükler oluyor. ikincisi, arka gövdedeki tüm tırtıklı kaplama soyuldu, çok çirkin bir görüntü kaldı geriye, ardından ön hoporlörün koruyucu kılıfı nasıl bir malzeme ise söküldü, orası daha da iğrenç bir görüntüyle kalakaldı.
    yani telefon çiziliyor da soyuluyor da sökülüyor da. değmez.

ikincisi, arkadaşım kendi cat'ini suya soktu belki birkaç dakika durdu, telefon su alıp bozuldu. garanti kapsamında değilmiş. ulan satarken bam bam su geçirmez diye satıp insanları aldatıyorsunuz, sonra ama bunun su geçirmezliği garanti kapsamı dışındaymış diye sıyrılıyorsunuz. yani bu telefonu satanlar adam değil, hangi firma bu telefonu satıyorsa o firmadan adam olmaz, bu kadar basit bir denklem kurabilirim.

ben de suya soktum bir şey olmadı ama arkadaşın olayından sonra bir daha suya sokamaz oldum, e hani su geçirmezdi? ben telefona bir şey olur diye suya sokamayacaksam, yemişim su geçirmezliğini.

üçüncüsü, diğer cat sahibi arkadaşın da navigasyonu çalışmıyor, gene muhattap yok.

yani arkadaşlar hayallere kapılmayın, bu telefon sadece sıkı bir kılıfa sokulmuş termal kamerası olan dandik bir telefon.

ha termal kameraya gelecek olursak da kamerası flur'un en dandik teknolojisi. bir defa kalibrasyon yapılmıyor ve her zaman ciddi oranda yanlış ölçüyor.
    ikincisi her türlü ışık yansımasını sıcaklık olarak değerlendirip yanlış ölçüm yapıyor. belki gece iyidir denebilir ama gündüz işe yaramaz. hiç heves etmeyin.

bir tek benim başıma gelse neyse ama alınan üç cat s60 da sorunlu olunca, bir düşünün derim.

edit: belki avrupada yaşıyor olsaydık orada servis ağı da güçlüdür sorunlar çözülür fakat türkiyede kesinlikle alınmaması gerekiyor, türkiyede böyle telefonlar almak çok büyük hata. keşke ben de alırken birileri benim gibi yorum yapsaymış da almasaymışım diyorum. şimdi bozulmayan, kırılmayan ama çok çirkinleşmiş, soyuk ve hayal kırıklığı yaşatmış bir telefonla baş başa kaldık ki bu telefonun bozulmasını bekleyeceğim, değiştireyim derken yıllar geçecek. en azından bu konuda yanılmayız.
  • avcılık ya da izcilik yapıyorsanız 15 - 30 metre tarama mesafesiyle telefon dışında her şey olduğunu gösteren mucize.
  • termal kameraların akıllı telefonlara gireceğinin habercisi olan telefon. yakında tüm telefonlarda termal kamera standartlaşır, çaktırmadan osurmak falan yalan olur.

ama bu uygulama çocuğun ateşini ölçmek gibi faydalarıyla gelecektir muhakkak.
  • yurtdışında iphone fiyatına satıldığını görünce başta bi bu ne lan diyor insan. ama telefonu elinize aldığınızda sanki her tarafı çelik zırhla kuşanmış şövalyeyi andıran kasası dosta güven veriyor. ama telefonla dalış yapmayacaksanız veya şantiyede çalışırken telefonu voleybol topu gibi kullanmayacaksanız gerekesiz ve pahalı kaçabilir.
  • ilk defa bi telefonu elimden düşürürken kafam bu kadar rahat. yine mi ekran kırılacak endişesi yerine tebessümle izliyorum o anı.
  • sahip olduğum tank gibi telefondur, yere veya suya düşme,kum,kir,toz hiçbirine banamısın demez, ödediğiniz her kuruşun hakkını verir, güçlü sağlam bir telefon olması ile beraber estetik'de bir yapısı vardır.
  • sahip olduğum telefondur android 6.0.1 ile çalışmaktadır termal kamerası darbe dayanımı ve su altı kullanımı efsanedir topluluk içinde çıkartamıyorum ortaya çok merak eden var hakkını veriyor kılıf cam koruma hiçbir şeye gerek yok. kutusundan hızlı şarj aleti 1 adet plastik cam filmi çıkmakta sadece

güncelleme: termal kamerasında fotoğraf video panorama ve zaman atlatmali ölçüm yapabilmektedir.
  • telefon gibi telefon. üzerinde dahili flir termal kamera varmış.

