• (bkz: kobra necdet)
  • anti hero seven birisi olarak, larusso'dan nefret ettim resmen :)

birde küçükken bu film bittiğinde, hep cobra kai'deki elemanlara ne olacak acaba diye düşünürdüm.

aynı düşünce, geleceğe dönüş 3'te marty ve sevgilisi içinde vardı :)
  • ilk 2 bölümü ile beni alıp götüren mükemmel dizi. resmen bitmesin diye izlemiyorum şu an. keşke 1 saat falan sürse. ulan çok iyi be!

nostalji dediğin böyle olur, cıvık cıvık değil tam kıvamında.
  • sıkça çerezlik denmiş. hazmı kolay itirazım yok. ancak bu kadar siyah/beyaz hikayeyi herkes için grileştirerek anlatmalarını o kadar çok beğendim ki. karate kid zaten gri, sensei lawrance gri, veletler gri, kız gri. tam hayat gibi.

son sahnede kimi tutacağıma karar veremedim. aynı anda iki uçan tekmeyle berabere bitirsinler istedim. ama işte hayatta öyle şeyler olmuyor. biri kazanıyor. kazanan da kaybediyor, kaybeden de kazanıyor.

kısası, çerezlik değil diyemeyiz, ancak oldukça ince düşünülmüş, gerçek hayata yakın ve derin olmuş. 10 üzerinden benden 9 alır.
  • iyi bayramlar cobra kai.
    ooohhh !
    başlığıdır.
  • dizinin son saniyesine kadar iki taraf arasında seçim yapamıyorsunuz, sürekli git geller yaşanıyor. fakat ben son iki bölümde karar verdim ve laflar hazırladım.

--- spoiler ---

eyyyy daniel-san! sen bir orospu çocuğusun. nefret ettim lan senden. gerçi çocukken de çok sevmezdim ama yine de kazanmanı istemiştim o zamanlar. şimdi ise gerçekten uyuz oldum sana. miyagi reis seni görse pataklardı.
    --- spoiler ---
  • aşırı güzel bir dizi. karate kid'e bundan daha güzel bir devam yapılamazdı.
  • eğlenceli ama beşinci bölümden sonra biraz yalan rüzgarı tadı almaya başlıyorsun.
  • benden önceki yazarlar bahsetmiş gri tonu çok güzel yakalamış bir dizi. dizide bahsedilen kendi içinde denge kurma mantığını kendi içlerinde yapmışlar. hemencecik bitiverdi, dizi arayanlara tavsiye ederim.
  • soyle bir bakayim dedim ve asiri zevk aldim.

karate kid'in de aradan gecen onca yildan sonra ne kadar sevimsiz oldugunu anlamanizi sagliyor. artik devir degisti ve jersey veledine aradan gecen 30 kusur yil sonra gununu gostermesini bekliyoruz californiali yigidimizin.
hesabın var mı? giriş yap