• bir 110 şarkısı.

seni anlattım sayfalarca
    bende kalan neyin varsa
    bir şişeye koydum sonunda
    denize attım

benden uzak ol istedim
    düşünmekten vazgeçtim
    kaçtım saklandım ormanın içinde
    kimse bulmasın istedim

çünkü seni sevmeye görmeye gücüm yok benim
    basit bir cümleden ibaretim
    seni unutmaya çok istekliydim
    beceremedim

kırıldı düşler sözlerinde
    bir çocuğun gözlerinde
    öldürdüğün bir aşktı bu
    sakladım çekmecemde
  • depresyon habercisi bir şarkı. sözlerine daldıkça daha da bir kötü yapar insanı. ben de kaçsam saklansam ormanın içinde*, kimse bulmasa beni keşke...*****
  • iki cesidi cok acı verir. çünkü dendikten sonra arkası getirilmeyeni, sessizlikte havada ööle asılı bırakılanı ve çünkü dedikten sonra şlaaaap diye hareket çekileni. ikisi de ruhu örseler.
  • kraftwerk tadında 110 şarkısı.*
  • acı çekilen dönemlerde dinlenildiğinde acılara combo yaptırabilitesi olan 110 şarkısı. hayatında her şey yolunda giden bir insanın da kalbine öküz oturtabiliyor aynı şekilde. buradan müzik camiasına sesleniyorum : elektronik kullanma demiyorum, hobi olarak yine kullan. yok eğer bu şarkıda olduğu gibi güzel kullanacaksan her türlü serbestsin, işi gücü bırak buna eğil. basit sözlerle anlatılması gerekeni anlatıp giden şarkılara duyduğum derin saygının altyapısında da bu şarkının payı var. loop loop üstüne, keder keder üstüne. aşkını piçaklayan ninja gibi oluyorum bu şarkıyı dinledikçe, her yerimden dram çıkıyor. mesela 2 sene önce bu şarkının hakkını epey veren bir vaziyet içindeyim, çılgın gibi dinliyordum. şimdi ise iyiyim hoşum, ama şarkı yine denk geldi ve gecenin devamını iyi görmüyorum.

"kaçtım saklandım ormanın içinde
    kimse bulmasın istedim
    çünkü seni sevmeye görmeye gücüm yok benim
    basit bir cümleden ibaretim"
  • günlük sayfasından fırlamış gibi bu şarkı. samimi
  • cevat capan'in turkceye cevirdigi bir yannis ritsos siiri.

otobusler parmakligin onunde durduruldugu icin
    isikli vitrinlerdeki bebekler ellerini kollarini oynattiklari icin
    bisikletli kiz eczanenin onunde oyalandigi icin
    marangoz birahanenin camli kapisini kirdigi icin
    asansordeki cocuk caldigi kalemle yalniz kaldigi icin
    kopekler deniz kiyisindaki kosklerden kactigi icin
    pasli rende aglarla ortuldugu icin
    gokyuzu kirmizi bir balikla kulrengi kesildigi icin
    dagdaki at yildizdan daha yalniz oldugu icin
    hem bunlar, hem onlar avlandigi icin
    bunun icin, yalniz bunun icin sana yalan soyledim
  • sözlerini, müziğini, klibini çok sevdiğim 110 parçası. tam da böyle yolda, kulaklikla muzik dinlerken klip cekmek için yazılmış gibi. samimi...
  • aşk hayatını özetle deseler (niye böyle gerizekalıca bir şey istesinler bilmiyorum) aha al bak sözlerini oku diyeceğim şarkı. of ki ne of.
hesabın var mı? giriş yap