• sülfürik asit (bkz: h2so4) kokusu.
  • dizel alirken burnunuzun diregini kiran koku.
  • "koku bombasi" diye satilan o $eytansi kucuk ampulleri kirdiginizda narkoze eden koku.
  • h2s (hidrojen sülfür) kokusu. eğer bu kokuyu duyuyorsanız, o ortamdan direk uzaklaşmalısın. sorun sadece kötü kokması değil aynı zamanda da çok zehirli olmasıdır.(bkz: kimya labarotvuarinda kafa olmak)
  • midem bozuldugunda surekli agzima burnuma dolan igrenc esans
  • eskiden halic kopusunden gecerken aldigim koku.
  • ateş yükselmesiyle başlayan mide üşütmelerinin bir numaralı eşlikçisidir, o kadar berbat bir kokudur ki ağrıyı sızıyı unutturup hastayı manen göçertir.
  • 2 saat süren hummalı bir yemek hazırlığı sonrasında eklenecek olan 3 yumurtanın kırılması, elden avuçtan simsiyah bir sıvının akışı, bayıltıcı bir kokunun yayılması ve birden zamanın yavaşlaması ile tamamlan bir süreçtir çürük yumurta kokusuna maruz kalmak. midesi çok güçlü bir insan evladı olmama rağmen, hayatımda bu kadar iğrenç bir kokuya maruz kaldığımı hatırlamıyorum. 75 yaşındaki bir dedenin osuruk ve ayak kokusu temalı evi bile, cennetin kapısıdır bu kokunun yanında. elimi 6-7 kere yıkadım, eve envai çeşit koku sıktım, tütsü yaktım koku hala bir yerde bir şekilde kalmış durumda.

yumurta kırmadan önce içine bakacağım önümüzdeki 5 yıl boyunca muhtemelen. ufak çaplı bir travma yaşamış oldum sayesinde.
  • sevgilinin paskalya heyecanı yüzünden maruz kaldığımız koku.

sağolsun tamı tamına 30 adet yumurta almış boyamak için. 30! zorla 20 yumurta boyamaya ikna oldu. renkli renkli sıvılar kaynattı, yumurtalar şipşirin çıktılar o tencerelerin içinden.. herkes çok mutlu heyo. buraya kadar eyvallah da.. o yumurtalar bir sepete yerleştirildi, mutfağın baş köşesine kondu. hadi bir gün kahvaltıda yedik, ikinci gün yedik, üçüncü beşinci derken son 6-7 yumurtada ben havlu attım. haşlanmış yumurta ağacı çıkacak içimde, yeter yani. onlar kaldı sepette, ben çıktım kerevetine.

bir gün bir baktık ki, yumurtaların kabuklarının üzerini nokta nokta kabarmış, acaip bir koku var ortalıkta. sepeti de atacaktım, zor aldılar elimden. insanı bayramdan seyrandan soğutur, öyle lanet bir kokudur bu.
hesabın var mı? giriş yap