• tek eliyle yazan bir sosyal medya kullanıcısının yaptığı yorumdan sonra ülke geneline yayılmakta olan akım. ilk kim başlattı bilemiyorum ama örnekleri sürüyor. bu bir yazım hatası değil. dışa vurumdur. bir çok saçmalama anınızda bu sözü kullanıp söz konusu durumdan yırtabilirsiniz.

hacı moralim çok bozuk.
    curablarini çıkra.
  • ekşi sözlüğün bgyye dönmesini istemiyor, böyle bir başlığı tasvip etmiyoruz.
  • her yerde gördüğüm,ne olduğunu bilmediğim durum. biri beni aydınlatırsa sevinecem
  • şair burada çoraplarını çıkart demek istemiş olabilir. olmayabilir de.
  • (bkz: ayak faşisti)
  • bie tek şahsım tarafından anlaşılamamış olması nedeniyle üzen geyik.
    yok mu yeşillendirip, aydınlatacak bir babayiğit?
  • nedir bu çurablarını çıkra meme'nin olayı? biri aydınlatabilir mi?
  • zeka yaş ortalaması 5 i geçemeyen aptal tik tok ve sikimsonik instagram sayfalarındaki ergenlerin çıkardığı bir meme .
  • ilk entry 'gençlere' hitap etmek için reklamlarında anlamadıkları mizahi ve kültürel konseptleri kullanmaya çalışan 50 yaşındaki reklam yönetmenlerini andırıyor.
    ekşi şeylerdeki entry'e tamamen uydurma saçma sapan ıvır zıvır yazarak ve "işte akımı çıkaran o ekran görüntüsü" diye sonradan hazırlandığı çok belli aptalca bir görüntü koyarak (bkz: kutsal bilgi kaynağı)'nı kocaman bir çöplüğe çevirme yolunda ilerliyor editörler.
    işin aslına gelecek olursak bu köpek arkadaşımız yaklaşık 10 yıldır var olan ve belki de internet kültüründeki en kült ve popüler simgelerden biri olan doge'dir. doge'yi ironik olarak ayak fetişiyle bağdaştırmak ise yıllardır yapılan bir şey. internet kültüründeki belirli öğeleri çoğu zaman ironik olarak türkçeye çevirip paylaşan birçok kişi var. çurablarını çıkra ise buradan türeme bir olgu. doge'nin ne ekşi şeylerdeki aptalca entry'nin iddia ettiği gibi bir yazım hatasıyla ne de bgy ile alakası yoktur.
    peki ben bunları neden açıklama gereği duydum? internet kültürünün içine etmeyi ve bilmediğiniz konular hakkında biliyormuş gibi davranmayı bırakın diye.
hesabın var mı? giriş yap