• sözleri şu şekil olan yaşar şakısı;

yine kar yağıyor sokaklara
    sana yar yol bulamıyorum
    dinlenmiyor şu gönlümün kavuşmak endişesi
    gözlerin cezayir menekşesi

imdat yine mi yol
    imdat yine mi kar
    imdat yine mi karlardan
    yollar örtülüyor

yaptığın cezaya girer senin
    gün olur her alev küllenir
    küllenmiyor şu yangının büyüyor hay aksi

şu yağan karlar gönlümün ceza-i müeyyidesi
  • merak ediyorum ben bu kadınları. gözleri cezayir menekşesi olanı. yeniden şarkılar söyleten kadını falan.
    ulan değil benim için oturup böyle şarkı şiir döşenmek, yeterince votka'dan sonra yanıbaşımda şu şarkıyı mırıldanan adam bile tanımadım ben ya. gudubet bir insansam demek.

yaşar'ın yazdığı en güzel sözler bu şarkıda galiba.

"dinlenmiyor şu gönlümün kavuşmak endişesi
    gözlerin cezayir menekşesi"
  • yaşar'ın o dönemki aşkına yazdığı bir şarkı. karlı bir günde elinde cezayir menekşesiyle sevgilisini görebilmek için uzun bir yolu yürüyerek kat etmiş, onun üzerine gelmiştir bu şarkı.
  • yaşar'ın söz yazımı konusunda kendisine fark attığı eseri.
  • sarkida elektro gitar i erkan ogur calmistir
  • yaşar'ın en iyisi. gel benimle ve esirinim de peşinden gelir kanımca. üçünün de dem albümündeki versiyonlarını seviyorum. en büyük mutluluğum da bu şarkıyı kimselere ithaf etmemiş olmam, ne zaman istesem gönül rahatlığıyla açıp dinliyorum. hiç daralmıyorum da, hüzünlü ama huzur verici.
    dinliyorum dinliyorum dinliyorum:
    http://www.youtube.com/watch?v=1xyavkv6dh8
    teşekkürler yaşar. acaba bi daha yapar mısın böyle güzellikler?
  • uzun zaman sonra karşıma çıktı bu şarkı. görür görmez ilk aklıma gelen bölüm ''küllenmiyor şu yangının büyüyor hay aksi'' oldu. bütün gece bunu dinlerim şimdi hay aksi.
  • yaşar'ın en güzel şarkılarından biri. rock müzik de iyi gitmişti yaşar'a zamanında. zaten o yıl çıkan divane başlı başına güzel albümdü. diğer rock şarkısı ise aynı güzellikteki koy beni gözlerine olmuştur.
  • bayhan'ın aşan şarkısı. kendisini mi, bizi mi, dünyayı mı bilemedim.
  • " imdaatttt gemi geliyooo " diye anladığım güzel bir yaşar şarkısı.
hesabın var mı? giriş yap