• 1 şubat 2023 tarihinde youtube için çektikleri bölüme seyirci olarak katılma talihsizliği yaşadım.

ilk perde güzel olmasına rağmen kısa tutup hemen ikinci perdeye geçmek istediler, sanırım konuk var diye.

ikinci perdede konuk caner özyurtlu idi, yaptığı işleri sevsem de adam asosyal, donuk, enerjisi düşük bişey. yani neden davet etmişler bu adamı inanılır gibi değil.

yarrak gibi bir ikinci perde oldu. sebebi de fazlı idi. cem’in program akışına bağlı kalarak oyunu sürdürme çabalarına sikik sokuk kaynana muhabbetini ve kahkaha terapisi gibi salakça bir konuyu ısrarla devam ettirmeye çalışması ile limon sıktı resmen.

yani seyircinin enerjisi acayip yüksekti, çok malzeme çıkabilirdi; lan dönsene seyircine, sen devam et her zaman yaptığın işe, sor uzaktan gelen var mı ot mu bok mu, sikiyim canerin gülmeme sebeplerine, adam diyor zaten benim normalim bu siz devam edin diye; yok hadi caneri güldürücez kahkaha terapisi yapalım bilmem ne.. sıçtınız resmen.

hele hele fazlı’nın program sonunda seyircinin yaptığı yumuşak bir eleştiriye bile saygısızca tepki vermesi yenilir yutulur gibi değil; bu kader acemilik olmaz cem’in götü çıkıyor orada ortamı yumuşatmak için bu fazlı amatörce trip atıyor, sen kimsin ya? bin lira vermişim lan ben oraya eğlenmeye gelmek için keşke yan dükkanda büyük rakı açtırsaydım o paraya sen kimsin de seyirciye saygısızlık yapıyorsun? o kader belli ki mesut’un torpili ile buralara geldiği.

mesut’un, cem’in programı nasıl modere ettiğine bak, az örnek al. kalıcı olmak istiyorsan ortam nasıl idare edilir öğren, arkadaş ortamında espri patlatan oğlanlardan farkın yok henüz. programda yaptığın çoğu esprileri senden on saniye önce kendi aramızda yapıp güldük. nimetten sayma kendini, seyirciyi de küçümseme.

cem’in muhakkak fazlının kulağını çekmesi gerekiyor, yoksa cem’in emekleri boşa gidecek adam deli gibi çırpınıyor bu şımarık yüzünden iyi kötü tutturdukları proje yalan olacak yoksa.

edit: 3 kişi için 1000 tl.

edit 2: haklı olarak fazlının ne yaptığı çok sorulmuş o an sinirle yazmamışım.

ikinci perdede bunlar program akışını filan boşverip canerle saçma sapan bir diyaloğa girdiler, öyle ki caner bile sıkıldı yani.

hatta bir ara monoton bir şekilde canerle lak lak yaparken bunlar, seyircilerden bir tanesi iç geçirir gibi ‘allaah’ dedi sesli bir şekilde, öyle sıkıldı seyirci.

ikinci perdenin uzunca bir süresince bunlar kaynanan ile evlenir miydin muhabbeti yaptılar, bel altı şakaları ile. normalde tek atımlık bir şaka bu yani, yaparsın şakayı seyirci güler biter. uzattıkça uzattılar, seyirci gülmedikçe fazlı daha da çok saçmalamaya başladı.

program sonunda bir kadın seyirci bu kaynana muhabbetinin bu kadar uzatılmasını eleştirdi, üç erkek oturmuş milf muhabbeti yapıyorsunuz filan dedi, cem her zamanki profesyonelliği ile olayı idare etti gitti kadının elini sıktı filan ama fazlı homurdandı bozuldu.

