şükela:  tümü | bugün
  • bunu real madrid izlemiyor muydu * dedirten haber.
  • ülkemize hayırlı uğurlu olması gereken transferdir... peki ingiltereye giden bir futbolcumuz için neden hayırlı uğurlu olmasını diledim? şu yüzden, zaten tr'de futbol oynandığı falan yok burada istediğin kadar parla, istediğin kadar yıldızlaş, türk ligi dünyanın pekte sikinde olan bir lig değil, ligin en büyük maçı olan gs fb derbilerini bile avrupadan kaç tane ülke takip ediyor? 0 ancak tv'de kanalları zaplarken denk gelirlerse falan göz ucuyla bakıyorlar oda 4-5 dk kadar falan fazla değil... o yüzden cenk türk liginde parlayan bir oyuncu olarak hatırlanacağına gitsin dünyanın en taşşaklı ligi olan premier lig'de dünyaca takip edilen bir futbolcu ve milli gururumuz haline gelsin... onur duyarım.... barcelonaya transfer olmuş "başkanlığa evet diyorum" diyen biri ile gurur duyacağıma bir liverpool taraftarı olarak everton'a transfer olmuş zeki, çevik ve ahlaklı bir sporcuyla gurur duyarım daha iyi.

ekleme: "everton kim mq len yha" kafası yaşayan bazı futbol cahilleri görüyorum entryler'de adama zorla premier lig dersi verdirtecekler ama ben vermeye üşeniyorum işte... kaldı ki birşeyler anlatmaya başlasam daha everton'u tanımayan ve tanımadığı halde bide üzerine futbol hakkında yorum yapma yetkisini kendinde bulan cahil sığırlara boşa laf israfı yapmış olurum, bu "ey everton sen kimsin ya?" tayfası premier ligi, türkiye ligiyle karıştırdı galiba, belirteyim canım orda 2-3 tane sözde büyük takım ve onların arasında habire filmi başa sararcasına dönen ve izleyicilere de kabak tadı verdirten kısır bir şampiyonluk döngüsü yok orası dünyanın en iyi ligi ingiltere premier ligi... orada amansız bir şampiyonluk savaşı var, senin everton'u tanımıyor oluşun evertonu küçük takım değil seni arsız bir cahil yapar... tanımadığın takımın kuruluşu 1878 dedenin dedesi bile portakalda vitamindi daha, ey gidi... en az 9-10 tane büyük takım, her sezonda da şampiyonluğa oynayan 6-7 tane takım var orada, kimin kimi koparacağı belli değil gibi, çünkü rekabet var, rekabetin olduğu bir yerde de mücadele vardır, mücadele de kaliteli bir ligde olur vasat liglerde değil. ayrıca 2 sene öncesinin şampiyonu senin yine adını bile bilmediğin leicester city olmuştu, özetle senin kafan almaz böyle şeyleri sen türkiye ligi izlemeye devam edip o bidon kafanla "everton kim ya" demeye devam et, boşver bu işleri.

not: fenerbahçe, liverpool
  • ingiltere de başarılı olması referans açısından önemli, başarılı olursa 30 milyon üstü satış gerçekleşebilir ileride tr liginden.
  • 25 milyon euroya satıldı ise yönetim acilen güney amerika veya afrilakalı 20–25 yaş arası, negredo'ya yedek olacak satarken para kazandırabilecek kaliteli bir forvet almalı.
  • cenk i sevmekle beraber gitmesinin hem kendisi için hem de beşiktaş için iyi olacağını düşünüyorum. negredo bence işimizi görür. bizim için önemli olan babel gibi gol atan orta saha oyuncularının sayısını çoğaltmak. talisca'nın gol problemini çözmek, q7 yi rotasyona sokmak. bu takım her türlü gol atar.
  • rakamı duyunca aklıma fm'de başka takımın başına geçip oyuncu satmak geldi *

forvette negredo ve onun yedeği demba ba*olacağı için güzel bir gelişmedir. formda bir arda turan kanatta oynarken defansta da pepe vida ikilisi varsa yaslan arkana izle.

ayrıca cenk adına da sevindirici bir gelişmedir. premier league her futbolcunun hayalidir sonuçta. umarım daha iyi yerlere gelir.
  • everton kim amk. gidecekse chelsea, arsenal gibi takima gitsin. besiktasa rakip olarak everton ciksa ciddiye almaz bile o derece.
    not:gs