• o guzelim bahcesiyle huzur veren keyifli mekan. haftasonlari gitmeyi dusunenlere not; cumartesi ögle yemegi, pazar brunch icin acik. profiterolunu tavsiye derim.
  • türkiye'de bir mekan ne kadar lüks olursa olsun, ne kadar nezih olursa olsun, yan tarafta ankara'nın bağları çalıyor arkadaş. bangır bangır hem de. kendisi çok iyi de, çevresi kötü. sırf -yanında her ne varsa- o mekan yüzünden gitmeyin diyebilirim o derece.
  • bahçesin de oturduğunuz da muhteşem olan mekan. içerisini şahsen ben o kadar beğenmedim. yani artık bu füme renginin ağırlığından, alcatraz hapishanesi doğramalarından vazgeçmek lazım. yalnız mutfağın açık olması kısmına çok sıcak bakıyorum ve gayet hoş olmuş. tek bir sorun var ki mutfak çalışanlarının sesi ve müşterilerin sesi birbiri ile harmanlanıp içeri de mc donalds havası yaratıyor ki bu onu bir restoran olmaktan çıkaracak kıvama getiriyor. içeride müzik çalıyormu şaheen duymadım. ancak rezervasyon sistemi çok iyi işliyor.

yemek konusuna gelecek olursak çok lezzetli. italyan bir şefleri var. ben gittiğimde özel olarak yapmış olduğu bir yemeğin gecesine denk geldiğim için yemeği masanıza kendisi servis etti. oldukça lezzetli güzel ve değişik bir menuye sahip. kokteylleri çok güzel. yalnız gel gör ki o şarap menüsü ne öyle. biraz daha çeşitlilik olmasını beklerdim. herşey çok lezzetli, servis gayet memnun edici, mekanın bahçesi muhteşem, menu güzel, hesap kısmına gelirsek kişi başında 350-400 tl gözden çıkarmanız gerekiyor. ne yazık ki.
  • beyoğlu soho house bahçesinde oldukça iyi italyan yemekleri sunan doğuş grubu mekanı..ortamı oldukça iyi .aşçıyı izleyebildiğin bar tarzı masalara bayıldım.85 tl ye 1 kadeh şarap ve 3 course (aperatif + ana yemek + tatlı) yemeğin dahil olduğu bir fix menü uygulaması var..gidilesi..
  • türkçe menüsü olmadığı için çok klas (!) olan mekan. zucchini'ye kabak ya da eggplant'a patlıcan diyecek halimiz yok herhalde, köylü müyüz biyiz? yalnız menüdeki her yemek güzel değil ve porsiyonlar genellikle küçük.
  • birkaç gün önce gittiğim mekandır.girişte belaruslu,kızıl saçlı,çilli bir milf karşıladı.yemekler oldukça başarılıydı,özellikle trüflü başlangıçlar ve trüflü pizza son derece lezizdi,yemek sonrası bir kokteyl içirdiler,kırmızı acı biberin gövdesinin çoğunu kesmişler,sapından tutup karıştırdıkça kokteyle acılık geliyor,çok hoşuma gitti,güzeldi.ambiyans gayet hoş ama öyle aşırı derecede abartılacak bir durum yoktu.ıstanbul doors grubunun kurucularından berk ekşioğlu purosunu yakmış arkadaşıyla muhabbet ediyordu,ne tarz adamdır o da! neyse,ilk gidişimdi ve oturduğum masada evsahibi ben değildim,o yüzden ne kadar hesap geldiğini bilmiyorum ama auroraboreas'ın entry'sinde adam başı 350-400 tl hesabı okuyunca içtiğim biberli kokteyl midemi yakmaya başladı :)) yok babam yok,neme lazım.gidenlere afiyetler olsun!
  • geçen gün yıldönümü vasıtasıyla kız arkadaşımla gittik. iyiki de gitmişiz çok keyifli bir akşam geçirdik. istanbulda gittiğim en iyi fine dining restaurantı diyebilirim. listeye ilk sıradan girdi. overall'da 10 üzerinden 9.5 puan aldı bizden.

