şükela:  tümü | bugün
 • adil öksüz'ün yakalandığı (!) ama seçime 1-2 hafta kala yakalanmış gibi getirileceği çok fazla kaynaktan doğrulanıyor, iktidara yakın kişiler ise heyecanlı bir şekilde "bekleyin, çok şeyler olacak" diye konuşuyorlar.

  vallahi yaparlar.
 • böyle şeylere tevessül ediyorlarsa kaybetme korkusundandır. türkiye de siyaset kumpas bozma becerisine dönüştü çoktandır. meral akşener umarım bu kumpası da akıllıca bozacaktır.
 • gündem olmamasına çok şaşırdığım korkunç iddia.

  --- spoiler ---

  ardından da sesini sanki çok gizli bir şey söyleyecekmiş gibi alçaltarak “adil öksüz'ün nerede olduğunu biliyor musun?” diye sordu.
  ne bileyim ben adil öksüz'ü.

  “seçime az zaman kala adil öksüz bir yerlerden paketlenip getirilmiş gibi gösterilse, sonra itiraflarda bulunup bazı chp'li siyasetçileri ve özellikle meral akşener'i suçlasa ne olur?” diye akla ziyan bir soru daha sordu.

  benzer dedikoduları daha önce duymuştum. ama bunun akşener'e karşı kullanılacağını duymamıştım. haberin yeni tarafı bu.gerçi daha
  ilk günden bu yana adil öksüz'ün zaten mit için çalıştığı, darbe için “provokatör ajanlık” yaptığı, görevi bitince de bilinen bir yerde güvenlik altında tutulduğu söylentilerini duyuyordum.

  bu açıdan bakınca bu kişinin sanki yabancı bir ülkede filmlere konu olacak bir operasyonla yakalanıp getirilmesi ile ilgili bir senaryonun kamuoyunda karşılık bulacağı da kesin.

  daha önce avrupa ve afrika'da yakalanıp getirilen fetö'cüler olduğu için senaryo inandırıcı da gelebilir herkese.

  ankaralı saraya yakın kaynağım “şimdi bahçeli'nin hepimize saçma sapan gelen açıklamalarını bu gözle değerlendir. bugün (ne diyor bu adam) der herkes yarın adil öksüz getirilip de bülbül gibi konuşmaya başlarsa (haklıymış meğer) denmeye başlanır” dediğinde ister istemez “böylesi bir ahlaksızlık yapılabilir mi?” demişim.
  ankaralı kaynağım “seçimde kimin ne kaybedeceğini gözünün önüne getir ondan sonra sor bu soruyu” dedi ve “haydi bugünlük bu kadar yeter” diyerek telefonu kapattı.

  --- spoiler ---

  kaynak
 • ulan dallama yazının başlığı zatan "dedikodu"

  tanım: bir dedikodudur. meral akşener'in partisinde muhsin yazıcıoğlu'nun cesedinin bulunmaması için yanlış yer gösterenlerin bulunduğunu bilmiyor muyuz? akşener'in bir fetö projesi olduğunu görmek için ne gerekiyor daha merak ediyorum. illa adil öksüz mü gelip söyleyecek?

  ayrıca ecevit'in en son kazandığı seçimde apo paketlenip getirilmişti. hatırlarsanız çok mutlu olmuştunuz. bence adil öksüz de gelirse iyi bir puan olur. adil öksüz akşener meselesini itiraf eder mi bilmiyorum.
 • ters teper. zaten boyle bir sey olmasa da akp'ye oy vermek icin bahane arayan kitlede coskuyla karsilanir ve bayagi gurultu cikar, ama bu darbe girisiminin hukumetin bir komplosu oldugunu savunanlara kuvvetli bir koz verir ve bircok insan ulan acaba diye sorgulamaya baslar.
 • meral akşener'in bence ellerini ovuşturarak bekleyeceği tuzaktır.

  akşener'in dokunulmazlığı yok, eğer hükümet tam seçim öncesi böyle bir senaryoyu uygularsa, akşener'in direk tutuklanması gerekir. tutuklanırsa ne olur, 24 haziran günü sandıklara milyonlar akar milyonlar! kararsız seçmen, oy kullanmayı düşünmeyen seçmen aynı 100 bin imza olayında olduğu gibi destek olmak için sandıklara gider. muhtemelen şu sıralar oy oranı %20'lerde olan iyi parti bu mağduriyetle en az %30-35'lere çıkar, akşener de hükümlü değil tutuklu olacağından cumhurbaşkanı seçimine katılmasında ve seçilmesinde bir sorun olmayacağından gelen mağduriyet oylarıyla cumhurbaşkanlığını tereyağından kıl çeker gibi alır!

  bak hdp'ye, hendek olayları sonrası %6-7'lere düşen oy oranı, milletvekilleri haklı veya haksız bir şekilde tutuklandıktan sonra %13'lere çıktı şu an, ki güneydoğudaki belediyelere atanan kayyumların olağanüstü belediyecilik çalışmaları bile bölgede hdp'ye akan oyları engelleyemedi/engelleyemiyor.

  iktidar bu seçimlerde kaybetmek korkusuyla iyice panikliyor, panikledikçe de hata üstüne hata yapıyor. her ne kadar panikle hata yapsalar da köşe yazısında bahsedilen senaryonun işlerine yarayacağını sanacak kadar da aptal değildirler diye tahmin ediyorum. ama bekleyip görelim. t a m a m
 • adil öksüz'ü serbest bırakanlar da bunlardı zaten...