• *
    utopia dizisinin o harika müziğini yapmış adam. tık tık.

yazılana göre perküsyonda atacama çölü'ndeki insan kemikleri kullanılmış.
  • humans'ta da harikalar yaratıyor: https://play.spotify.com/…um/42pdrs42nimcehidv1srgt
  • müziklerini yaptığı tüm işler takip edilesidir.

the girl with all the gifts 'i sinemada izlediğimde, atmosferik müzik tarzı'nın direk bu adamı işaret ettiğini farkettim, "kesin o amk" dedim. film arasında "kim lan bu müzikleri yapan" diye baktığımda yanılmadığımı gördüm. bu taşın altından da aynı isim çıkmıştı.

ulan şu utopia keşke bitmeseydi be..
  • dirk gentlys holistic detective agency'nin müziklerini yapan şahıstır.
  • romandan uyarlama, 2011 yapımı bbc two mini dizisi the crimson petal and the white'ta (1870 yılında geçmekte olup dönem dizisidir) televizyon ekranındaki ilk işine imza atarken, dizinin çoğunluğunu oluşturan karanlık atmosferi ve psikopat havayı müthiş iç karartıcı müziklerle kusursuz biçimde yansıtmıştır. başrollerdeki chris o'dowd ve romola garai'nin de hakkını yemek istemiyorum ama bu müzikler olmadan dizi muhtemelen bu denli etkileyici olamazdı.

nasıl bir şey olduğunu merak edenler için playlist şurada
  • utopia dizisinin müthiş soundtrack albümünü yapan abimiz. soy ismi her ne kadar hollanda çağrışımı yapsa da, kanada asıllı, şili doğumlu bir abiymiş. humans dizisinin de soundtrackini bu abi yapmaktadır aynı zamanda.

tarzını bir kalıba sokmak epey bir zor, utopia'daki başarısıyla en özgün soundtrack ödülünü almıştır ingilterede (hem 1 hem de 2. sezon için). çok ayrı bir kafadadır, iyi ki de vardır. utopia'ya katkısı çok büyüktür. 1. sezonu pas geçersek, 2. sezon albumundeki en bomba parça the monarch's pyramid'dir bana göre. hele o 2.dakikadan başlayıp zirveye geçişi yok mu, çaldığı bölüm sahnesiyle muhteşem bir uyum içindedir.
  • youtube kanalına yüklediği bateri setinin üzerinde gezinen sincap videosuna yaptığı yorumla yarmış soundtrack dehası, underrated kişilik.

görsel

yaptığı tüm müzikler orijinaldir, çalıştığı tüm projeler de aynı şekilde. özellikle utopia, national treasure ve humans için yaptığı çalışmalar şahanedir. dünya üzerinde tanışıp sohbet etmeyi ve nasıl bir kafa yaşadığını öğrenmek istediğim şahsiyetlerden biridir kendileri.
  • bu adam neden gerektiği kadar meshur değil anlamıyorum harika müzikler yapıyor.
  • smile adlı başarılı korku filmini bir üst noktaya taşıyan efsane soundtrack'in bestecisi. bu film için bestelediği müziklerle gelmiş geçmiş en iyi korku filmi müziğine imza attığını düşündüğüm bestekar. aslında bunun gelişi, son 10 yıldır ses tasarımına ağırlık vermiş, dub step benzeri aksak ritmik müziklerle süslenmiş korku filmi fragman müziklerinden belliydi. o bir keşifti. o kaşiflerin açtığı yoldan yürüdü sanatçılar ve buraya geldik çok şükür. mükemmel.

verin oskar, grammy, emmy, ne varsa abime.
  • dahi
hesabın var mı? giriş yap