thermal imaging camera, powered by flır
    strengthened die cast frame
    drop proof to 1.8m, mıl spec 810g
    super bright display (typical 540 nits), gorilla glass 4
    4.7” hd capacitive multi-touch with auto wet finger & glove support
    optimised battery performance (3800mah)
    high quality audio experience (>105db)
    underwater 13mp main camera with dual flash, 5mp front-facing camera
    4g lte
    snapdragon 617 octa-core processor
    32gb rom, 3gb ram
    android marshmallow

(bkz: http://www.androidpolice.com/…rmal-camera-built-in/)
  • henüz tam kapasite kullanmasam da sahibi olmaktan gurur duyulan ürünler kapsamında değerlendirilecek bir telefon tanımı yapabilirim.

root edilebilir mi bilmiyorum, konuyla ilgili araştırmalarım devam ediyor ama şu anda termal kamerayla sıva altındaki betonla duvarı, kolon kirişi, asmolen döşemeyi çok rahatlıkla tespit edebilmesiyle gönlüme girdi.

sadece bir kez elimden kayıp düştü, elbette çizik bile yok ama esas test için yaz vaktini bekliyorum, havuz deniz ortamları filan(gerçi yaza kadar tam su geçirmez teknolojisi her yeri sarmış olur ama olsun yine de:)

edit: kolenizolayimefendiyapinbeni in girisiyle uyanarak toplumsal sorumluluk kapsamında yukarıdaki görüşlerimi tekrar gözden geçiriyorum;

çatlamayan patlamayan telefon benim 9 yaşındaki oğluşumun şiddet testinden geçemedi, ekran boydan boya çatladı, buradaki ithal garantisi kapsamında götürdük, malum kullanıcı hatası olduğundan kapsamda değil. yurtdışı merkezle görüştük, orada alınmış olsa hiç sıkıntı yok da burası türkiye malum. neyse servise yönlendirdiler, adamlar telefonu nasıl tutacağını 15 dkda çözdü değil ki ekran değişimi için birşey yapabilsinler. sanırım bomba bize patlamasın diyerek 2.000tl ücret çektiler kafadan, kabul etmeyeceğimi de bilerek(kabul edersem de nasıl olsa büyük soygun olacağından bir yolunu buluruz diye düşündüler herhalde)

neyse ben de ali express den istifade ettim, 150tl ye filan bir ekran buldum, sorunu çözdüm, tabi merdiven altı çözüm olduğu için artık telefonu tam performans olmayacak şekilde kabullendim. bunlar dürüstçe kötü özellikler.

iyi olabilecek yegane kısımsa bu telefonu sahibi olduğunuz müddetçe hiç sohbet başlatma sıkıntısı çekmezsiniz, altıma sıfır jeep çeksem herhalde görenler bu kadar sorur soruştururdu, acaip bir hayran kitlesi var, adam sahip değil ama her özelliğine hakim, tabi bizim kadar enayi olmadığı için para kaptırmamış diye yorumlamak da mümkün.
  • ülkemizde satışının mümkün olmayacağı için yurtdışından kimse uyanmadan almayı planladığım telefon. sonrası sıkıntı çünkü.

gece görüş veya termal gibi her türlü görüntüleme cihazı ülkemizde yassah. haliyle bir şekilde "abi valla x metre menzili var" bahanesi sökmeyecektir.

ekleme: 4915 sayılı kara avcılığı kanunu ve 5201 sayılı kanunda milli savunma bakanlığı tarafından sadece bakanlık izniyle temin edilebilecek ürünler listesinde geçiyor benzer görüntüleme cihazlarının temin edilmesi, bulundurulması, kullanılması vs.
hesabın var mı? giriş yap