• robdöşambr.
  • (bkz: playstation 4)

bunu çeyize koyarsanız kocayı eve bağlarsınız.
  • kenarı dantelli havlu, fiskos masa örtüsü, dantel yatak örtüsü.
  • öpülmemiş dudaklar afedersin.

(bkz: çeyiz sandığı neydi)
    (bkz: çeyiz sandığı emekti)
  • diğerleri olmasa bir şekilde yaşamaya devam edersiniz. eksik gedik yaşarsınız ama bu olmazda asla ve asla o evde bir yaşam sürülemez.
    el örgüsü damacana kılıfı
    beyin yakan temsili foto
    iyi de biri bana söyleyebilir mi bunu kullanınca suyun bitmek üzere olduğunu damacanayı kucaklamadan nasıl anlıyoruz?
  • patik
  • kim ne derse desin danteldir. ben eskiden danteli çok demode bulurdum, asla evimde kullanmam derdim lakin yıllar geçtikçe fikrim değişti. o dantellerde o kadar çok emek oluyor ki.. ve bir insanın hayatındaki belki de en değerli şey emek.

sevdiğin herhangi bir şey için verdiğin emek seni sen yapıyor zaten yoksa sen yemek yiyen, uyuyan, banyo yapan, yürüyen, insanlarla anlamsız içi boş muhabbetler eden bir canlısın. kimseden bir farkın yok, emek vermezsen farkın olamaz da zaten..

ben para ile son anda kurulan çeyizleri sevmiyorum, çünkü onlar da herhangi bir emek yok. parayı verip satın aldığın anlamsız bir çok şey var o sandığın içinde.

çeyize nazar değermiş diye annem bana çeyiz yapmaktan çekinirdi. o gençken kendine bir sürü danteller örmüş, çok yeteneklidir o elinden her şey gelir.. akla hayale sığmayan şeyler yapmış kendi çeyizine kendi elleriyle.. nazar değmiş ama evliliğine.. yaptığı şeylerin çoğunu kullanamamış, kullanmamış. ileride bir kızım olursa ona veririm diye saklamış hep.

iki üç sene önce biz annemle bir gaza geldik neredeyse bütün çeyizimi hazırladık.

bu konuda kervan mağazasını seçtik. her alışverişe gittiğimizde kendimizden geçtik, hayaller kurduk. ve bir sürü şey aldık. belki bir servet yatırdık o çeyize. hepsi birbirinden güzel, kibar şeyler. kullanılmayı hazır bekliyorlar evde. arada bir açıp hepsine dokunuyoruz, tekrar hayallere dalıyoruz falan.

ama şöyle bir düşündüğümde benim için çeyizimde en anlamlı olan şeyler annemin 18 19 yaşlarındayken kendi elleriyle yaptığı işler, danteller. göz yaşı dökmüş onlar için, kolay mı o modelleri işlemek, çıkarmak.. modelin adı bile kanser adamı kanser eder yani oradan pay biçin.

bütün o kervandan aldığım çeyiz ürünlerinden vazgeçerim de bir tek annemin yaptığı o dantellerden, el işlerinden vazgeçmem. vazgeçemem.
  • sandığa konulan skimsonic marka dandik makyaj seti. o koku nedir hocam
hesabın var mı? giriş yap