• professionals'in soundtrack'indeki me$hur parca..
  • ennio morricone'ye ait le professionnel filminin unutulmaz müziği. ancak ne acıdır ki, birçok sanatçı bu şarkıyı yorumlama ayağına müzikal komplekslerine alet etmiş ve tanınmaz hale getirmişlerdir. orjinalini dinlemek her zaman için evladır bu yüzden...
  • cüneyt arkın filmlerinde acıklı sahne müzigi olarak da hafızalarımızı mesgul etmistir.
  • dvd/vcd foto slide show hazirlarken standart haline gelen fon muzigi.
  • hülya avşar'ın ve ahu tuğba'nın oynadıkları filmlerde canlandırdıkları karakterler hep bu eser ile sevişmeye destur derler sevdicekleriyle. dudaklara zoom yapılır,o dudaklar titrer,bir gömlek düşer,kamera kayar,şömine harlanır falan...

(bkz: motivasyon)
  • bizi kendi dışımıza, gerçeğe ve zamanın dinginliğine paylaştıran bir ennio morricone ağıdı,,, bir sevinçli yas tutma hali,,, bir dingin paylaşım, bir yeniden-deme, tekrardan değme, dinlenme ve dönme,,, yaşamın bütün olmalarına karşı anlayışlı ve duyarlı olma,,, işte chi mai bunların müziği: bizim -onunla- müziğimiz...
  • ilk defa izmir menemen'den foça'ya yol alırken araba yolculuğunda dinlemiştim. foça'ya erişen yolda bilenin bileceği o deniz manzarası ile karşılaştığımda kendimi belgesel film içindeymiş gibi hissetmiştim. kıytırık türk filmlerinde kullanılarak mundar edilmiş enfes melodi.
  • bir başka ennio morricone mucizesi.
  • pek severim, pekte acıklı bulurum bu eseri ancak ofiste dinleyince kendimi gereğinden fazla özenerek ve hatta abartılarak dekore edilen kebapçı tuvaletinde hissettim.malumunuz teknoloji artık def i hacet anında, tepemizdeki bir hoparlör kadar yakın.

ve fakat bilinçaltımdan zoom yapılmış ve birbirine kenetlenmiş iki etli dudak, "sen herşeyin en iyise layıksın yavrum" diyen bir adet cüneyt arkın, "beni şımartıyorsun yaşlı kurt" diyen jeyan mahfi sesli ahu tuğba fışkırıyor.hatta o mavi yatak örtülü, mavi perdeli ve heryeri ayna olan yatak odasını da görüyorum.orda bu müzik eşliğinde sevişmeyen türk filmi çifti yoktur, çok eminim buna!

dostum enyo, çok kötü döte gelmişsin sen!
  • (bkz: chiang mai)

elbet birisi bu bakinizi verecekti ben olayim dedim
hesabın var mı? giriş yap