• bu günlerde bu kelimenin çokça kullanılmaya başladığı bir gerçek, sadece sözde değil, özdede bunun uygulamalarını görmek mümkün olmaktadır. dizilerde, sinemalarda, tv programlarında, video paylaşım sitelerinde, hatta sözlükte bile sıkça karşılaşmaya başladık. ülkemizin en büyük sorunlardan bir tanesi cinsellik olmasına rağmen, bunun bu kadar ortaya çıkması da pek hoş durmamaktadır.

romanlarımızdan esinlenerek yapılan diziler cinsellik hat safhaya çıkmış durumdadır. bir aşk-ı memnu dizisi var ki, kitapla alakası olmayan durumlarla karşı karşıyayız, romana göre behlül, bihteri için için sevmektedir ama şimdiki dizide resmen bihter, behlülü yemektedir evet yanlış anlamadınız bihter yemektedir. kavak yelleri dizimizde ise hiç beklemediğimiz aksiyonlar meydana gelmekte, o onun sevgilisine, öbürü diğerinin kocasına, bu şekilde ilişkiler döngüsü olmaya başladı. üç milliyetçi kızın pkk'ya cevabı videosunu erkek olmama rağmen sonuna kadar izleyemedim, utancımdan kapattım resmen sikeriz diyorlar, bu kadar yeteneklisiniz. benim bu dizilerde filmlerde gözlemlediğim artık erkek değil, bayanlar daha fazla bu isteklerde bulunmakta ve ön plana çıkmakta, resmen bayanlarımız kasıkları tabiri caizse yanmaktadır. haber bültenlerimize ne dersiniz, hayat kadınlarından bahsedecek seks işçisi kelimelerini kullanıyor, hayat kadını sanırsın ki fabrika kızı, fabrikada tütün sarıyor.

bu durumlara gerçekten anlam veremiyorum, ya ben çok geri kafalıyım, ya bizim millet çok ileride. tabi bunu çağdaşlık ile ölçersek. zaman daha neler gösterecek bekleyelim ve görelim.
  • cinsellik= erkekliğin onaylanması..
  • 3'e ayrılıyor.

1- :) yani şükela!
    2- :o yani öeehh
    3- :( yani çok kötü
  • ülkemizde bayların yerli yersiz dile getirmekten keyif aldığı, bayanların konuşmaktan çekindiği konudur.
    hem konuşulması, hem de konuşulmaması tabu olarak değerlendirilebilir.
  • riyayı gösterir belgedir. herkes yaşar, ama herkes de inkar eder.
  • seks, sevişme gibi kelimelerle anlamdaş değildir bu sözcük. âşık olma, flört, sevgililik gibi süreçleri ve bu süreçteki aktivitelerin tümünü kapsar. eğer bundan haberdar değilseniz "cinsellikten hoşlanan insanlar var", "28 şubat sürecinden sonra cinsellikte patlama oldu" gibi mantık yoksunu açıklamalar yapmanız gayet normaldir.
  • tabu olmaktan çıkıp, özgürce yaşanması ve konuşulması gerekir. insanın temel ihtiyaçlarında 3. sırada gelir. (1 hayatta kalma 2 barınma 3 türün devamlılığını sağlama) cinsellik eğitimi doğru bir şekilde verilmelidir. cinselliğin ne olduğu, cinsel ilişki korunma yöntemleri, cinsel ilişki yoluyla bulaşan hastalıklar anlatılmalı. cinsel ilişkiden nasıl zevk alınacağı anlatılmalıdır. doğru bir cinsel eğitim ile tecavüz, kadın cinayetleri gibi ülkemizin problemlerinin de önüne geçeriz.
  • bazen yaşanırken de dile vuran.
  • dilin fiziksel olarak da kullaılabildiği aktivite.
hesabın var mı? giriş yap