• geçen yıl (2017) ağustos ayının bir salı günü eşim ve dört yaşındaki oğlumla gittiğimiz, bize kabus gibi bir tatil yaşatan otel. ancak yine de haklarını yemek istemem. fiyat-kalite kıyaslaması yapıldığında hakikaten dört dörtlük. bizim gibi hasta olmazsanız güzel bir tatil geçirebilirsiniz.

ilk gittiğimiz gün yediğim levreğin tadı tuhaf gelmesine rağmen yeme gafletinde bulundum. gece yoğun bir mide bulantısı, kusma, baş dönmesi ve ishal başladı. lobiye giderek doktor olup olmadığını sordum, sabah geleceğini söylediler. yani gece otelde acil bir durum olsa müdahale edecek doktor yok. ateş ölçer var mı dedim, o bile yok. ambulans çağırabilir misiniz dedim, çağırırız ama masraflarını siz ödersiniz dedi. ulan zaten hastaneler tatilci düdüklemek için fırsat kolluyorlar, kaldıramayacağım bir kazık yemeyeyim diyerek çaresiz sabahı bekledim ama nasıl sabah ettim bilmiyorum. sabah otelin doktoruna gittim, sadece muayene 200 lira, ilaçlar vesair hariç... ki benim durumum için serumdan başka çare yok, serum da getirmiyorlarmış otele. çaresiz çıkıp otelin önünden belediye otobüsüne binerek yaklaşık bir saatlik uzaklıktaki serik devlet hastanesine gittim, serum ilaç falan derken biraz kendime geldim, ama sonraki günlerde doğru düzgün bir şey yiyemedim. yemekhaneye girdiğimde midem bulanıyordu. bir sonraki gün aynı şekilde eşim hastalandı. benden kazandığımız tecrübe ile hiç uğraşmadan direkt hastaneye gittik. ondan sonraki gün de çocuğumuz aynı oldu ve biz yine hastanede. hastane dönüşü geç saat olduğundan otobüs bulamadık, her tarafı dökülen, kapısından rüzgar giren kartal taksiye 90 lira taksi ücreti ödedik o da ayrı bir mevzu. sonraki gün de zaten tatil bitti ve döndük. aslında tatili hastanede geçirdik desek daha doğru. iyi ki otelin doktoruna muayene olmadık, her birimiz için muayene ücreti, ilaç ücreti falan derken iki tatil parası ödeyip bir tatil bile yapamadan dönecektik.

otel geniş, çocuklu aileler için ideal, çocuk oyun havuzu, gösteriler vs. güzel. yemekler -yukarıdaki talihsiz olayı saymazsak- güzel ve çeşitli. bu kadar berbat bir tatil olmasına rağmen açıkçası önceki olumsuz yorumlara katılamayacağım.
  • bayram döneminde otelde bulundum. herşeyde sıra bekledik. yemeklerde elimizde tabak yemek yiyenlerin başında bekledik. yese de kalksa diyorduk. havuz kenarında şezlong sıkıntısı var. saat 9'dan sonra yer bulmak imkansız. akşam animasyonları yok denecek kadar az. otel bildiğin çocuk oteli. heryerde tonla çocuk var ve animasyonlar da onlara hitaben yapılıyor. içecekleri rezalet. kapalı kutuda verdikleri ayranların tarihleri geçmişti. diğer gün deneme amaçlı tekrardan ayran istedim yine tarihi geçmiş ayran verildi. anlatacak çok şey var da üşeniyorum yazmaya. sonuç olarak bu otele vereceğiniz paralara çok daha iyi hizmet alabileceğiniz otellere gidin. üstte yazan arkadaşın deyimiyle bu otelden uzak durun
  • yukaridaki yorumlari oteli aldiktan sonra okudum, korka korka geldim, su an tatilimin 3. gunundeyim ancak ne bir sira bekledim ne de sezlong bulamadim, keyifli bir otel calisanlar doluluk tam olmasina ragmen ellerinden geleni yapiyorlar, yemekleri guzel ve çeşitli, herşey olması gerektigi gibi.
  • 4. günüm 10 numara 5 yıldız.

dipnot: amaç çıstık çıstık kop kop köpükler üstsüz insanlarsa buralardan uzak durun. çocuklu aileler sizin için yapılmış bir mekan. çıkarken üste para teklif edeceğim o derece.
  • geçen hafta eşim ve 1,5 yaşındaki kızımla tatilimizi geçirdiğimiz, fiyat-performans açısından über bir tatil köyü.
    isminde geçen mega kelimesi otelin bulunduğu büyük alan için verilmiş sanırım. 3 büyük havuz, blokların önlerinde bulunan havuzlar, yine çok uzun ve geniş kum plaj. 10 tane tenis kortu saydım gerisini siz düşünün. çocuklu aileler için birebir. hijyen üst seviyede. tüm yemeklerden memnun kaldık. ayrıca alkol çeşitleri sınırsız gibi. tüm alkollar cips ve çerez ile masanıza kadar servis ediliyor. çalışanlar oldukça güleryüzlü. heran mutlaka damak tadınıza uygun bir yiyecek var. deneyin...
  • antalya belek'te bulunan, aldığı bütün övgüleri hak eden 1. sınıf bir tatil köyüdür. ( en azından 2001 yazında öyleydi) yemek olayını aşmışlardır.
  • not: önceki mesaj editlenerek bağlanamayacak bir mesaj olduğunda yenisini yazıyorum.