sonra başka bir seyirci tüm bölümleri izlediğini söyleyerek ve konunun caner beyden bağımsız olduğunu söyleyerek kibar bir şekilde “acaba konuk almasanız mı konuklu bölümlerde seyircinin enerjisi çok düşüyor “ minvalinde bir şeyler söyledi. seyirci alkışladı haliyle herkes hem fikirdi bu konuda salonda. bunun üzerine fazlı saçma sapan triplere girdi, yok konuk bizim misafirimizdir, seyircinin bunu söyleme hakkı yok, bizi izlemeye sadece bizi sevenler gelsin gibi saçma sapan laflar söyledi. söz almak isteyen seyirciler oldu, üff yirmi dk’dır programı kapatmaya çalışıyoruz deyip kalkıp gitti o samimiyetsiz ve salakça “iyi ki geldiniz, iyi ki siz geldiniz” sözünü söyleyerek. seyirci baya mutsuz ve modu düşük olarak ayrıldı oradan.
  • trendlere takmış durumdalar. sırf bu yüzden kitleleri sevmediği halde ne kadar itici, ergen tipler varsa konuk olarak davet ediyorlar. 3. sezon ilk bölümünde konukların geldiği ikinci kısım çok gereksiz ve seviyesizdi. konuşanlar seviyesine inmişler. seyirciyi aşağılamalar sürekli bel altı iğrenç bayat espriler. orada sizi izlemeye gelen insanlara karşı yapılan bir ayıptır bu. hiçbiri konuklar için gelmemiş, onlar gelince salondaki seyirciler gülmeyi bıraktılar. herkesin yüzünde bitse de gitsek havası vardı. ben youtube'dan izliyorum. konukların geldiği kısımda kapattım gitti. 200 300 tl bilet parası verip ergen ergen şeyler dinlemek zorunda kalan insanlara ayıp ettiniz. zaten bilet satışında öğrenci indirimini kaldırmışlar. tek fiyatta satılıyor biletleri. çimenlerin üstünde, ücretsiz bir avuç insanla yaptığınız bölümler daha samimi ve güzeldi. cebinize 3 5 kuruş girince hemen götünüz kalkmış. gelen seyircilere üstten üsten bakmalar, alay etmeler. blutv dedikoduları dolaşıyor. umarım anlaşırsınız, youtube'daki tüm bölümleri silersiniz ve azalarak bitersiniz.
  • tanım: programı üretenlerin düşündüğünden daha başarılı olan program.

sevgili fazlı polat ve cem işçiler, lütfen programı izlemeyen veya çok yakın arkadaşınız olmayan, çekinmeden her türlü şakayı yapamayacağınız konuklar almaktan vazgeçin. siz bu eşiği aştınız, bu ünlümsü kişilerin programınıza katabileceği hiçbir şey yok, bunun lütfen farkına varın.

seda yüz diye birini almışsınız mesela bugün yayınlanan bölümde, siz sormadan önce ben kendi kendime söylemiştim zaten programı kesin izlemiyor bu kadın diye. ünlü desen ünlü değil, programı izlemediği için ve yakın arkadaşınız olmadığı için her şeye alınıyor dolayısıyla programa katabileceği bir şey yok. üstüne kendisinin konuşmadığı her saniyedeki ketum bakışlarıyla resmen rezil rüsva etmiş, tüm bölümler arasındaki en kötü bölüm yapmayı başarmış bölümü.

zaten yorumlardan farkında olmanız lazım konuklu bölümlerin genel olarak sevilmediğinin, tahsin hasoğlu, mesut süre gibi yakın arkadaşlığınız olan ve programı bilen kişiler seviyeyi artırabiliyor ama çıtayı gittikçe çıkarmak yerine yerlere düşürmüşsünüz.

