• müşterisine zerre kadar değer vermeyen markadır, en azından türkiye'de.

hem aşırı kuru, hem de alerjik cildime iyi geldiği için ürünlerini severek kullanırken türkiye'deki internet sitesinin keyfi davranışları nedeniyle artık hiçbir şey almamaya karar verdim.

önce siparişin yanında promosyon olarak göndermeye söz verdikleri ve sipariş onayında da taahhüt ettikleri krem yerine anlamsız renkli kozmetikler gönderdiler ve şikayetimi ciddiye bile almadılar. ardından verdiğim siparişi de - sanırım kendilerini şikayet ettiğim için - bir haftadır göndermiyorlar. "stokta olmayan ürün sattıysanız siparişi iptal edin, parasını iade edin" diyorum, cevap bile vermiyorlar. müşteri ilişkilerini arıyorum, müzik dinletiyorlar ama cevap veren yok. bir haftadır parayı alıp üzerine oturmuş durumdalar.

zaten trendyol clinique ürünlerini yarı fiyatına satarken bu siteden yalnızca gerçekten kullanılabilecek numuneler gönderdikleri için alışveriş ediyordum, bir daha da bir şey almam zaten. fakat parayı iade etmemekte ısrar ederlerse hakem heyetine gitmek boynumun borcu.

edit: facebook üzerinden daha önce gönderdiğim mesajlara cevap gelirdi. bugün mesajları görmemişler bile. korkarım iflas edip kapattılar ve bizim paraları da götürdüler. iki gün daha bekleyip parayı geri almak banka üzerinden harekete geçeceğim ama açıkçası çok iyimser değilim.

2. edit: şikayet sitelerinde kopardığım fırtından sonra akşamüstü arayıp ürünün hazırlanmasının uzun sürdüğünü, mutlaka göndereceklerini söylediler. müşteri memnuniyeti konusunda uzun bir nutuk dinlediler. bu siparişi de göndersinler, bir daha sitelerine uğramayacağım.
  • özellikle online alışveriş için müşteri memnuniyeti konusunda diğer suserlara katıldığım firma. bugün yasadığım rezalet ile şahit olmuş bulunuyorum.
  • mid-end segmentte yer alan bir markadir. renkli kozmetiginden pek hayir geldigini gormedim. o kismina sadece indirimde sans veriniz, o da sadece cesit olsun diye.
  • online alışverişte farklı veya eksik hediye gönderdikleri için birkaç kez yoğun şikayette bulunduğum için beni sitelerinde engelleyen markadır.

cilt bakım ürünleri hem çok kuru, hem de alerjik cildime çok iyi geldiğinden severek kullanıyorum. bu nedenle de online mağazalarından sık sık alışveriş yapıyordum. fakat daha önce yukarıda da anlattığım gibi pek çok kez rezalet yaşayıp bunları çeşitli sitelere ve clinique merkeze şikayet ettim. haftalar sonra bir müşteri hizmetleri görevlisi nihayet geri dönüş yaptı ve ona da yaşanan aksilikleri sakin sakin anlattım. "size geri dönüş yapılacak" dendiyse de bugün baktığımda siteden alışveriş yapamadığımı gördüm. sepete ürünleri koyuyorum, ama ödeme sayfasına geçmek istediğimde beni ana sayfaya yönlendiriyor.

bunun bir arıza olup olmadığını anlamak için adımı taşımayan mail adresimle açtığım fake hesapla giriş yaptığımda ise ödeme sayfasına geçiş yapabildim. demek clinique türkiye kendilerine bayağı para kazandıran bir müşteriyi kendi hatalarını ve tutulmayan sözleri şikayet ettiği için sitesinden bloklayacak kadar alçalabiliyor.

