şükela:  tümü | bugün
 • atm nin önunde para cekiyordum ...tam o sırada çöpçü yanımda sigara izmariti süpürüyordu ..yanımızdan 3kız bır erkek ortaokul ogrencılerı geçiyordu kızlardan biri çöpçü kardeşime kolay gelsin dedi...valla helal olsun o kıza muhabbet ederken yanından gectıgı adama kafasını cevırıpte bir slm vermesi beni çok memnun etti...cünki bende cocuklarıma hep derim bir gunaydın bir slm verın herzaman gordugunuz belediye işcilerıne hiç belli olmaz an gelir onlar senın hayatını bıle kurtararır...devrık cumle ıcın özür...
 • dünyanın en zor işlerinden birini yapan insanlardır. gün boyu kocaman bir ağırlıkla gezmek, çöp kutularını karıştırıp kötü koku ve manzaralara maruz kalmak üstelik bunları kimi zaman insanlar yanlarından güle oynaya, tertemiz kıyafetleri ile geçerken yapmak zorunda olmak gibi birçok sorunla başa çıkmak zorundalar.

  hele ki çocuklar... ah onların insanın içini paramparça eden yüzleri...
 • (bkz: geri dönüşüm emekçileri)

  çöp değil, geri dönüştürülebilen malzemeleri topayıp tekrar ekonomiye kazandıran kişilerdir. hem ekonomiye hem de yaşadığımız çevreye pek çoğumuzdan daha fazla fayda sağlarlar.
 • bugün sıklıkla yoğurtçu parkında, arada adada, fb maçları sonrasi stadın etrafinda, bir kez erikli plajinda, gezi'de gerçekleştirdiğim eylemleri bu sefer biraz daha yayacağım..

  şöyle ki;
  bugün zuhtupasa mah.'deki evimin bahcesindeki çöpleri sabahleyin acelem olmasına rağmen topladım... en azından bir kısmını.

  bu akşam 18.30-19.00 gibi moda sahili ve yoğurtçu parkı'nda elimde mavi bir poşetle ayni işi icra edeceğim.

  gönüllü olarak çevreye olan duyarlılığı arttırmak adına hep yaptım bunu ve yapmaya da devam edeceğim. öğrencilerime de derslerde anlattığım her daim bu. "çevreye, hayvanlara duyarli olun" !

  bana yardima gelmek isteyenler buradan yazabilir..

  tanım : benimdir.