• tıpkı uçurtma gibi alıp uçurması değil sıfırdan yapması daha zevklidir. değinenler olmuş ama orta asya ırkından çim adam yapmak isteyenler için tam liste şu şekildedir.

*87 numara kaçmış ince çorap (sağlam ince çorap kullanımı kafaya terlik ile son bulabileceğinden uzak durun, zenci çim adam yapmak isteyenler 500 numara çorabı tercih edebilir(numaralandırma müjde müjde size parizyenden müjde size standartlarına göre yazılmıştır))
    *yeteri kadar talaş (marangoz'un testeresinden dökülen ince talaşı tercih edin)
    *çim tohumu (yoklukta muhabbet kuşu yemi de olur)
    *kulak ve burun yapımı için ince ve sağlam ip. (kanaviçe ipliği olabilir)
    *gözler ve ağız için düğme (oyuncak ayının gözleri de kullanılabilir, dikkat terlik gelebilir!)

yapılışı;
    yapın olur o lâkin tepesi kel yanlardan saçlı baba modeli yapmak isteyenler az biraz uğraşarak onu da yapabilir.
  • varlıklarını bile unutmuşken dün çok cici bir arkadaşım sayesinde ilk çim adamıma sahip oldum. copyright 2008 deniyor etiketinde yani halen üretiliyor bu nesneler. kullanım kılavuzuna göre kullanımı;

en az 5 dakika su dolu bir kapta bekletiniz.

günde 2 defa sulayıız

gün ışığı gören ılık bir ortamda yetiştiriniz. kurumamasına özen gösteriniz.

beni birdenbire 90 lara ışınlamıştır ayrıca. tüm çim adam dostlarına kucak dolusu öpücükler.
  • collina'nin kel kafasi ile surekli cimlerde gorulmesinden dolayi cagrisimlar ustu iliskilendirdigim dogal oyuncaktir.
  • zaman zaman çocukluğa dönme isteği hasıl olabiliyor bünyemde. yeri geliyor yanımda kim varsa '' bana pamuk şeker al, uçan balon al, macun al, troll bebek istiyorum ben!'' diye isteklerimi sıralayıveriyorum. şimdiye kadar isteklerime yanıt veren olmadı. en son istediğim şey ise bir çim adamdı. alma girişimlerinde bulunan duyarlı insanlar oldu, ancak bir türlü bulamadılar...

çocukluğumuzda kendimiz yapardık çim adamlarımızı, annemizin öğretmen çoraplarıyla. şimdi hazır satılanların çeşit çeşit suratlarını görünce keçeli kalemle, kumaş boyasıyla boyadığımız çim adamlara tenezzül eder miyim hiç! satılanlarını da bulamadık işin kötüsü. aranan şeyin bulunamaması laneti üstümde. epeydir aklımda ama, bir çim adamım mutlaka olacak. derken efenim, tesadüfen girdiğim bir oyuncak dükkanında acayip acayip çim adamları gördüm. aldım birini, ilk gün su dolu kovada yıkadım iyice. diğer günler ise duş aldırdım düzenli olarak. üçüncü günde saçlar uzamaya başladı. güneşlenmeye bırakıyorum her gün, oh yarasın çim adamıma. daha yeni yeni güneşe bıraktığım için biraz klorofil eksikliği çekiyor, ama atlatır yakında.
  • bu gece kim milyoner olmak ister yarismasinda sorunun cevabi olan değisik şeydir. soruyu gorunce hiç çim adamimin olmadigini farkettim uzuldum nedense.
  • 90larda neredeyse her çocuğun odasında olan şeydir.
  • (bkz: çim adam traş etmiş efsanevi nesil)

hala acilmamis, hayret.
  • küçükken de şu an da çok sevdiğim, hala evime alıp balkonu doldurmak istediğim sevimli şeyler. çürüyünce çok üzülürdüm.
  • bilimkurgu filmlerinin çoğunda kullanılan bir klişe vardır, laboratuvarda deney kontrolden çıkar ve bir felakete yol açar. bu olay sonucundaysa bir tür süper kahraman ya da villain* vücud bulur.
    işte karşınızda :çim adam

not: henüz bir kahramanlığını ya da yamuğunu görmediğimizden, nasıl süper güçleri olduğunu bilmiyoruz. belki de hızla kötüye giden dünyamızın kaderi ellerinde. kim bilir? gelişmeler için bizi takip edin..
  • 46 kromozomlu olanı da vardır bu zımbırtının.
    (bkz: selman öğüt)
hesabın var mı? giriş yap