• kelimenin tam anlamıyla -affedersiniz- b.k gibi programı olan festival. ceza, ezhel, gazapizm falan nedir? dalga mı geçiyorsunuz olum bizimle? can bonomo diyor mabel matiz diyor ya.
  • moğollar, pilli bebek ve kurtalan ekspres haricinde göze pek bir şey çarpmıyor. üçünün aynı günde olması dışında 4 gün olmasına rağmen olumlu bir liste değil..
  • olum rock festivali demişsiniz ama bunlar bildiğin türkücü
  • biletleri alıp kola taktıkları saçma şeyler hariç beklenmeyecek kadar güzel devam eden festival. çok eğlendim çok eğleniyorum.
  • bilet fiyatları ideal çıkacak sanatçılar rüştlerini ispatlamış kişiler daha ne olsun

edit: rock festivalinde ezhel'in ne işi var amk
  • rock'cu göremediğim çakma rock festivali.
  • geçen seneye göre çok daha kalabalık olan festival. selda bağcan ve teoman dışında ilk günün coşkulu geçtiği söylenemez.

ikinci gününde, ceza’nın performansı yaşlanmasına rağmen güzeldi. ceza’dan sonra çıkan manga ise harika bir performans sergiledi.

üçüncü güne gelelim. özellikle zakkum’dan önce gelmedim. zakkum’un 2000’lerin sonuna doğru rock yerine “gitarlı arabeske” geçmesinin etkilerini hissettim ve açıkcası çok eğlendiğimi söyleyemem. zehr-i zakkum’u çalmadılar bile.
    kalabalığın çoğunluğu liseli olunca bu durum onları etkilemedi.

gelelim final bossa. hayko cepkin adeta yıktı geçti. “rock nedir, ne değildir?” dersi verdi.

dördüncü gündeyiz ve az önce pilli bebek tam anlamıyla yardırdı. geçen seneki performansından iki gömlek üstündü. geçen sene katılanlar ne denli harika bir performans olduğunu anlayacaktır. pilli bebek bana göre festivalin en iyisiydi.

mabel matiz’in headliner olarak seçilmesi beni biraz tereddüte düşürmüştü ama gerçekten harika bi performans sergiledi ve neredeyse 15 şarkı söyledi. festival kadroyu ilerleyen yıllarda bozmazsa bölgenin vazgeçilmezi olur.

edit: 2. ve 3. gün editi.

edit 2: 4. gün.
  • kollara takılan morumsu kurdele şehirde gezerken baya dikkat çekiyor. benim gibi 30 yaş üstü biriyseniz çevrenizdekiler buna anlam veremiyor. ayrıca konserlere gelenlerin yaş ortalamasını ben yükseltiyorum. genelde gelenler 18 yaş altı gençler.
  • bu yıl 2.si düzenlenecek festivalin tarihleri 10-11-12-13 mayıs 2018. bu kez 4 gün sürecek ve yer yine adana galeria çim alan.
  • birkaç küçük aksilik dışında gayet iyi ilerleyen rock değil ama festival. kamp alanının iyi planlanmadığı ortada. ferhat o yüzden ses duyuyor *.
hesabın var mı? giriş yap