tatilim bitti sağ salim evime ulaştım. gerek güler yüz gerek çeşitlilik açısından tatmin oldum. bokunu çıkardığım bir alkol serüveninden sonra hastanelik olmam akabinde odaya gönderilen geçmiş olsun jesti falan harikaydı gerçi ben hala kusuyordum ama yine de süperdi.

size tavsiyelerim;
    -havuzlu oda tercihi için yeni bina a ve b blok havuzlu odaları değil diğer blok havuzlu odaları tercih edin. çünkü havuzlar direk güneş alsa da şezlonglar gölgede kalıyor.
    -ana binanın hemen yanında ana rest, bar ve anfi bulunuyor eğer aman oda eski yeni banane derseniz ana bina ayrıca lobi barıyla her türlü ulaşıma rahat.
    -oda daha geniş daha lüks olsun diyorsanız yeni bina a blokta bu yerleşkelere yakın.
    -denizi ve kumsalı gayet tatminkar
    -yüz ölçümü inanılmaz büyük her halükarda yatmaya güneşlenmeye yer bulabiliyorsunuz. isterseniz şezlongu dur şu palmiyenin altına koyayım şuraya da 3 şemsiye alayım hey 2 tane de bira deme şansınız bile oluyor.
    -belli günler konsept oluyor mesela ben türk gecesine denk geldim belkide yakın zaman planlamalarımda olan ama fark etmeden gerçekleştirdiğim bir konsere denk geldim. meşhur ses ver sus diğer adıyla acapella grubuna vallahi enfesti.

şimdilik aklıma gelenler bunlar. takılan merak eden olursa buyursun.
  • doğduğum, büyüdüğüm, çoğu ilkimi yaşadığım, neredeyse kuruluşuna tanıklık etmiş olduğum, en eski zamanlarındaki halinden şimdiye kadar her köşesini adım gibi bildiğim, cennet yerim. sanırım 4-5 senedir ayrı kaldığım bu süre zarfında burayı inanılmaz özledim.

bu otelden sizlere uzunca bahsetmek isterim, 17 senemin her yazını bu otelde geçirdim. mega bar, green bar, pool bar, relax pool, kapalı havuz... her santimetre karesinde binlerce anım var. beach party'leri, white party'leri ve birçok güzel aktivitesiyle tatilinizin keyifli geçeceğine eminim. ancak son zamanlarda durum nedir onu inanın bilmiyorum. otel benim olduğum zamanlarda hafiften yaşlı turistlere doğru yönelmeye başlayan bir popülasyona sahipti. son zamanlarda aldığım duyumlara göre iyice aile oteli olduğu. zaten club megasaray'ın her zaman kemik bir alman müşterisi vardır, hiç değişmez.

otelin yeni bir bölümü inşa edilmiş, resepsiyondan çıktıktan hemen sol tarafta kalacak şekilde, onu merak ediyorum ama benim en çok sevdiğim kısmı türk kahvesi ve türk kahvesinden pool bar'ın üzerine kadar devam eden köprü.
    ne güzel şovlar vardı eskiden, keşke o zamanlara geri dönebilsek.
    tenis kortları da bir başka zamanımı geçirmekten keyif aldığım yer, tenis oynamaktan keyif alıyorsanız eğer bu otel çok iyi bir tercih, keza otelin giriş yolundan sol tarafa doğru devam ederseniz yaklaşık 12-13 tenis kortunu siz de göreceksiniz. bıraksanız sabaha kadar anlatabilirim, çok seviyorum. ve geleceğe yönelik hayalim gerek tek gerekse ailem ile bu otele tekrar gideceğim.

sayın kemal şahin'e bana ve aileme bu şansı verdiği için minnettarım.
    burada geçirdiğim senelerin kişisel gelişimime inanılmaz derecede katkısı olduğunu düşünüyorum.

''yes yes yes yes club mega saray...''
  • bugüne kadar yaptığım en nezih, en keyifli tatili bana yaşatan yer. iki çocuğum ve eşimle son derece zorlu geçen bir yılın ardından yılın tüm stresini üzerimizden atmamızı sağlayan tatil köyü. bundan sonra her sene mutlaka geleceğim. kendinizi bu ülkede insan gibi hissedebileceğiniz nadir yerlerden.
  • 1995 yilinda kalmistim 21 sene olmus kalali belegin ilk tatil koylerinden
hesabın var mı? giriş yap