şükela:  tümü | bugün
 • kendisi bu seneki draftlerin en iyi pivotu olarak gösteriliyordu. bu seçimin ardından sanırım clippers michael olowokandiyi yollayacağını sanıyorum.
 • 13 mart tarihinde minnesota timberwolves a karşı 24 sayı 23 ribaunt istatistiği ile ohannes dedirten caveman lakaplı clippers oyuncusu.
 • normal sezon sonunda ribaundlarla ilgili her istatistikte ilk 10'da karşımıza çıkan pivot. 1982 doğumlu ve 2.13 boyundadır.
  oldukça becerikli, hirsli, kanimca gelecek vaadeden bir oyuncu. elton brand ile yanyana oynaması onun için büyük şans.
  zaten yüksek olan şut yüzdesini korursa, bu haldeyken daha kuvvetli bir takıma gidebilir, veya clippers takıma bir kaç destekle taş gibi bir takım oluşturulabilir.
 • kendisi reggie evans tarafından ön takım&arka tampon kontrolünden geçirilmiştir. olaya karşı verdiği tepki ve sonrasında verdiği röportaj izlenmeye değer.
  http://www.youtube.com/watch?v=qfcinlrgojk
 • los angeles clippers takımının pivotu. hayır, en önemli özelliği hızlı ayaklara sahip olması değil gözlerinin önüne gelen saçlarının terden yüzüne yapışmasıdır. tv de her gördüğümde eğer annesi kenarda maçı izliyorsa umarım mola alıp "oğlum gel şu saçlarını toplayalım" diyip duruma müdahale eder diye dua ediyorum. ama yok kabul olmuyor. git aksesuar kullan, saç bandı tak veya git saçını ördür nba oyuncususun kim ne diyecek. ama yok. bunun benzeri için;

  (bkz: steve nash)
 • bu sezon 18.3 sayı 13.9 rebound 2.7 blok 1.9 asist ortalamaları ile oynayan clippers pivotu. elton brand'in yokluğunda pota altında tüm yükü çekerken geçen seneye göre sayı ortalamasını 8.2 rebound ortalamasını 6.1 blok ortalamasını 1.2 artırdı. 2003 seçimi olduğunu unutmamak gerek.
 • bu sezon most improved player odulunu almayi simdiden garantilemis oyuncu.
 • babasının alman vatandaşı olmasından mütüvellit, alman milli takımının olimpiyatlarda oynama teklifine olumlu bakan pivot.
  hmm, novitzki ve kaman...
  almanlar yenerse biz de yenmiş sayılır mıyız acaba?
 • (bkz: o simdi alman)

  milliyet ve aidiyet kavramlarinin toplumsal kurgular olduklarini biliyorduk da, boyle benim babam almanya gorduydu, biz de gormus sayildik, aha surda da bir alman pasaportcusu varmis du bi tane de ben alivereyim kivamina gelmesi isin bi acayip olmus.

  neyse kimsenin milli kriterlerini sorgulayacak degilim, almanim diyosa almandir cocuk. ugrasmayin zaten iri bir insan, lakabi da caveman. lakin, kendisi olimpiyatlarda nowitzki'nin yanina cok fena bir destek olarak gelmis gibi gorunuyor. rakiplerine kolay gelsin.

  http://www.turkbasket.com/…eranasayfa.asp?hid=40084
 • clippers'ın maçlarını yıldan yıla izlediğim için pek takip edemiyorum fakat bu adamın istatistiklerine bakınca bir oha çektim. 22.5 sayı 10 ribaund yapmış bu sezonki altı maçında. ciddi ciddi all-star performansı.