neyse ki trendyol clinique ürünlerini çok daha makul fiyatlara satıyor. anladım ki o ücretisz diye gönderilen örnek ürünler için biz aslında çatır çatır para ödüyormuşuz. bundan sonra trendyol'dan almayı tercih edeceğim zaten.
  • ilk defa bir rujuna 119 tl vediğim markadır. aslında ruj da değil kendisi chubby stick allık. ben dudaklarıma sürüyorum hem nemlendiriyor hem de koyu renk olan dudaklarımı nude pembemsi bir renk veriyor. diğer rujlar bunun kadar dudağın her yanında aynı rengi vermiyor yani.
  • paramı 1 aydır gasp eden rezil kepaze firma
    11.04.2017 tarihinde websitesinden alışveriş yaptım yapmaz olaydım. hadi bir hataya düştüm yaptım niye iptal ediyorum salak gibi bırak ürünler gelsin en azından paranın karşılığı bir ürün olur elinde. şimdi 1 aydır iletişim ve teknoloji çağında sözde paramı iade edecekler. daha bekle dur.
    1 aydır 50 kere müşteri hizmetleriyle görüştüm artık ben de onlar da illallah ettiler. sözde muhasebe departmanına acil iade diye bildirim oluşturuyorlar. lan ne acili? aciliyeti mi kaldı bu işin 1 ay olmuş ya!!! ya müşteri hizmetleri bildirim oluşturduk diye yalan söylüyor ya da muhasebe departmanındakiler gerizekalı. artık tek tuşla işlemlerin hallolduğu bir çağda bu söylenenlere inanmak mümkün mü?
    bu kadar yıldır internetten alışveriş yaparım böyle rezalet böyle mağduriyet yaşamadım. sözde kurumsal bir firma!?
    sanırım 3-5 kuruş demeden insanların paralarını gasp edip bankada çevirip faizle döndürüyorlar firmayı 1-2 ay sonra da o kadar mağduriyet yaşattıktan sonra belki iade ediyorlar. belki diyorum çünkü henüz iade edilmedi. edilecek mi onu da bilmiyorum. çünkü müşteri hizmetlerindeki danışmanlara da inanmıyorum artık çoğu başımızdan nasıl atabilirizin derdinde. yetkili birine bağlayın beni ya da muhasebe departmanının telefonunu verin siz yardımcı olamıyorsunuz bana sürekli aynı şeyleri söylüyorsunuz diyorum. yok kimsenin numarasını vermeye yetkileri yokmuş kimseye de bağlayamazlarmış. sosyal medya hesaplarından yazıyorum artık rezil bir duruma vardı bu iş ona bile cevap veren yok. işi pişkinliğe vurmuşlar artık.
    kendilerinin alacakları olsa eve haciz gönderirler insanların paralarını yatırmıyorlar. sokakta bu durumun tanımına gasp diyorlar. siz ne derseniz diyin.
    bu hırsızlar hakkında nasıl bir yasal yol izleyeceğim hakkında bilgi sahibi arkadaşlar bana yardımcı olurlarsa sevinirim.
  • yurtiçi kargo ile çalışması nedeniyle mayıs'dan beri ürünlerimin kaybolmasına sebep olan firmadır. bu hafta içi ürünleri bulacaklarına söz verdiler. ister olumlu, ister olumsuz olsun, bir daha alışveriş yapmayacağım. gider n11'den alırım, ürün elime geçmezse parayı alamazlar.

