• şimdi işçi sınıfı toplansa ve dese ki, "bize böyle davranan bir firmada çalışmama kararı alıyoruz" ama söz konusu sınıf gücünün farkında değil ki, demez.
    edit:
    dayının torunları, mesaj kutumu yeşilin elli tonuna çevirdi. yok o çıksa başkası yarın işe başlarmış, bilmem ne. yahu biz ne diyoruz acaba. "bir olsalar, ortak karar alsalar" ahh ah...
  • insanlıktan çıkmışlar resmen...
    yaşlısın diye her istediğini yapacak istediğin yapılmadığında şiddet mi uygulayacaksın....
    ülke zıvanadan çıkmış...
  • sen kasiyere yumruk at ama ' yaşlı adam' ol haber boyunca. saldırgan yaşlı denilen herif. kasiyer evet sözde kurallar gereği karşılık vermemeliydi ama yerler öyle işi. akşama kadar kaç tiple uğraşıyordur öyle.

haksızlık olmuş işten atılması.

ve o ' yaşlı adam (!)' bi migros kasiyerini yumruklamayı aklının ucundan bile geçirmezdi. a 101 olduğu için rahat emin olun.
  • (bkz: cevizin tadına bakmak isteyeni darp etmek)

konusu geçen hafta geçen olayın sonucu
  • bu ''yaşlı'' denen adamın vali olduğunu düşünün , yada belediye başkanı yada ne bileyim herhangi bir şeyin amiri, eminim ki bu şahsa yetki versen emri altındakilere zülümden kaçınmaz neden mi? mesela bu olaydaki müşteri -satıcı ilişkisindeki müşteri lehine olan sosyal konumu bile kötüye kullanmış!

bu neyin cesaretidir anlamadım , nasıl bir kabalıktır ?
  • tek teselli olunacak şey, görgüsüz adamın gözlüğünün elinde patlaması olmuştur. kasiyerin yerinde olsam adamı bi şekilde bulup ağzını yüzünü dağıtırdım.. gözlüğü de bi tarafına monte ederdim.

nasıl olsa işten de atılmış. kaybedecek birşeyi yok. şu hukuk sisteminde zaten ceza da almaz.

insanlara ne yaparsan yap ama ekmeğiyle oynama.

amk bokboğazı.
  • a101'in ne kadar kalitesiz, değersiz bir alışveriş merkezi olduğunu gösterir. adamlar çalışanına gram değer vermiyor. şu kardeşlerimiz toplanıp aynı gün işi bıraksalar görün o zaman noluyor !

bedava mesai, iş tanımı yok, personel sayısı az bir de böyle davranışlara maruz kalıyorsun.

zaten gitmezdim şimdi su almak için bile uğramam.
  • bir emekçi trajedisi olmasına rağmen gözümden yaş gelene kadar güldüren başlık. *
  • kasiyer saldırıya uğrasın, üzerine karşılık verdi diye işten kovulsun. üstelik en başından beri haklıyken. paketi açıp tatmak nedir amk! böyle müşteri memnuniyetinin de, "müşteri her zaman haklıdır" diyenin de amk.
  • tüketici hakları gereği satılan her ürünü tatma hakkı olan tuketiciye yapılan uygulama.
hesabın var mı? giriş yap