• nick altimi sikertecek olan dizidir.

hadi ben yaratici degilim de size n'oluyor arkadas? milyon dolarlik dizi yapip adini niye continuum koyuyorsunuz? allah belanizi versin !
  • kahraman yanlış tarafta. isyan edenler haklı. ve biz kahramandan tarafa izliyoruz diziyi.

bu yanlış senaryo değil. bu sadece kocaman bir gönderme. hani şuna selam çakmış buna selam çakmış diyorsunuz ya olur olmadık yerde, burada senaristler sana bana selam çakıyor kardeş.
  • kanada yapımı olduğundan mıdır bilmiyorum ama hakettiği yeri bulamayan dizi. yani hakkında girilen entry sayısından, facebook sayfası beğeni sayısından hareketle nedense fazla izlenmiyormuş hissi uyandırıyor. oysaki oldukça sürükleyici ve sağlam bir kurgusu var. açıkçası sonu çok sevdiğim fringe gibi olacak diye korkmuyor değilim. neticede fringe'de 5 sezondan daha fazla sürmesi gereken bir diziydi liseli ergen dizilerinin 9-10 sezon sürdüğü düşünülürse.

onun dışında 3.sezonu bomba gibi olmuş dizidir kendisi. son bölümlerde bilim-kurgu yönü daha da ortaya çıktı ve işler güzelleşti.
  • 3. sezonu izlemek için beklediğimiz dizi. sci-fi bir dizi yapmak, hele ki aşk-ihtiras-entrika dolu diziler arenasında sıyrılmak epey zordur.
    continuum da ara sıra soap opera tandanslı bölümler sunsa da, bilim kurgu severler için iyi bir alternatiftir diyebiliriz.
    heyecan ve merak dolu 2. sezon finali, umarım aynı paralelde bir 3. sezonun da habercisidir.
  • bosu bosuna elestirildigini dusundugum dizidir. millet 9.8'i gormus ilk basta imdb puaninda sonradan tabi buyuk bi beklentiyle bakilinca oyle hayal kirikliklarina ugranmis diye dusunuyorum, ben izledikten sonra 9.8'i gormustum, tamamdir haketmiyo da daha 28 kisi oylamisti o sekildeyken be arkadas nedir bu hemen kotuleme gazi?

neyse, simdilik efsane olmayan ama kotu de sayilamayacak seyirlik bi dizi gibi duruyor. efsane olma potansiyeli var mi? var tabi bilimkurgu dizisi sonucta, hikayeyi nereye dogru yonlendireceklerine bagli biraz bu durum. peki olur mu? ilk iki bolum itibariyle olacagini dusundugum sey aksiyonu yuksek arada fantezik teknolojik ogeler barindiran, cok fazla gizem olmayan biraz light bi dizi cikacagi yonunde, yani efsane yapma amaclarinin da pek olmadigini dusunuyorum. sebebi ise:

--- spoiler ---

ikinci bolumun baslangici olarak direk basroldeki ablamiz "iste ben gecmiste takili kaldim burda suclular var onlari yakalicam sonra geri doncem bide" temali konustugu ve bu sahneyi her bolumun basina ekleyeceklerini dusundugum icin direk ana konseptin bu olacagini dusunuyorum. belki 2. sezona devam ederse o zamana gelecege dondururler, orlarda doner olaylar olaylar.

bir de daha ilk bolumden sirketlerin sahibi olan adamin 2012 yilindaki cocuk oldugunu belli ettiler, ustune ozgurlukculerin idam sahnesinden once onlarin kacmasina izin vererek - cunku hem gulumsedi, hem de kacmalarina izin verir gibi yapti - onun sirketin basina gecmesi surecindeki olaylara etkisi oldugunu gosterdiler, yani zaman cizelge durumu gelecekten gelenlerin gecmiste yaptiklari hareketlerin zaten daha onceden de yasanarak o gelecegi olusturdugu yonunde sankim, kelebek etkisi vari degil yani, degismesine ihtimal yok gibi gelecegin. halbuki obur turlusu olsa daha cok malzeme cikabilir, mesela ozgurlukculer gecmiste cocugu oldururlerdi, sirketler otoritesi olusmazdi, sonra gecmisteki kafa rahat ozgurlukculerden ayrilip ev bark kurmaya calisan adam gelecek bilgisiyle birlikte zengin olup farkli bir sekilde dunyanin icine bellerdi, sonra olaylar olaylar. ha zaten kafama da o takilmisti, bu gerzek ozgurlukculer daha ikinci bolumden niye donmeye calisiyolar gelecege, ne gibi mudahaleniz oldu olm daha gecmise amaciniz dogrultusunda da hemen geri vites? gidin oldurun veledi, sonra donun, o kadar harcanan enerjiye yazik.

son olarak, sirketlerin dikdatorlugune karsi terorist diye nitelendirilen bir grubun isminin ozgurlukculer olmasi ise gunumuzdeki bazi olaylara bir gonderme midir, yoksa ironinin dibine vurma ihtiyaci midir merak konusu. ikisi de degil de amacsizca biseyse o ismi bulan arkadasin salagi tebrik ediyorum, nasil bi kafa yapisi ya bu, ozgurlukcu diye nitelenen gruba nasil antipati duyayim ben, nasil isteyeyeyim basroldeki ablanin hepsini teker teker harcamasini?

--- spoiler ---

uzun lafin kisasi simdilik sans verilebilecek bir dizidir.
  • alcatraz'daki gecmisten gelen suclular fikri pek tutmayinca bu seferde gelecekten gelen suclularin teker teker avlanacagini anladigimiz dizi.
  • dizideki esas kız kiera çok saftır. aynı benim gibi. hatta benden bile saf diyebilirim. benim tahmin ettiğim şeylere bu kız şaşırıyor yahu.
  • baskıcı bir rejime karşı ayaklanan bir grup direnişçiyi, kötü adam gibi göstermeye çalışan dizi. izlerken insan kahramanın kaybetmesini istiyor adeta.
  • ilk sezon bölümlerinin hepsinin adında time kelimesi geçen, yepyeni bilimkurgu dizisi. biraz life on mars anımsattı.

1x01 27/mayıs/2012 a stitch in time
    1x02 03/haziran/2012 fast times
    1x03 10/haziran/2012 wasting time
    1x04 17/haziran/2012 matter of time
    1x05 24/haziran/2012 a test of time
    1x06 01/temmuz/2012 time's up
    1x07 08/temmuz/2012 the politics of time
    1x08 15/temmuz/2012 game time
    1x09 22/temmuz/2012 family time
    1x10 29/temmuz/2012 end times

--- spoiler ---
    20 yıl önce şirketler, batmaya yüz tutmuş hükümetimizi
    kurtardıklarında, kurtuluş olarak bizi sattılar. şimdi ise bu kurtuluşumuzu bizim
    ödediğimizi görüyoruz. gözümüz gerçeği gördü derken
    şirketler kongresinin kölesi olduk. bugün bunların hepsi değişecek.
    bırakalım kelimeler bu yer ve andan itibaren, meşaleyi insan hakları ve saygınlığının çiğnenmesine izin vermeye gönüllü olmayan yeni bir nesle devrettiğimizi dosta ve düşmana duyursun.

bütün şirketlerin haberi olsun ki, iyidilekleriyle yanımızda olsalar da olmasalar da, barışı sağlanması ve özgürlüğün devamı için gereken her bedeli ödemeye hazırız.

--- spoiler ---

kötülerin algısı ile durumu izleyeceğiz bakalım ana karakterimiz ne zaman taraf değiştirecek ?
hesabın var mı? giriş yap