• ilk aklıma gelen memurlar.net'e , forumdonanım habere, kadınlar kulübüne, kızlar soruyor com gibi sitelere de aynı link konursa güvenilirliğine inanacağım ankettir.

sadece ekşiden bu işi yaparsanız "dünyayı kim yönetsin?" anketinde de ekşici suser muharrem ince'ye oy verir.
    tabi ki ben de. *
  • tabiki seçimim ince + ben robot değilim koalisyonundan yana.
  • çok da anlamsız değildir; eksi belirgin tarzda yaşayan seçmenlerin yoğun kümelendiği bir platformdur. hatta hitap ettiği alanda ülkenin en popüler yeridir. bu önemli.

bu zamana kadar olan anketlerde akp+mhp oyu 6-9 + 6-9 olacak şekilde (2015 haziranda akp 6, mhp 9 ama kasımda tersi gibi) yaklaşık %15 çıkıyordu. şimdi ince vs rte anketinde rte'nin %15 değil de 7 çıkması eksideki gibi temsil olunan rte'ci tayfada yarı yarıya kırılma oldugunu gösterir. tamam, evet eksideki reisçi ile random yozgat reisçisi aynı değil ama her geçen zaman her yeni eklenen genç seçmenle düşünce yapısı buraya yani %50 kırılma olan yere yaklaşıyor.

o 100den önemsiz diyip geçmeyin, ankete oy verin ve başlığı uplayın.
  • gerçek sonuçtan bağımsız çıkacak bir anket.

beklentimi de şöyle yazayım:

ince %53-57
  • seçimlerin 2. tura kalması mümkün değil. 24 haziran akşamı referandum ile benzer bir sonuç çıkacak. mecliste de ak parti mhp çoğunluğu olacak.
  • bu ankete müthiş bir aktroll üşüşmesi olsa ve erdoğan %40 olsa "vay be! ekşi'de bile %40'sa demek ki seçimde en az %70 alacak reis." diye kafa sikerler. böyle olunca da "körler sağırlar birbirini ağırlar" diye sikerler. gereksiz anket olmuş. hiçbir gereksiz işten kaçınmayan ben de gittim oy verdim*
  • buradan bile erdoğan'a %10 oy çıkıyor. normal şartlarda bu adamın %5 bile almaması lazım.

şaşırtan anket.
  • vs aksener olanı buradadır:
    (bkz: #77919955)
    https://www.strawpoll.me/15868907/
  • sözlükte oldukça yüksek sayıda aktroll olduğunu gösteren anket.
    aktroller olmadan tayyip’in %3’ü geçmesi zor
  • açılın iq’m 180 müthiş bir tespit yapacağım. kemerleri bağlayın tespit geliyor. 18.23 tespitidir bu. bacılarınızı saklayın. isviçreli bilimadamları hazır mı? nobel heyeti yerini aldı mı? trump’ı bağlayın. cnn international yayına geçti mi? okey uzaylılar da hazır bulunduğuna göre insanlık tarihini değiştirecek bu dahiyane tespit geliyor

--- spoiler ---

--- spoiler ---

--- spoiler ---

ekşi sözlük’te yaptığınız anket türkiye genelini yansıtmıyor. rte %10 mu ne kadar salaksınız :ddd

--- spoiler ---

--- spoiler ---

--- spoiler ---

amına kodumun sığırları ya. yıllardır bitmediniz. tamam bir daha sözlük’te anket yapıldığında önce türkiye çapında 4570 hanede anket çalışması yapalım sonra aramızda anlaşarak o yüzdeleri sağlayacak şekilde açılan strawpool anketinde oy vererek türkiye tablosunu yansıtmış olalım. yani sinirlenecek bir şey mi bulamadın diyeceksiniz de harbiden en çok sinirlendiğim şeylerden biri bu sığırlar. yarrağıma bak sanki %90 ince çıkınca biz diyoruz ki ekşi sözlük’te yapılan anketin hiçbir yanılma payı yoktur demek ki 8 temmuz’da %90 ince çıkacak ve kutlamaya başlıyoruz. buradaki insanlar seçmen değil mi len? ekşi sözlük’tekilerin yönelimi yok mu? burası milyonlarca tık alan bir site binlerce oy kullanılan anketler en kötü ihtimalle okumuş interneti aktif kullanan muhalif kesimin ne eğilimde olduğunu anlatıyor anladın mı?
hesabın var mı? giriş yap