şükela:  tümü | bugün
 • sokul şöyle yamacıma deyiminin anglosakson dilinde söylenişi.
 • (bkz: come clarity) *
 • tarkan'ın 7 nisan'da türkiye ile birlikte italya hariç ­­tüm avrupa 'da universal music etiketiyle piyasaya çıkacak albümü. şarkı listesi şöyle:
  1 just like that
  2 in your eyes
  3 why don't we (aman aman)
  4 mine
  5 over
  6 start the fire
  7 shhh
  8 bounce
  9 come closer
  10 don't leave me alone
  11 shikidim
  12 i'm gonna make u feel good
  13 mass confusion
  14 touch
  15 if only you knew
 • tarkan'in, "ulan ben bu ingilizce sarkilari anlamiyorum, bari soylerken ben de anlasilmama gayretine gireyim de du bakalim bisiler olacak gibi" dedigi album. bir ara "creeaazeyeee yuu makeieaan me haiaaieei" dedigini yakaladim, dur bakalim.

  ha bir de, sarkilarin hepsi sanki turkce soz yazilsa cok guzel olacakmis gibi duruyorlar, hani diyorum, iki tasla bir kus hesabi, ankarali turgut gibi ayni melodi uzerine 4-5 kaset cikarmayi mi planliyor tarkan acaba?
 • inanılmaz derecede hayal kırıklığı yaşattıran bir albüm olmuş. 8 sene bekledikten sonra 2000'li yılların amerikasında tüketilmiş şarkıların aynısı şarkılarmı dinleyecektik.. birbirinin aynısı kalıplar üstüne kurulu rnb şarkılarının üstüne tarkan vokali eklenmiş hali 15 şarkı da. benim anlamadığım, "şarkıları hissederek okumak için bu kadar bekledim o kültürü özümsemek için zaman geçsin istedim" demiş tarkan abi de "sadece seni hissetmek istiyorum, hadi bebek, bu gece benimsin, oo vücudunu oynat salla salla, hadi yapalım, yeee yeeee" nin neresi kişisel neresi hissedilerek okunuyor ben anlamadım..

  grammy lafı geçiyor bi de ama anlamadıkları bir şey var inatla. grammy müzikte orjinal olan, ileri taşıyacak işelre verilir. sen gidip de amerikalılara yaptıkları şeyi iki ricky martin vokali iki janet jackson melodisiyle bezer geri sunarsan pek hayırlı olmaz. yine de bekleyelim görelim.

  ha ayrıca bazı şarkılar britney spears'dan janet jackson'a tanıdık isimlerin şarkılarının kopyası olmuş.. kötü.. bir iki şarkı dışında orjinal iş yok; dinlerken sıkılıyorsunuz. ayrıca neden hala daha inatla "şıkıdım" albüme konuluyor anlamıyorum. şıkıdım türkçedir, ingilizce yaparsan olmaz. hala daha tarkan=şıkıdım die mi düşündürtmek istiyorlar yoksa yeni işler mi çıkarmak istiyorlar önce buna karar vermeleri lazım. uluslararası düşünen bi sanatçının anca 3. albümü olur bu albüm çıkış albümü için çok zayıf. hayırlı olsun tabi yine de.. adım adımdır..
 • ilk dinledinildiginde ba$arili degilmi$ gibi gelse de dinledikce kulaga ho$ gelen parcalar barindiran bir album olmu$ bu.

  evet avrupadan ya da amerikadan rnb tarzina yakin motifler barindirdigi dogru olabilir ama tum piyasalarda yapilan da bu zaten, herkes birbirini tekrarlamakta. bu carkin icine bir de turk girmi$ fena mi. hem daha taninmadigi ozumsenmedigi bir muzik piyasasina cok ucuk bir muzik tarziyla girip kendini kabul ettirmesi cok zor.

  ho$ bi album iyi bi yol. bu album belki degil ama pes etmeyip devam etmesi durumunda bir sonraki albumde ya da albumlerde grammy gibi bir odul de hayal degil.
 • tarkan'ın dünya "star"lığı uğruna müzikalitede inişe geçip, kendine yabancılaştığının elli dakika doksanbeş saniyelik belgeseli.
 • yaklaş, daha yakınıma gel anlamındaki cümle, tarkan'da kullanmış.
 • hayal kırıklığı yarattığını düşünen ve içindeki şarkıların sıradanlığından dem vuran dinleyicilerin aksine çok beğendiğim ve oldukça özgün bulduğum tarkan albümü. yıllarca "şıkıdım"ını, "gül döktüm yollarına"sını, "biz nereye"sini dinledikten sonra ingilizce şarkı söylemeye başlamasının türkiye'de olumsuz karşılanacağı tahmin edilen bir durumdu. ancak ben "come closer" albümünün gelecek için tarkan'ın attığı 'çok büyük' bir adım olduğunu düşünüyorum. umarım yanılmıyorumdur...
hesabın var mı? giriş yap