• üniversiteyi kazandıktan sonra yurt yurt gezerken ben de denk gelmiştim bir tanesine. kuralları şöyleydi:
    - akşam 7de kapılar kapanıyor, o zamana kadar gelmediysen giremiyorsun.
    - banyoya havluyla yada bornozla gidemiyorsun. uzun eşofman giyip, gidip, duşta soyunmak gerek.
    - şort falan giyemiyorsun.
    - 2 haftada 1 şehiriçi, ayda 1 şehirdışı gezilerine katımak zorundasın.
    - en absürdü: istediğin her haftasonu evine gidemiyorsun. sadece 2 haftada 1 izin veriyorlar.

yani amaçları insanlara kalacak bir yer ayarlamak değil, tamamen tüm hayatlarına karışıp onlardan biri yapmak. he bir de bacaklarını çıplak görmemek.
  • müslüman girilip, ateist çıkılan yurtlar.
  • fakir öğrenciler için bir numaralı yurtlardır. eyvallah.

durumu olmayan ve kalacak yer bulma konusunda sıkıntı çekenler için bir numaradır, ona da eyvallah.

legal yurtlardır, eyvallah.

ama gönlü karartılmış insanlara tek sorum var; bir öğrenci ( gsü de bilgisayar mühendiliği okuyan) bu yurtların müdürleri sırf zaman sıkıntısı yüzünden gitmediği ( kendisi de katılmak istemediğini bildirdi ayrıca) çok bildikleri islamı anlattıkları konferanslar yüzünden okulların açılmasına bir ay kala hem de şehir dışından gelmiş olmasına rağmen neden atılır?

bana bunun cevabını verin, sizin o çok bilmiş laflarınızın arkasına sığınmadan.

fakir öğrencilere yardım ediyorlarmış, yok menfaaat dünyasında yaşıyormuşsunuz falan filan. nereden biliyorsun lan benim ne türden bir iş içinde olduğumu? nereden benim hayatıma dair saçma sapan çıkarımlarda bulunma hakkını elde ediyorsun?

arkadaş! bu yurtlardan birinde kalan kardeşim, konferansa katılmadığı için, yurttan atıldı lan 5-6 arkadaşı ile beraber. hem de üniversite yerleşimlerinin açıklanmasından sonra. kendi adamlarını, kendi tanıdıklarını, torpil ile yurtlarına yerleştirmek için bahane ettikleri sebep; konferansa katılmamak. bu mu lan hayır? bu mu lan çok inandıkları islamiyet'in iyilik yapma merakı?

legalmiş. ulan adana milli eğitim bakanlığının müdürü neden o zaman sinirinden kıpkırmızı kesildi sırf istanbulda olduğundan dolayı birşey yapamayacağı için. istanbul me müdürlüğüne gidildiği zaman hakkınızı savunabilirsiniz tarzında neden bir cümle kurdu?

