• resme bakan kişinin resimdeki hal ile ilgili yaptığı bir yorum bu sadece. ortada bir kıyas, dolasyısi ile bir baz olmak zorunda değil. misal ben, hiç görmediğim birinin ilk kez gördüğüm bir resmine bakarak "aaaa ne güzel çıkmış" diyebilirim. resmin ait olduğu kişi belki güzeldir ve güzel çıkmıştır, belki değildir de iyi bi açı denk geldiği için çıkmıştır. ya da bir sürü başka ihtimal. ama bunların hiçbiri bu lafı ederken parametrem olmaz benim. ben yorumu sadece ve sadece resme bakarak yapmışım zira.

ha cin ruhiye neden bu ifadenin altında bir takım imalar olduğunu düşünmektedir, onu kendisine sormak lazım.
  • çok güzel çıkmışsın (1): aaaa! hayret! çok güzel çıkmışsın, sanırım yüzüne uygun ışık, açı falan buymuş. fotoğrafçı da işi biliyormuş.

çok güzel çıkmışsın (2): al sen bunu avatar yap, msnde, feysbukta vs... daha güzelini çektiremezsin ne de olsa bir daha.

çok güzel çıkmışsın (3): ahhh! bu sen misin? nasıl yani? fotoğraflar da insanı çok yanıltıyor demek.

çok güzel çıkmışsın (4): çok güzel gülümsemişsin, hep somurtarak sakladığın güzelliğini belli etmişsin fotoğrafta. hep böyle poz versene.

çok güzel çıkmışsın (5): bayıldım, hastan oldum senin, diyemiyorum ama idare et, hem bayıldım, hastan oldum, desem yanlış anlayacaksın.
  • -cok guzel cıkmıssın bence arkadaslık sitesine bu fotonu koy

meali: zaten bir boka benzemiyon bari bu fotodan belki birkac keriz dusurursun..
  • en büyük hatalarımdan biri şu hayatta. arkadaşlarımın fotoğraflarına bakıp "güzel çıkmışsın" demek. aslında öyle değilsin ama sadece "öyleymiş gibi çıkmışsın" manasına gelen ve yüzlerindeki ifadeyi görünce beynime dank eden manasız saçma sapan bir laf. öyle demek istemedim desen batarsın, hiç bi şey söylemesen batarsın, o laftan sonra ki sessizlikte uyuyup, kalkmamak istersin yalnızca. evet o kadar ciddi bir durumda bu laf ve kendime engel olamıyorum, öyle demek istemesemde öyle söylüyor ve kalp kırıyorum. üzgünüm ama bu laftan ciddi manada nefret ediyorum.
  • (bkz: yağdanlık)
    eğer havalara girilip bir bokum edasında dolaşılıyorsa;
    (bkz: sike sürülecek aklı olmamak)
  • ben bununla daha çok "fotoğraflarda çok güzel çıkıyorsun" şeklinde karşılaşıyorum.

shop vse de yapmıyorum. normal bir fotoğraftan bahsediyorum burada.

bunu duyduğumda karşımdaki insanı tokatlayasım geliyor. çünkü birçok fotoğraf çekilip aslında en güzel olanı paylaşım yapmıyor muyuz zaten? niye çirkin çıkan fotoğrafımı paylaşayım ki? ayrıca fotoğraf çekilirken o kadar çok parametre oluyor ki bunlar saç, makyaj, kıyafet, o anki duygu durumu, mimikler, açı, ışık, makine say say bitmez.

ablam bile bazen paylaştığım bir fotoğrafı ekran alıp burada niye bu kadar güzel çıktın da bana dün gönderdiğin fotoğrafta berbat gözüküyordun diyor. gönderdiğim fotoğraf da şey he iş çok yoğun üç dört gün uykusuzluk çekmişim sabah leş gibi suratla uyanıp günaydın diye gönderdiğim alelade bir fotoğraf.

ben günlük hayatımda her gün saçımın çok çok güzel olmasına dikkat etmem. ya da her gün makyaj yapmıyorum mesela. temiz durayım yeter benim için. ınsanlar böyle görünce de aaaaa sen çok fotoğraflarda çok güzel çıkıyorsun oluyor. suratıma bakıp güzel değilsin ama burda öyle çıkmışsın demek bu. kimsenin güzellik anlayışına uygun olmak zorunda da değilim, değiliz:)

ama şuna inanıyorum ki bazı insanların poz verebilme yeteneği kesinlikle yok belki bununla alakalı bir durumdur. malum artık devir kendini sosyal medyada gösterme devri.
  • 10 metre ve üzerinde serbest dalış yapan arkadaşa sesleniş ünlemi
hesabın var mı? giriş yap