• odtu makinada termodinamik,heat transfer gibi dersler veren hoca. kendisi yillardan beri docent olup istisnasiz butun ogrencilerin gozdesidir. sinavlari bir turlu okuyamamasi, bolumun bitirme projelerini kucumsemesi, surekli daginik (kafaca,kiyafetce ve odasi) olmasi ve yillardan beri vazgecmedigi renault marka arabasiyla bir odtu makina efsanesidir. surekli gozlerini kirpistirir, "verin bana odtunun havuzunu, 60 dereceye cikarip o derecede sabit tutayim" gibi sozler sarfeder. nitekim kafayi enerji,termodinamik,isi transferi, gunes enerjisi gibi konulara takmistir. 4. sinifta secmeli ders almak zorunda kalan makina ogrencilerinin bir numarali tercihidir. ayruca not degerlindermesi inanilmaz gariptir. ogrenci listesini dart tahtasina asip, rastgele ok firlatarak "hah ilk on kisiye aa,sonraki on kisye bb geri kalanlara da cb vereyim" diyerek not verdiginden suphelenilmektedir. dersinden kalmak, gecmekten daha zor olan ender hocalardandir.
  • ogrenci-hocam yaa, sinavi ertelesek.
    cemil yamali- niye yaa? (gozler kirpisiyor)
    ogrenci-hocam bitirme projemiz vardi yaa (bkz: odtu makina)
    cemil yamali- yaa sizin yaptiklariniz da proje mi yaaa? teknik meslek liselerindekiler bunlarin daha iyisini daha ucuza daha kisa surede yapiyor. muhendislik isi transferidir, termodinamiktir cocuklar!
    ogrenci- ooeeehhh, peki biz kacalim
  • dijital kamerayla sınıfın resmini çekip,ertesi gün fotoğrafların üzerlerine isimlerinizi yazmanızı isteyen teknolojik hoca.ayrıca bahsi geçen renault arabasını hergün aynı abzürd yere park etmesi de dikkat çeker.
  • finalinde sondan ikinci oldugum dersten "ozel istegim uzerine" bana aa vermis olan hocadir kendisi. pek eglenceli bir adamdir.
  • verdigi bir dorduncu sinif dersinde derse girmeyenler derse girenler imza attirmaktadir. hoca kesinlikle anlamaz (veya anlamazdan gelir, cunku baya zeki adamdir kendisi) ta ki 50 kisinin olmasi gereken sinifta 8 kisinin oldugunu ve de yoklama listesinin tam dolu oldugunu gorene kadar. ha derseniz ki 8 kisi 50 kisiye imza atcak kadar niye hiyarlasmislardir bilemem.ben oteki 42inin icindeydim
  • charles bronson'a olan benzerligiyle dikkati ceker. ilk derste e-mail adresini, odasinin numarasini ve odasinin telefon numarasini tahtaya yazmakla kalmayip cep telefonu numarasini da vermesi ve de ustune "sabah 10'dan erken, aksam da 10'dan gec aramazsaniz sevinirim." demesiyle gonlumu fethetmis sinav okuma ozurlusu hoca.
  • yaz okulundayken evinin anahtarlarini ve ofisinin anahtarlarini evde unutarak derse gelmistir. ders isleyecek materyal yoktur, 1 saat sonra tekrar gelmemizi ister. 1 saat sonra ders malzemeleriyle geldiginde sasirir butun sinif. hocam nasil actiniz evin kapisini diye (odtude de cilingir yok?) sordugumuzda verdigi cevap sinifa mavi ekran verdirmistir:
    -kapinin yanindaki cami kirdim girdi, ne olcak. elimi yelegime sardim tabi, korkmayin
  • o bembeyaz saclari simsiyaha boyatmis. evet, bakislarini sertlestirmis, daha genc bir hava vermis ama ne o oyle zifiri siyah, ayakkabi boyasiyla boyanmis gibi... (bkz: olmamis diyor 10 uzerinden 3 veriyoruz)
  • odtu makinanin en sevilen hocasidir. aralarinda 10 metre mesafe olan iki bina arasindaki yolu bile arabasiyla kateder, derslere 10-15 dakka gec baslar, hakkaten de charles bronson'a acaip benzer. cok az bi makyajla, cok da rahat bi biçimde hollywood'da cinli mafya babasi tipini oynayabilir. tembel, sallamaz bi yapisi oldugu icin hayvan gibi zekasina ragmen hala docenttir ve de profesor olup olmamak, para kazanip kazanmamak umrunda degildir. gecirdigi kalp rahatsizligindan sonra biraz daha sert bi adam olmus diyolar ama pamuk gibi adam simdi, ne kadar sert olabilir ki?
  • odtü makinanın iyi niyeti ve sallamazlığıyla ün yapmış hocası. başlıca eserleri arasında: sınav yapacağını unutup bozuntuya vermeden, gidip odada haldır haldır soru hazırlamak, döküman açık sınav yapıp soruların hepsini defterden bire bir sormak, 1000 sayfalık ders kitabıyla göz korkutup, kitabın toplamda 50* sayfasıyla muhatap olmak ve en önemlisi "hocam aa lazım, nası yapsak ki?" cümlesine olumlu reaksiyon vermek sayılabilir.
hesabın var mı? giriş yap