• avare gunlerin boslugunu kaprissiz, istekli, eglenceli ve capcanli varligiyla doldurabilen hiperaktif hatun. bi de duygusal ki aglatacak adami, ama allahtan boys don't cry
  • dinlerken en azından ritmiyle sallanmaya, hareket etmeye başlayacağınız jamiroquai parçası. şarkıyı söyleyeni düşündükçe ve şarkının içindeki enerjiyi hissettikçe de insan "cosmic girl" olmak ister tabii ki...
  • eski hatay milletvekili. son derece çelimsiz bir yazar. her entrysinde hayatın anlamını bulsam da, seksapelitesi son derece düşük olan insan. eski ilkokul arkadaşım olabilir.
  • guzel arkadas, guzel insan, guzel kadin, guzel anne. dogum gunu kutlu olsun.
  • tanışmaktan memnun olduğum, doğum gününü kutladığım sözlükteki ilk badim.

ayrıca modern talking'in 2000 yılındaki year of the dragon albümünden hareketli bir şarkıdır.
  • (bkz: cosmo girl)
  • no face no name no number ile beraber modern talking'in 98'deki dönüşünden geride kalan bir kaç güzel şeydendir bu şarkı.

the heart of the ocean told me, you're the only one
    you're like a rose in the snow, and you need the sun
    and my heart is crying, when your love is dieing
    what have i got to do
    and i'm tossing and turning, my heart is burning
    we're more than two

you're my cosmic girl, you are in my mind
    and a girl like you, is so hard to find
    you're my cosmic girl, from rainbow two
    and to hell and back, i will go for you
    oh cosmic girl come hear my heart
    i'll never try to break apart
    oh cosmic girl, give me some time
    i swear you're always on my mind

you are like the sunshine and i kiss away the rain
    i tell you i miss you baby can't we be friends
    let's stay together, here and forever
    it's good for me, good for you
    the heart of the ocean, is always in motion
    what can i do?
  • ayşe egesoy dedi, gülgûn feyman dedim, metin milli dedi, metin ersoy dedim. bu çağrışım oyunu keçiören belediyesi'nin destekleriyle sezai aydın önderliğinde düzenlenen tontonlar ve ponponlar karşılaşmasıyla son bulacak zannedersem.
  • aynı şarkıları dinleyerek yetişmekle mi alakalı bilmiyorum ama müzik zevklerimiz ancak bu kadar aynı olabilirdi.. garip bir hikayeyle tanıdım kendisini.

bundan 6-7 yıl kadar önce odasının duvarlarıda modern talking posterleri asıllı bir ergenken kimsenin çok da bilmediği bir modern talking şarkısı olan cosmic girl'ı o dönemlerde daha yeni yeni keşfettiğim sözlükte aratmıştım..

bulduğum tek şey bir sözlük suser'iydi.. kimdir nedir derken bir kaç ay sonra tam da şarkıyı dinlerken vardır bir bağlantı diye hayvan ara'yla entry'lerini okumaya başladım.. o kadar sarmıştı ki yazdıkları daha sonra haftalık periyotlarla ne yazıyor ne ediyor diye takip etmeye başladım.

aklımdan geçirir miydim günün birinde yazar olacağımı, cosmic ile tanışacağımı, arkadaş olacağımı?
    dahası.. türkçe'yi anlamak için sözlük kullanırken aklıma gelir miydi kelimeleri yan yana koymak, cümle yaratmak..

garip bir tarafı var hayatın hakikaten..
  • şarkı olanını dinleyince *cümlenin başlangıcına bakar bir şeye benzetemez* neyse, şarkı olanını dinleyince, böyle bir funky funky dans edesim geliyor sokaklarda.. kafamda da headphone.. niyeyse öyle bir fantezi yarattım iki saniyede..
hesabın var mı? giriş yap