şükela:  tümü | bugün
 • amaç da hedef de hep aynı zaten. geleceğin neslini edepsiz, ahlaksız yetiştirip kör kuyuya atmak. nasıl ki kur'andan uzaklaştırılıp bu hallere sokulduysak içimizdeki bazı sivri zekalılar da farklı farklı sözüm ona çözüm önerileri oluşturup batırıyor. size rağmen, bu fikirdeki ahmaklara rağmen dinini koruyan nesil tükenmeyecek kıyamete kadar.
  dine karşı hep bir önyargı. bilmiyorlar ki
  kusursuz olan islamdır, müslümanlar değil.
 • bir yalana ömür boyu inanmasını engellemektir.

  hadi keyfine bak, inan bana aldanma öbür dünyaya, hayatı yaşa, korkma...
 • dinden uzaklaştırmaktır.

  aslı budur.
 • beyin hucrelerinin uyusmasini genc yasta onlemek.
 • dürüst olmalarını sağlamaktır. bir iyilik yapacaksa bunun hayatta bir karşılığı olmadan yapılması gerektiğini aşılamaktır.
 • bu ülkeden adam olmaz. sen kendi çocuğuna islam'ın en iyi olduğuna inandığın için islam'ı öğretirsin. ateist bir ailede çocuğuna dinlerin doğru olmadığına inandığını, bunun da şu şu şu nedenle olduğunu öğretir. evet müslümanlar değil islam doğrudur anlayışı bence de doğru. daha doğrusu islam'ın özünde tecavüzcüleri, hırsızları aramak doğru değil! ama islam'ı yayacak, öğretecek olan da insanoğlu.

  bir şeyler yanlış ki günümüz türkiye'sinde ateistler, islamcılardan daha ahlaklı, daha doğru bireyler olarak karşımızda duruyorlar. islamı öğretmeye soyunanlar ya bomba patlatıyor, ya allah'a değil bir insana biat ediyor ya da mal mülk peşinde aç gözlü gibi koşuyor. gelin o zaman islam'ı değil de islam'a inananların neleri yanlıştır tartışalım. biz mükemmeliz kabulu doğru değil. sakat. öyle olsaydı bugün islam coğrafyası sömürgeden hallice olmazdı. sadece bu ülkenin değil tüm islam aleminin sorunu ötekileştirmek ve bir şeyleri dayatmaktır. islam medeniyeti canlanacaksa bu reform ile olmalıdır. ama bunu asla kabul etmezler. çünkü islam üzerinden rant sağlayanlar bunu bırakmak istemeyeceklerdir.
 • çocuğunun beyninin fantastik hikayeler ve korkular ile yıkanıp, ileride kendini patlatıp masum insanları öldürmesine veya bunları yapanları haklı görmesine, din tüccarlığına prim vermesine, din uğruna hırsızları ve tecavüzcüleri savunmasına ve bu tarz tüm yönelimlerine engel olmayı amaçlamak olabilir.
 • (bkz: gerçek islam bu değil)

  o değil, bu değil, hangisi o zaman güzel kardeşim.