• oyun başlarken hep beraber göz kontağını bozmadan ilerleyen kontr ya da normal teröristler operasyonlarda çocuklar kadar şendir.
  • dünyanın en dandik terör örgütlerine ev sahipliği yapmaktadır.

de_dust: awp'lerle ak-47'lerle el bombalarıyla kevlar'larla donatılmış bu örgüt üyeleri, ellerindeki bir bombayı terkedilmiş bir pazar yerinin köşesinde patlatırlar. o sırada patlama yarıçapında olan terörist ve ct'ler dışında kimse ölmez. duvarlar bile zarar görmez. o yüzden basına ufak bir kutuda çıkar, ses getirmez.

cs_italy: bir grup bilimadamını esir alan teröristler ct'lerin geleceğini bile bile zamanları ve yeterince mesafeleri olmasına rağmen tutsakları alıp kaçmayı düşünmez. onun yerine beyhude bir onur savaşına girip telef olurlar. olay ct'lerin başarısı olarak anılır, teröristler de bilim adamlarını pazarlık unsuru olarak kullanma fırsatını kaybederler.

cs_office: bir grup ağır silahlı terörist, bir medya ofisini basarlar. fakat haftasonu geldiklerinden ofiste temizlik görevlileri dışında kimse yoktur. plansız baskından dolayı seçeneksiz kalan teröristler geri kaçıp daha uygun bir zamanda gelmek yerine temizlik görevlilerini esir alıp ct'lerin müdahalesini beklerler. şanlı mücadeleleri hezimetle sonuçlanır.

cs_assault: teröristler bir nakil merkezini basar ve oradaki lojistik yöneticilerini esir almak isterler. fakat yöneticiler kendilerini içeri kitler polisi ararlar. o yüzden teröristler dört bir yanı açık olan son derece güvensiz, sniper saldırısına müsait bir yerde kapana kısılırlar. basına "ahah gerizekalılar" manşetiyle çıkar.

de_aztec: aptal teröristlerimiz "abi her yerde güvenlik her yerde polis. şöyle gidelim dağa kıra bayıra orada eylemimizi yapalım paşa paşa" kararını verirler ve güney amerika'da bir maya tapınağına ağır silahlarla ve kalabalık bir ekiple saldırırlar. bombayı patlatmayı başarırlar. bombanın patladığı yerde hafif bir kara leke oluşur, başka da bir zarara yol açmaz. rutin bakım sırasında o siyah leke silinir. teröristleri de bir daha kimse hatırlamaz.

de_nuke: greenpeace üyeleri nükleer silah üreten bir fabrikayı sabote etmek için mekana el bombaları, tüfek ve anket formlarıyla saldırırlar. lakin saldırı zamanı olarak alışkanlıktan öğlen 1'i seçtiklerinden o sırada yemek molasından dönmekte olan güvenlik görevlileri hepsini öldürür. en akla yatkın ve ses getirecek eylem fikri olmasına rağmen greenpeace çalışanlarının bu kadar kolay telef olmasındaki en önemli unsurun hepsinin birbirine kelepçeli olması gösterilmiştir.
  • tamamen yalan olan oyundur. on senelik cs ve yedi senelik css geçmişim olan oyun için söyleyebileceğim tek cümle budur. size bir anımı anlatayım da tam olsun.

hatırı sayılır bir css oyuncusuyum. hala öyle bu. awp kullanmakta da kötü değilimdir. gerçekten. bir dust2 olsun ortaya ct ya da t farketmez gördüğüm her canlı nesneyi nefes almadan vurabilecek durumdayım yani. lakin başıma bir ay önce gelen olay beni oyundan soğuttu. zira olay şöyle gerçekleşti.

açmışım çift zoom. dust 2 de bakıyorum t base. ctyim. bir base gülü olur da bakar diye bekliyorum awple lakin bir yirmi saniye bakıyorum direk kimse yok. nefes almadan bekliyorum ben de nasıl olsa base gülü bol ortamda er geç biri bakacak diye sonra havada uçan bir nesne görüyorum arada 150 metre felan var. adam yalnızca havada uçuyor yani. ve yere inmeden attığı scout mermisi benim helmetimi delip çat diye anlımın ortasına giriyor ve ben ölüyorum.

şimdi 1. garip şey. o ne hız lan. o hızla bırak adam vurmayı ekranı takip edemezsin 999 fps alan makinamla ben yapamam.
    2. garip şey. aim aldın diyelim zıplayınca aim kesin bozulcak sen naparsan yap.
    3. garip şey ben seni havada bir salise boyunca ya gördüm ya görmedim sen ben nası gördün be hagi.
    5. garip şey dörtten sonra gelmeliydi ama bu kadar da yalan olur mu yıllarımı verdim şöle bir atış yapamadım abicim ben.

hile diyecekseniz değil. adam yedi senedir aynı takımda oynadığım yediğimin ayrı gitmediği bir adam. hayır bir base gülü belki ama seviyorum kendisini. kesseler hile açmaz. yani dediğim şu ki bu oyunda çok bilmek, çok iyi aim almak, her attığını vurmak bile sizi kurtarmaz. demek ki yalandır benim için. gelsin mass effect gitsin starcraft olim bir jedi master..yalanmışsın css.
  • bizim apartmanda kavgaya neden olan olan müthiş oyun
  • ergen gibi konuşmak istemiyorum ama şu 50 saniyelik counter-strike videosunu izleyip kaç kere hassiktir çektiğinizi bir sayın.

http://www.youtube.com/watch?v=qkb_rsvtkua
  • (bkz: #26971224)
  • ilk çıktığı dönemlerde hemen herkesi peşinden sürükleyen ve daha sonraki benzer oyunlara ilham olacak olan, arkadaşlarla bizi hergün biraraya getiren, internet cafede yer bile ayırttığımız keyifli oyun
  • "you have unsufficient funds" uyarısını aldıkça ulan burda da mı diye efkarlandığım...
  • bomba atarken (bkz: fire in the hole) radyo sesiyle bir zamanlar bağımlısı olduğum fps oyunu.
hesabın var mı? giriş yap