• şakalarına cumartesi akşamları saat 22:00'da beyaz tv'de devam ediyor.

genelde eski şakalarının benzerleriyle ekrana gelse de sağlam işleri var hala.

mesela geçenlerde meşhur sirkeci garı'nda tren ittirme şakasını; bu kez kızılay'da metro ittirerek yaptılar. üstelik tek kişiye!

ilk olarak 18-19 yaşlarında bir eleman geldi çetin ağabey'in yanına:

- birader n'apıyonuz burada?
    + kardeş marş basmıyor bir el atıver de makinist ikiye taksın!
    - haa, tamam o zaman!; diyerek olayı çözmüş gibi metroyu itmeye başladı eleman.

sonra klonlama makinesi diye bomba bir şakası vardı. bir çift ikiz bulmuşlar; elemanlardan birini üzerinde ''insan klonlama makinesi'' yazan bir kutunun içine koymuşlar; diğeri de güya klonlanmak için sıra bekleyen müşteri gibi kapıda duruyor.

derken yoldan geçen bir amcayı çevirdiler:

- amca klonlanmak ister misin?
    + klonlama ney?!
    - işte senden bir tane daha olacak; gidip emekli maaşını çeker senin yerine, sen evinde oturursun yorulmadan.

amca meraklanıp olayı izlemeye koyuldu. makinenin içinden diğer ikiz kardeş çıktı, çetin ağabey ikizleri alıp amcanın yanına geldi:

- amca bir sorun var mı? bak kopyası burada!
    + nasıl geçindirecen bunu? iş bulacan mı? nasıl evlenecek? o iş* nasıl olacak? sen de mi girecen beraber?!

güzel memleketimin güzel insanının ruh halini ortaya koyan programlar yapıyor çetin ağabey.

amına koyayım; karşısında insan kopyalanmış amca gerdek, ssk sordu lan!

haa sonra aynı şakanın bir başka versiyonunda klonlama makinesinin içinden goril kıyafeti giymiş bir eleman çıkıp şakazedeye saldırdı. *
  • şu sıralar ekranlarda şaka programı yaptığını iddia eden mustafa karadeniz'i gördükçe özlenen şakacı.

yanlış anlaşılmasın; demin zikrettiğim elemanla karşılaştırma durumu içinde değilim; zaten o takdirde çetin ağabey'e hakaret etmiş olurum.

herşeyden önce çetin çiftçioğlu; şaka yapacağı insanları yılların verdiği tecrübeyle doğru seçen, insanların yüreğine indirecek gubidik şakalar yapmayan, şaka yaptığı insanlar istemediği zaman o şakaları yayınlamayan,
    son derece kibar ve iyi bir insandır.

haydarpaşa'da millete tren ittirmişliği de vardır; 2003'te amerika'nın ırak işgali esnasında, istanbul'un göbeğinde üzerinde abd askeri üniforması; arkasında paraşütü ile inip ''bağdat ne tarafta?'' diye sormuşluğu da. bizim millet baklava yedirmişti amerikan askerine hatta.

aklımda kalan güzel bir şakası da; tren istasyonunda beklerken, önceden kaydettiği trenin sesiyle milleti ''geçen treni görmediniz mi?!'', ''vay be, çok hızlı gitti!'' şeklinde tufaya getirmesiydi.
  • samimi insan.
    şakaları sıfıra yakın masrafla yapardı. şaka yapılan adamın ajanstan gelen bir oyuncu olmadığını adımız gibi bilir katılırdık gülmekten.
    gerçi şimdi denk geldimde hala güldürebiliyor. hiç hesapta yokken sağlam güldürdü gece gece.

ekranlara dönmesi dileğiyle.
  • en sağlam şakası karpuz tutma şakasıdır ;
    https://www.youtube.com/watch?v=qzy1snaxm58

ayrıca yanılmıyorsam kanal 7'de programı varken o haftanın en iyi şakasında, şakaları en komik kişiyi programa çıkartır beraber izlenirdi şaka.
  • cok eskiden, erol buyukburcun arkasinda gitar calardi.aslen gitaristtir.
  • yakında yeni bir programla ekranlara dönecek şakacı. bu hafta oradayım programının konuğuydu.