3. sezon editi: zorla kendinizi bitireceksiniz, şu aptal saptal adamları çağırmayın, mesut can tomay’ın ayrı diğer adını unuttuğumun ayrı çenesine röveşata vurayım. konuklu yerlere kadar izleyip kapatmaktan yoruldum.
  • bu ikili birkaç sene önce hasancan'dan farklı olarak seviyeyi belli bir yerde tutmaya dikkat ediyordu sanki. gülersin gülmezsin ama lüzumsuz tek bel altı komikliğine tevessül etmeyen mesut süre çizgisine daha yakındı. son bölümün yarısında kanala dont recommend atıp çıktım.

birisi kendiyle barışık kimliğine oynayıp sürekli kendisini küçük düşürüyor, diğeri ofansiflik ayağına arkadaşını küçük düşürüyor, tek başına burada bir sorun yok ama seviye hep avam. bel altı ve ofansif mizahın makbul olabilmesi için bıyıkları yeni terlemiş ergenin dürtüsellik seviyesinden biraz yukarda, asgari zeka içermesi lazım. konu rüzgara geldiğinde elinle rüzgarı sikme jesti yaparsan ben gültepe meslek lisesine gidiyorum. "cem yılmaz da küfrediyor, louis de belaltı yapıyor" diye referans gösterebilmek için konuyu hiç anlamamış olmak lazım, komedi ile soytarılık arasındaki sınırı alelade bir ergenin ilk aklına gelenin takılacağı bir incelik filtresi belirliyor.

cem işçilerin bir aile büyüğü olsam akrabalarından para toplar al şunu daha fazla kendini ve bizi rezil etme diye kendisine verirdim. ufak tefek boylu dayısı halı sahada kavga ederken adama diklenmiş, sonra sakso çekmiş, kahkahalar. ağzından döl silme hareketi yapıyor, seyirci alkışlıyor. diğeri mikrofona dildo göndermesi yapıp arkadaşının ağzına sokmaya çalışıyor, kahkahalar. bir de usta komedyenlerin "çok ince ve zeki ama ofansif dozu haddinden fazla" bir şakadan sonra yaptıkları gibi eliyle seyirciye "hayır hayır tamam tamam" yapıyor, oğlum tamam demene gerek yok senin seviyen zaten bu, 14 yaş, tamam dedikten sonra da daha olgun bir komedi gelmeyecek, ofansif mizahla incitebileceğin de kimse yok, kendini rezil ediyorsun sadece.
  • son interaktif şovlarında ekşi sözlük yazarlarına selam çakmış youtube programı. sözlükte sevenleri çok, pena'ya davet edilebilirler aslında.

cem işçiler'de sözlükte yazarmış. burada şukela moduna girip, programı en çok yalayan yazarı bulduğumuzda, onun niki çıkabilir. swh
  • nacizane tavsiyem konuşanlardaki hırbo gibi her kız-erkek arkadaş gelene bu sana yavşıcak, yürüyecek muhabbeti yapmayın
  • tüm bölümleri izledim. çok güzel. duyabildiğiniz yerlerde. arkadaşlar sikicem artık ses sorununuzu.

neyse.

tanım; kendiyle barışık iki komik adam, çok gülüyorum bu pezevn...
  • cem ve fazlı burayı okuyorsunuz biliyorum. abi size sadece şunu sormak istiyorum, hani siz samimiydiniz, hani seyirci sayesinde büyümüştü çimen? istediğiniz kanala geçin bana ne, ben youtube aboneliğinizden çıktım benim için çimen buraya kadarmış dedim bitti. ama insanların samimiyete ve dürüstlüğe hasret kaldığı bu dönemde insanların gözlerinin içine baka baka yalan söylemeyin bari.
    neyse, cem en azından fakirlik şakalarını bırakır artık,ne de olsa ucuza satmamıştır seyircisini.
  • bilmeyenler için kısa özet;

-arkadaşlar bu hafta ses sorunu var

-bu hafta ses sorunu var

-ses sorunu var

- evet ses, yok
  • mimik ablanın şaka kaldırmasıyla efsane olmuş bir bölüm yayınladılar. seda yüz denen komedyen baksın da biraz örnek alsın.
hesabın var mı? giriş yap