• (bkz: kıskanmak) (bkz: fitne)
  • şu sıralar pek çok eski sözlük yazarının içinde bulunduğu durum. söz konusu yazarlar tematikcan ve türevlerinin sözlükteki önlenemez çıkışını kıskanmakta, hasetlerinden çatır çatır çatlamakta, "allahım rabbim güzel tanrım 1.5 senedir yazıyorum daha anca 5280 entry'm var, millet bi gecede 1500 tane yazdı öhüeee" gibi cümlelerle yastığa gömülüp ağlamaktadırlar.

acılarını paylaşıyoruz.
  • her zaman ozenmek gipta etmek anlaminda kullanilmayan bir kelimedir. kimilerinin kaprislerinden, yaptiklarindan ve hatta tavirlarindan sikilmis kisinin artik bunlara katlanmak istememesi, ve hatta katlanmamasi.
  • yuru bee, demek; ayni anda "cok kotu" "cok kotu" haykirislariyla su kacinilmaz butona basmak.

hepimiz her gun en az bir kere yapariz. sevdigimiz insanlari da tuvalete kapatmasak dunya ne kadar yasanilir bir yer hala gelirdi.
  • (bkz: hazmedememek)
  • özellikle kadınlar arasında çok yaygın olup beni hala büyük şaşkınlıklara sürükleyen garip hastalık.
  • bazen bu ülkenin üzerinde yaşayan tüm insanların birbirlerine yaptıkları gibi, sözlük dahil.

eşitlikten, erdemden, imandan, saygıdan, insanlıktan, duygudan, hele hele altına bilmem kaç milyon entry girilmiş aşk'tan söz eden insanların çoğuna bakın. birbirlerinin yalnızlıklarına, ya da partner arayışlarına takmadık kulp bırakmıyorlar. ne yaparsan yap bir kategori içine sokuluyorsun.

merhaba demek, istemek, kırılmak, kızmak, arzda bulunmak, ricada bulunmak, arzulamak, arzuladığını belli etmek, aşık olmak, itiraf etmek, reddedilince örkelenmek, üzülmek, yıkılmak, göt olmak... bunların hepsinin adları racona hizmet ediyor. hiçbirisi açıkça itiraf edilebilir şeyler değil artık. insanın birbirine yasakladığı doğası...

artık iletişim kurma yollarının kendileri değil kulpları önemli (ürünün değil reklamın önemli olması gibi.... işe yarıyor demek ki satır araları.).

bu kulplardan kurtulmak için ne yaparsan yap yetmiyor; herkesi ve herşeyi bırakırsan belki.

o zaman ne işimiz vardı burada? nedir derdimiz? neden varsın yeryüzünde? diğerleri sidik yarıştırmak güzeldir, eğlencelidir tamam ama...

birlikte yaşamaya ne demeli?

hepinize sarkıyorum. ömrü billah abazanım, karizma yapmaya çalışıyorum. hem topum hem sapıkım. mesaj atmayın kitap okuyormuş gibi yapmaya gideceğim. ayrıca tüm kızlara da aşığım, her birini de ertesi gün terk etme potansiyelim var.amına koyayım sözlük, ben de seni çekemiyorum işte.

al!:
    (o)))
hesabın var mı? giriş yap