• "ben hala sosyal demokratim.haa,80 oncesi kadar ciddi miyim,hayir..zaten artik yapmamiz gereken bunlari birakip asgari mu$tereklerde birle$erek,hep beraber olmamizdir"

sevilesi bir insan.
  • halk icin hapishane gormu$, $arkilari yasaklanmi$ ve bunlari zamaninda bilerek isteyerek yapmi$ adam, bir donemin simgesi cem karaca dinlemek dayak sebebi. kapitalistligin abide-i simgesi turgut ozal'a sevgisi suleyman demirel'e saygisi kendi bilecegi i$tir bugun kimse du$uncelerinden dolayi suclanamaz. ama 180 derece goru$lerinden donen adama 'e bilader o zamanlar cocuk degildin neden solu sectin, $imdi neden boyle yapiyorsun?' diye sormak isterdim. eger abidik 'hayat boyle yapcak bi$i yok' cevabi gelirse o insanin onursuzlugundan emin olurdum apayri. entry konsepti de metallica eski metallica degil abi'ye dondu ya hadi bakalim.
  • ya adam iyi muzik yapti yapti idolojisini dusuncesini bosverelim boyle kabul edelim
    edali gelin tamirci ciragi parka nobetcinin turkusu bir ogretmene agit son derece sik parcalar
  • turkiye'ye dondugunde ozal'in elini opmesini "ailemi ozledim, baska carem yoktu, onlarsiz uzun yillar yasadim zaten, oglum ben buyudugunu gormeden genc adam oldu" diye, star reklami seslendirmesini de "bakin burasi bir ev ve bu evde tencere kaynamasi gerekiyor" diye aciklamis, muzikte asmis ama fikirleri konusunda oldukca gerilemis, ancak simdiki zibidiler goz onune alindiginda her ne olursa olsun saygi duyulasi insan.
  • konserinde "in a$agiya papaz" diye bagiran bi seyirciye "getir de anani vaftiz ediyim o zaman" diyen insan.
  • solculuğu 70'lerin kemalist türk solundan mütevellit, daha fazlasının aranmaması ve beklenmemesi gereken ama cidden çok sıkı bir sesi ve de çok sıkı parçaları olan sanatçı. tamirci çırağını dinleyip de içlenmeyen var mıdır merak ederim.
  • overkill konserine gelen super insan.
  • yozgatspor'un almanya'da yetisme orta saha oyuncusu, gecen sene idrarinda doping sayilan madde tespit edildiginden 6 ay ceza aldi.
  • son duyduğum kadarıyla karısı terketmiş kendisini, içkiye vurmuş falan.demek ki bi noktadan sonra kimse katlanamıyor triplere.
  • bir konserinin ardından izlenimler için, (bkz: cem karaca konseri kısmi zirvesi)
hesabın var mı? giriş yap