not: sözümüz yurtiçi kargo ile çalışan tüm firmalara. sizden de alışveriş yapmıyoruz.
  • cilt bakımı yerine makyaj ürünleri ağırlık veren firma, temiz bir cilt olmadıktan sonra makyaj hileleri ile anlık çözümler boş ve şaçma
    o yüzden napıyormuşuz paramızı böyle boş işlerle harcamak yerine uzun vadede kendimize ev alabilirmişiz ya da yüzde elli gibi indirimler yaparak vip müşterilerinizi iyi davranırsanız illa ki geri dönüş alır; hem para biriktirmemize hem de kendimizi iyi hissederek mutlu mesut yaşamımıza yardımcı olabilirsiniz
  • ağırlıklı olarak kadın cilt bakımı , makyaj ürünleri olan firma.
    özellikle benim gibi hassas,sorunlu cildi olan bayanlar için geliştirilmiş cilt bakım ürünlerini -biraz pahalı da olsa- yaklaşık 5 yıldır kullanıyorum ve tavsiye ederim.
    boyner-ykm mağazasında clinique ürünleri satılmakla birlikte internetten kendi sitesinden de alışveriş yapılabilmektedir.
    geçen hafta nemlendiriciyi boynerden almak yerine internetten sipariş ettim ilk defa. ilk alışverişim diye aldığım 1 tane nemlendiricinin yanında seyahat boyu günlük temizleyici+nemlendirici maske ürünlerinden ve küçük boy rimeller, rujlardan koymuşlardı kutunun içine.aynı fiyata boynerden yalnızca nemlendirici almaktansa internetten alıp diğer ürünleri de deneme fırsatım oldu.kırmızı ruju gerçekten kalıcı tavsiye ederim.
  • şimdiye kadar seviyeli bir ilişkimiz vardı.
    yılın belli zamanlarında seyahat boy ürün alıp yanında gelen hediyelerle mutlu oluyorum. trendyol vb butiklerle aynı oluyor gerçi de neyse. geçen sepete eklediğimin yanında efsane bir set seçme hakkım vardı. seçtim aldım. sonra bana ürünü yanlışlıkla oraya eklediklerini aslında olmadığını dilersem siparişi iptal edebileceğimi ya da bu haliyle onaylayabileceğimi söylediler.

yahu benim hatam değil ki. bana ne yoksa. koskoca firmasınız bi zahmet bir şekilde tedarik edin. sanki benim suçum. hayır bildiğim kadarıyla böyle kusurlu oldukları durumlarda da kanuna göre bir tazmin bir bilmem ne olması gerekiyor. ben de iki seçeneği de kullanmak istemediğimi bir telafi istediğimi söyledim. hakkım olduğunu düşündüğüm şeye lütufmuş gibi davranmaları da gerçekten inanılmaz.

velhasıl mail falan attım. aslında uğraşmak çok istemiyorum ama kendimi aptal yerine koyulmuş gibi de hissediyorum. ben nereden bileyim belki de bu sizin satış politikanızdır? varmış gibi yapıp satıp aslında olmadığını söylüyorsunuz. benim görevim mi kardeşim. ben iyiniyetli alıcıyım. hala da cevap vermediler.

ya bu kadar yaygaraya değeceğine üç beş bişi gönderip ağzımı kapatmak yerine beni bu kadar uğraştırdılar bu olayın sonunda siparişi iptal etmek isteyip edemezsem de ayrıca tüketici bilmem bişiyine de yazacağım. sonuçta her şey kanıtlı şeyli.

(bkz: clinique.com.tr)

not: aynı gün bobbi brown'dan da alışveriş yaptım. hala gelmediği için aradım durumunu öğrenmek istedim. ürünün ellerinde olmadığını ve en kısa zamanda gelir gelmez hemen yollayacaklarını ilettiler. peki gönderilmeme gibi bir durum söz konusu mu, dedim. tabii ki hayır ulaştıracağız, dediler. gel de sinirlenme clinique'e şimdi. sırf inadımdan yaygara koparmak istiyorum.

edit: bir dizi mailleşme ve müşteri hizmetleriyle konuşma sonucunda eksiksiz her şey elime ulaştı. ben aradığım için mi ulaştı yoksa zaten gönderecekler miydi tabii ki bilmiyorum ama iyi ki iptal etmemişim. gene de seviyorum ben clinique’i. stockholm sendromu gibi bir şey. kanser ediyodu beni ama seviyorum.

edit 2: hay allahım ya. bugün de bobbi aynı boku yedi. gerçekten dolandırıcılık olduğunu düşünüyorum artık. sat hediye diye, sonra stokta yok diye iptal ettir, eksik yollat. eğer bana iptal ettirtirlerse ya da ürünsüz yollattırırlarsa bu sefer kesin bunları şikayet etcem. kimi sevsem sırtımdan vuruyo hay anasını ya. birini topluyorum biri elimde patlıyor.
hesabın var mı? giriş yap