• savurganlığı çözelim

gerisi kolay diyor...
  • mhp'yi kapatacak çoğunluğa ulaşması lazım terörle mücadele için. bunun da pek mümkün olduğunu sanmıyorum
  • chp'nin terör politikası fetö, pkk ve tüm terör unsurları ile sahada savaşmak ve özellikle fetö'nün siyasi ayağını ortaya çıkarmaktır. kürt sorunu için de problemlerin mecliste çözülebileceğini söylemektedir.

bunların dışında chp ve parti kadrolarını terör ile bağdaştırmak açıkça iftiradır. akp artık devleti yönetemediği için insanları yöneterek iktidarını sürdürebilir kılmanın yollarını arıyor. şu sıralar akp'li değilim vatanseverim trollerinin türediğini de farketmişsinizdir.
  • haburdan pkklilari davul zurna ile yurda sokan, osman ocalani belediye secimini kaybedecegini anladigi an kostur kostur devlet kanalina cikartan chp miydi?

zamaninda fethullah guleni adeta hukumet ortagi yapan, fetonun bizzat istedigi isimlere vekillik hediye eden (hakan sukur gibi) chp miydi?

devletin tum burokratik alanlarina fetocularin sizmalarina goz yuman chp miydi?

ergenekon kumpasi sirasinda vatansever komutanlari hapislerde curuten fetocu savcilari evvela bagrina basip sonra namlu kendilerine donunce hain demeye baslayan chp miydi?

daha bu liste uzar da, kendi sig dusuncesinden baska hic bir dusunceye saygisi olmayan hazimsiz insanlara daha fazla laf anlatmaya degmez..

dipnot: tanrikuluna katilmiyorum- lakin konum tanrikulu degil, burda asil mesele gecmisini unutan bir millet haline gelmis olmamiz ve siyasi iktidar siz vasifsiz cogunluga neyi pompalarsa kefal gibi atliyor olmaniz.

guzelim memleketi kuzey koreye cevirdiniz!
  • bir zamanlar chp yi askerin sözünden çıkmamakla, onun güdümünde olmakla suçlayanlar bugün tam tersi politika izlemekle suçluyorlar.
    bence siz önce hangi politikayı savunduğunuzu seçin ondan sonra chp ye laf atın. yoksa bu taraftan bakıldığında amacınız bir politikayı savunmak değil de chp ye bok atmak gibi duruyor.
  • götünde bombalar patlağında “bu devletin askeri, polisi nerede” diye feryat figan çığıracak olanlar; eleştirinin dozunu da konusunu da iyice karıştırdılar.

yazık; koskoca chp’nin bunlar elinde heba edilmesini bir türlü hazmedemiyorum.

edit: hakkımda troll olduğum söyleniyor. her şeyden önce bilmediğin, tanımadığın bir kişi hakkında yorumda bulunacaksan; en azından onun fikirleri konusunda da emin olman gerekir. ben, chp’nin bu tarz bir muhalefet anlayışına karşıyım; bu kadar netim. akp’nin yaptıkları akp’yi; mhp’nin yaptıkları ise mhp’yi bağlar ve her ne yapmışlar ise siyaseten bedelini de öder. öcalan’ın trt’ye çıkmasını eleştirip; savunma sanayii ile ilgili olur olmaz laflar söylemek, terör örgütü üyeleriyle ve onların yardakçılarıyla yan yana durmak çelişki değil midir? dikkat edersiniz ki ben chp’yi değil; chp’yi bu noktaya getirenleri eleştiriyorum. cumhuriyetin kuruluş felsefesini yazan partinin bu konumda olmasını kabul edebiliyorsanız o da sizin probleminiz!

edit 2: yeni nesil muhalif arkadaşların ciddi problemleri var sanırım. habur olayları, açılım süreçleri, osman öcalan’ın devlet televizyonuna çıkarılması vb. bir sürü tasvip edilemeyecek olaylar yaşadı bu memleket değil mi? bunları chp mi yaptı diyorsun? ben biliyorum kimin yaptığını ve unutmadım, unutmayacağım. benim vatanseverlik anlayışım, istikametim belli. dolayısıyla akp’yi de eleştiririm; chp’nin bu milletvekillerini, teröre destek veren üyelerini de eleştiririm. akp yanlış yaptıysa ki yaptı peki senin şu savunduğun olay nedir peki? vatanseverlik mi, hümanizm mi, terör sevicilik mi? hangisi?

edit 3: son sözüm, burada chp’liymiş gibi görünüp; önüne gelen herkesi trollükle suçlayanlara: en kısa zamanda kendinize bir nutuk edinin ve bu vatan; nasıl, ne şartlar altında savunuldu, nasıl cumhuriyet kuruldu; önce onu öğrenin.
  • sanki pkk ile barış sürecini chp başlatmış, sanki habur dan pkk mensuplarını chp yurda sokmuş, sanki pkk liderinin kardeşini chp trt ye çıkartıp konuşturmuş.

yahu siz aktrollerin kafası çok kıyak sanırsam. ne içiyorsanız bizlere de söyleyin de arada bir ayaklarımız yerden kesilip uçuşa geçelim. *
  • kürt sorununa(o da ne demekse) çözüm önergesi duruyor:
    1
    (y)chp pkk ile silahlı mücadele yerine müzakere edilmesi gerektiğini söylüyor. zaten eşit yurttaşlık ve türk isminin anayasadan silinmesi de diğer vaatleri arasında.
  • ankara'da fatura dağıtıyorlar.
  • yahu chp yi kapatın chplileri sokaklarda öldüründe rahatlayın ne duruyosunuz
hesabın var mı? giriş yap