• hayatimda gordugum en aptal en en dayanilmaz film.ilk on dakikasindan sonra cikilmali evde izleniyosa da dvd/vcd her ne halt ise kapatilmali cd'si 100bin parcaya bolunmek suretiyle yok edilmelidir o denli kotudur.
  • içinde yelpazeli çok komik bir dans bulunan film.sırf başroldeki kadının komik dansı için bile izlenilebilir.onun dışında bir gossip girl havası vardı filmde.gossip girl sevmeyen tayfa doğal olarak filmi de beğenmedi.

işte o komik dans;

http://www.youtube.com/watch?v=q7trprbxvmu
  • sex and the city'nin s ile bile karşılaştırılamayacak boş bir film. 90dakika boş zamanınız varsa, izlersiniz, yoksa kesinlikle değmez.
  • amerikan hayat tarzına, oliver stone ya da sam mendes'den bile daha eleştirel bir bakış açısı getirmiş ama bunu götünde pireler uçuşurken ve yanlışlıkla yapmış komik film (komedi filmi değil komik film!)..

işte amerikan hayatı... ye, iç, ödeme ve ağla...

--- spoiler ---
    tv programı sahnesini izlerken aklıma niyeyse esra ceyhan geldi !
    --- spoiler ---
  • filmdeki en sevdiğim replik "when i shop, the world gets better, and the world is better, but then it's not, and i need to do it again."
  • dunyanin en derin konusuna sahip olmadigi icin ne beklenilip de bos bulundugunu anlamadigim, eglenceli film.

--- spoiler ---
    ustelik hislerime tercuman olmus olabilir.

"you know that thing when you see someone cute and he smiles and your heart kind of goes like warm butter sliding down hot toast? well that's what it's like when i see a store. only it's better."

"when i shop, the world gets better, and the world is better, but then it's not, and i need to do it again."

--- spoiler ---
  • ilk defa bir kitap uyarlamasında filminin daha güzel olduğu kanaatine varmış olmamı sağlayan filmdir. öyle ki filmi vizyona girdiği sene sinemada izlemiş ve çok beğenmiştim, geçtiğimiz hafta da kitabını nihayetinde okuma imkanı buldum… hani daha neler vardır kimbilir kitapta da filme sığdıramamışlardır falan diye düşünüyordum ki filmden çok daha yavan bir kitap buldum… o yüzden benden size tavsiye bunun kitabını falan okumayın, gidin filmini izleyin hem daha güzel,hem zaman kaybına uğramazsınız boşuna… zaten sophie kinsella nın kitaplarını marian keyesle kıyaslıyorum buaralar feci derecede ve kesinlikle marianınkiler çok daha eğlenceliler… misal bir anybody out there,this charming man okurken elinizden yağ gibi kayıp gidiyor. sophie kinsella da ise bu etkiyi yapan sadece the undomestic goddess var.
  • içinde bir adet muhteşem ötesi '' hugh dancy'' barındıran film. yarabbi o gülümseme, o gözler, o aksan yaktı geçti bağrımı. nasıl şirin bir şeydir.. filme gelirsek; alışveriş delisi bir insan olmadığım için film çok fazla bana hitap etmiyor açıkçası. zaman geçirmek ve o güzel yaratığı izlemek için iyi bir film diyebilirim.
  • izlerken kendimi bulduğum film resmen. nasıl bir alışveriş bağımlısı olduğumu fark ettim izlerken ha değiştim mi hayır. etkilendim mi gene hayır. hatta kız tüm mal varlığını satışa çıkardığında benim içim sızladı, başıma ağrılar girdi diyebilirim. seyirlik, eğlenceli film. başroldeki kızımız pek sevimliydi, izlettirdi filmi.
  • hugh dancy diye diye izledigim film. önceden kitabini da okumus oldugumdan absurdlugu bana fazla gelmemisti tabii. bir de hugh dancy var. eglencelik bir film. unutmadan hugh dancy var filmde cok sirin, cok tatli.
hesabın var mı? giriş yap