mesleği sigorta dedektifliğiymiş. kendisini televizyonculuğa yakın arkadaşı saadettin teksoybaşlatmış. lakin ilk önce hayri hiçler - akın göksu ekibiyle takılmış; o yıllarda geleneksel olarak eşleştiğimiz göteborg maçlarından birinde birazcık da olsa spikerlik yapmış.

o diil de, adam bir sandığa peluş goril koyup, üzerine trafik canavarı logoları yapıştırmış. yoldan geçen birini çevirip ''birader, trafik canavarı'nı yakaladım, bir el at da emniyete teslim edelim!'' diyor; şakalanan eleman da kamerayı görünce böbürlenmeye başlayıp ''abiyle beraber büyükçekmece'de arabayla gezerken yolda gördük. biraz boğuşup mücadele ettikten sonra yakaladık!'' diye demeç veriyor lan bir de! *

surların önünde milleti durdurup ''abi sen biraz duvarı tut da yıkılmasın! ben itfaiyeye haber verip geliyorum.'' diye şaka yapmışlığı vardır.

erol ersoy yüzünden hagi'nin ceza aldığı dönemde de; ekonomik kriz hakkında yapılan röportaja dalıp ''hagi'ya altı maç ceza verdiler. yazık değil mi galatasaray'a?!'' diye ahkam kesen eski gemici amcayı sabote etmiştir:

- oğlum ne hagi'si?! senin bilmem nerede güttüğün koyun kadar benim atlantik de pasifik'te tayfun yemişliğim var!
  • çetin çiftçioğlu şakacı programıyla zamanında halkımızı eğlendirmeyi başarmıştır. kimisi için amatörce gelebilir belki ama şahsen gülüyordum. özelikle bazı şakaları efsane mertebesinde.

1-efsane olympic lyon şakası
    --- spoiler ---

televizyon tarihine geçmiş, basınımızın nasıl ezbere iş yaptığını gösteren bir şaka. yok böyle bir trolleme. basın mensupları atatürk havaalanı'nda fenerbahçe ile karşılaşmak için türkiye’ye gelecek o.lyon futbolcularını beklerken çetin çiftçioğlu eyüp şafakspor oyuncularını lyonlu futbolcular olarak basın mensuplarına yedirir.
    --- spoiler ---

2-hayali tren şakası
    orda olsam ben bile inanırdım sanırım.

3- trafik canavarı şakası
    trafik canavarını yakaladığını sanan vatandaş. eskilerden baya. şakanın haberlere çıktığını anımsıyorum.

4- yarışma şakası
    türkiye özeti gibi.

5-karpuzcu şakası
    kafasında karpuz parçalanan dayıya hala gülerim.

not: videosuna denk gelemediğim baklava şakası var bir de. daha önce kendisine şaka yapılmış bir vatandaş çetin çiftçioğlu’na “abi beni reklamlarda oynat” diyordu. o da tamam deyip baklava reklamı ayarlıyordu. yönetmen şakazede adama “olmadı sahneyi bir daha çekeceğiz” diye diye bir tepsi baklava yedirmişti. “abi yiyemem artık yeter” deyince ikinci kez şakalandığını söylemişlerdi.
  • 20 senelik taksiye deve bindirme şakasını 20 sene daha sesli gülerek izleyeceğim çok yüksek elektrikli büyüğümüz.

şakaları çok komplike değildir, kolay senaryolardır. ama gerçekten çok güldürür.

hele ki bu şakasındaki ikinci abi ve tepkileri uzuuun yıllar daha güldürür insanı. sıkıntılı zamana bire birdir. çok içten güldürür.

allah müstehakını versin çetin abi.
  • şakalananlar günümüzdeki şaka programlarındaki gibi castlardan toplanmadığı ve şakadan haberdar olmadığı için hem doğallığı hem başarıyı yakalayan abimizdi. topkapı'daki surları tutup " abi el atın, surlar yıkılıyor " deyip bir sürü insana surları tutturmuşluğu vardır.

ünlü karpuz şakası
    https://www.youtube.com/watch?v=h4xkpvjugvw
hesabın var mı? giriş yap