• 31 mayıs 2018'de piyasaya çıkan adnan hocacılık simulatörü. sunless sea'nin yapımında çalışanların elinden çıkmış. kartlar üzerinden oynanan, metin bazlı bir yapısı var; oyunun işleyişini deneme yanılma yoluyla çözmeye çalışıyorsunuz, tarikatınızı kuruyorsunuz, ezoterik ayinler düzenliyorsunuz, mürit elde ediyorsunuz, okült üzerinde okumalar yapıyosunuz, nihayetinde kurban sunup öte taraftan birşeyler çağırmaya kadar gidiyor iş. yoğun bir lovecraft evreni esintisi var. oynayın, oynatın.

https://store.steampowered.com/…/cultist_simulator/
  • oyunun atmosferi şahane. harika bir oyun olduğu belli ama ingilizce olması biraz yorucu. henüz oyunun sonuna ulaşamadım.
    edit: bitirme konusunda yardımcı olabilecek birileri çıkarsa çok memnun olurum.
  • oyunun yapımcıları şöyle bir rehber hazırlamış. afiyet olsun.
  • 27 mayıs'da exile adlı genişleme paketi geliyor. 1920 avrupası'nda şehir şehir gezebileceğiz, istanbul da var.
  • surekli parasizliktan perisan oldugum oyundur. ben ne zaman sevicem kediciklerimi ya?
  • biraz 'deyişik' bir oyun... güzele benziyor eee sevdiğimiz lovecraft abimizden de izler taşıyor ama oynamasını anlayana kadar yıllar geçer, o kadar vaktimiz var mı, sanmıyorum.... oyun dediğin birazcık kullanıcı dostu da olmalı, benim düşüncem. sonuçta keyif için oynuyoruz.
  • çorba,

elden tutmamak oyunun mekaniğiyle-temasıyla alakalı olduğu için oradan vuramıyoruz ama işin içinden çıkılabilir bir iş değil bu oyun.
  • öğrendikçe delicesine içine düştüğüm oyundur. ilk zaferimi moth cultıyla sensation'da kazandım.

--- spoiler ---

grail aspectini biriktirmek aşırı zor bu yüzden şöyle bir olay getirmişler ve bunu okuduğum anda saatlerce acı çektiğim oyun zafere bağlandı. olay da interested aspecti olanı ritüelde kurban seçmek. grail öncesinde 36 gerekirken 27e düşüyor.

rica ederim, rica ederim.

--- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap