• gerçekten ne kadar salaksınız lan sabah sabah,kimse filmin tamamı gerçektir bilimseldir demiyor yahu. gelmis ama kütüphanede kitaplar düşüyor ehe ehe bu mu gerçek diyorsunuz.kara delik modellemesi ve etkisi gerçeğe en yakın hesaplanmış film olduğu için bilim çevresinde kabul görüyor. sinemasever olarak bizim de işimize geliyor uğraşmış adamlar işte.

ama adamlar bir tek türkleri hesap edememiş. türkler halkı kendi kafasına yatmayan yada anlamadığı her şeye zırva falan der. o filme danışmanlık yapan fizikçiler diplomasını yırtsın atsın amk
  • bu adam da böyle biri aq tamam de ve alabildiğin bilgiyi al geç. bilimden bu kadar anlamayıp bilim insanlarının kusursuz olmasını bekleyen başka bi millet yoktur galiba bizden başka.
  • türk insanının herşeyi ben bilirim demesine örnektir. filmin sonundaki kitaplık sahnesine takılmış bazıları. saçmalık diyorlar. sayın yazarlar daha önce bir karadeliğin içine girdiniz mi? vallahi ben girmedim o yüzden bilmiyorum. senariste bilmiyordur eğer bizden gizli girmediyse. film zaten bilimkurgu filmi. adamlar kurgulamış gayette güzel kurgu bence. bildiğim kadarıyla karadeliklerin içinde ne olduğunu kimse bilmiyor. bazı teoremler var ama teori sadece. bildiğimiz fizik kuralları işlemiyor diyolla.
    eee sen bilip bilmeden götünü yaydığın rahat koltuktan salla tabi. hayat bizim türklere güzel valla.
  • atomlarına ayrılmadan süper kütleli karadeliğin içine giriyorlar sonuçta
    tanım: bilimsel olarak zırva fakat seyir zevki güzel film.
  • bir jeologun, fizik hakkında konuşmaya cüret etmesidir.

celal bey'e sheldon cooper'dan bir alıntıyla cevap vermek istiyorum:

geology isn't a real science
  • bir yerde okumustum..bilime gerceklige en yakin bilim kurgu filmi diye.o gozle izlemistim.degilmiymis??
  • zırva olduğunu söylemek için celal şengör olmaya gerek yok. matthew mcconaughey abi de olmasa film izlenmez zaten. sinematik yönü iyidir kötüdür tartışılır orasını ben bilemem ama zırvalık yönünden 10/10 zırva.
  • hâlâ konuşuyo mu bu spanking meraklısı dede. moruk git sen bak bakalım dışkın acı mı tatlı mı onu araştır. napıcan interstellar'ı falan.

tanım: bir sapkının boş lakırdısı.
  • bilimsel açıdan haklı, sinematografik açıdan yarı haklıdır.
  • nadiren de olsa celal hocaya katılıyorum. zırva bir film. bu filmi öven adam ne yaptığını bilmiyor.

bilimsellik iddiası varsa bir filmin içinde tutarlılık aranır. kurgu / fantezi bile olsa kendi içinde bir tutarlılığı, sınırı var her filmin. nasıl kurtlar vadisi seyrederken polat alemdar'a 100 defa sıkıyorlar adam vurulmuyor, polat bir defa sıkıyor adamları vuruyor. ne diyorsun? ulan böyle şey mi olur mına. biz aklı selim insanlarda bu filmi izlerken öyle düşündük.
hesabın var mı? giriş yap