şansımıza hava çok güzeldi bahçede oturduk. bahçenin sade ve şık bir tasarımı var. masalar çok sık yerleştirilmemiş aralarında boşluk olması gerektiği kadar çok da uzak değil masalar birbirinden. yan masaların konuşmalarını duyabiliyorsun ama rahatsız olacak düzeyde bir yakınlık yok. iki kişilik ufak masalar var 4-5 kişilik yuvarlak masalar var. ışıklandırması loş ve insanı hiç rahatsız etmiyor. müzikler lounge ve klasik müzik tarzında. mekanın içi de gayet hoş gözüküyordu özellikle bar kısmı.

yemek olarak bresaola pizza ve dana bonfile yedik. pizzanın pastırması gayet ayarındaydı ne fazla ne de az. ekmeği ince ve çıtırdı. kesinlikle öneririm. gerçek bir italyan pizzası diyebilirim. dana bonfilenin bir ekstrası yoktu ama eti orta - iyi söylemiştik daha çok orta gibiydi eğer iyi pişmiş istiyorsanız belirtmekte fayda var gibi. şarap olarak doluca alçıtepe c.s -shiraz denedik, garson arkadaşın tavsiyesiydi gayet memnun kaldık. tatlı menüsü çok cezbediciydi tiramisu ve profiterol arasında kaldık ama iyi ki de profiterolü seçmişiz. bitter çikolatası harikaydı. fiyat performans olarak da gayet başarılı. makarnalar ve pizzalar 40-60 lira, etler 70-110 lira bandında, şarapların tabiki sonu yok ama 150-250 lira aralığında bir orta kalite bir şarap içebilirsiniz.

garsonlar gayet ilgili ve sizi yönlendirme konusunda çok iyiler. menünün tamamına hakimler ve işlerini severek yaptıkları belli oluyor. uzun lafın kısası çok memnun kaldık. herkese öneririz.
  • bir pizzanın 90 lira olduğu ve doğum günüm 11 haziran'da gittiğim romantik italyan restoranı. yemek bitiminde önce bir anket doldurmamızı istediler ve bir anahtarlık hediye ettiler. cidden ilginç oldu, o kadar paraya böyle jest yaparız dediler demek. bana hitap etmedi. arkada da pavyon vardı ve tüm büyü bozuldu. pizzayı da beğenmedim. il pellicano'nun yerini hiç bir şey tutamaz.
    not: ceccioni'deki italyan şef yok artık
  • çok iyi italyan mutfağı, içinde boş şeylerin yapılmadığı eni konu iyi bir fırını, kaliteli şarapları ve bahçesinin olduğu istanbul'un en iyi restaurantlarındandır.
    dışarısı ile mimari olarak soyutlanmış olması bir artı. bahçeye oturduğunuzda artık istanbul da değilsinizdir.
  • ilk kez eşimle evlilik yıldönümü yemeğimiz için gittiğimiz ve memnun kaldığımız restoran.

başlangıç olarak kalamar istedik ve gerçekten yediğim en iyi kalamar listesine birinci sıradan girdi, çok lezzetli ve hafifti.

yemek olarak ben somon tartar istedim, porsiyon olarak küçüktü ama ortaya fırında patates de söylediğimiz için masadan aç kalkmadım. lezzet olarak ise oldukça güzeldi, avokado ve roka ile iyi bir üçlü olmuş açıkçası.

eşim ise dana bonfile istedi, porsiyon olarak da lezzet olarak da gayet iyiydi. kendisi zaten hep en iyi seçimleri yapar.*

içeceklerden cabernet sauvignon şili şarabı vardı onu istedim ve ortalama kalite diyebilirim.

toplam hesap 500 tl civarı geldi. bu kalitede bir yer için normal sayılır, garsonlar ve ilgi alaka hep üst düzeydi. çokça yabancı da vardı, herkes kendi halinde ve mutlu gözüküyordu.
hesabın var mı? giriş yap