iyilik yapmayı da sizden öğrenmeyiz, gidin kendi götünüzü kurtarın önce.
  • karşılık olarak sadece paranın geçerli olduğunu sanan insanların yetiştiği yurtlardır. bu insanların dini imanı para olduğu için para vermeyince canını bile alsanız ses çıkarmayacaklardır.
    gerçekten karşılıksız olarak yapılacaksa bu, yurtta kalan insanlara bazı düşünceleri dayatmadan, kardeşim al sana yatak, yemek takıl burda dersini çalış başka bir şey istemem düşüncesiyle yapılsın, biz de görelim.
  • milletin gözünün içine baka baka yalan söylemeye devam ediliyor. bedava yurt sağlanıyormuş öğrencilere. 2006 yılında kardeşim ilçedeki tek dersane olan cemaat dersanesine gitti. taksitlerden 10 tl kalmış bildiğim kadarıyla. bu 10 tl için abartmıyorum elli sefer aradılar. neyse kardeşim erciyes üniversitesi'ni kazandı. o zamanda defalarca aradılar. biz kayıt ettirelim sizi diyerek. benim muhalefetime rağmen ailemi ikna olmadı ve tekliflerini kabul etti. annem devamlı dua etmeye başladı ne kadar yardımseverler falan filan diye. kayseri'ye gittik. hemen kayıt için üniversiteye ulaştık. kaydı yaptıktan sonra ben kardeşimi devlet yurdu için ikna etmiştim. bizi kahvaltı için yurtlarına götürdüler. çevremizde 3-4 badem bıyıklı var. markajdayız. kahvaltı yapıldı. kardeşimi müdürün odasına aldılar. ben girmedim zira aşırı derecede sinirlendmiştim. kardeşim 1 saat kadar sonra çıktı odadan. imkanları anlatmışlar. hoşuna gitmiş çocuğun. ama aylık 250-300 tl civarında ödeme istemişler. kardeşim babamızın öldüğünü, annemizin bağ-kur maaşıyla 4 çocuk okuttuğunu söylemesine rağmen indirim de yapmamışlar. kardeşim bana sordu. ben dünden razıyım. kabul etmedik. memlekete geri döndük. devlet yurduna kaydolan kardeşim de birkaç ay sonra birkaç arkadşıyla ev tuttu. dini imanı para olanların sömürüsüne kulak asmamk lazım.
  • sosyal bir devlette(!) yaşadığımızı unutup, ''götünüzü kaldırın, yardımcı olmaya çalışıor bu yurtlar!'' falan gibi söylemlerle savunulmaya çalışılan yurtlardır. arkadaşım devletten beklemeyecek miydik bu hizmetleri? görüyoruz ki oy zamanı istediği sosyal yardımı yapabilen devlet, ekonomiyi uçurduk müthiş! diyen hükümet bir yerlerini kaldırıp bu soruna çözüm üretmez, cemaat yurtlarının odaları dolar, sonra burdaki zihniyeti eleştirdik diye biz suçlu, uyuşuk, duyarsız oluruz. bravo.
  • itaatkar zombi yetiştirme çiftlikleri.
  • fırsatçı yöneticilere sahip yuvalardır.

kızkardeşim, en yakın arkadaşı ile trakya üniversite'sini kazandığı zaman; arkadaşına asil, kız kardeşime devlet yurdu yedek çıktığı için mecburen kucaklarına düştük. en yakın arkadaşına devlet yurdu çıktığı halde, kendisi cemaat yurduna çağrıldı ve aylık çok cüzi bir rakama kalması için ikna edildi. bu arkadaşı çağıran o güleryüzlü akbabalar kız kardeşimin devlet yurdu çıkmadığı için o çok cüzi rakamın 3 katını söylediler bize. özel yurttan biraz daha düşük bir fiyattı. o güleryüzlü akbabalara, durumumuz olmadığını belirtmemize rağmen verebilecekleri en düşük fiyatın bu olabileceğini söylediler. bilmedikleri ise bu iki kızın çok yakın arkadaş olduklarıydı.

sonrasında kız kardeşimi bir süre zar zor idare ederek bir iki ay sonra devlet yurduna sırası geldi; devlet yurdu kazanan arkadaşı da bu olaydan sonra cemaatten vazgeçip devlet yurduna geçti. eminim ki olay münferittir, sehven olmuştur.

cemaatte kalan öğrencilere herhangi bir aksi bir düşüncem yoktur ama yöneticileri akbabalardan daha omurgasızdır. olay bizzat benim ve kızkardeşimin başından geçmiştir.

peşinen zaman ötesinden bildireyim.. sen bu iletiyi kötülesende benim bu akbabalara küfrettiğimin yanında toz olur uçar..
  • mâlum kişilerin arka bahçeleridir ve ne yazık ki buralarda yabani otlar yetişmektedir.
  • benim memlekette lise öğrencileri için bir kız yurdu var böyle. balkonsuz, tüm pencereleri parmaklıklı. her önünden geçtiğimde sinirlerim tepeme çıkıyor. olası bir yangında onlarca öğrencinin canı tehlikeye girecek, ve bir kurtarma faciası yaşanacak.
hesabın var mı? giriş yap