• üst edit: kendisi twitter hesabından açıklama yapmış;

"anne gibi kutsal ve hassas bir konuda bile canımı yakarak üzerimden prim yapmaya çalışan bütün basın yayın organlarını kınıyorum.ev hanımı olan annemi bile kullanarak bütün bu karalama haberlerini yapanlara karşı bütün hukuki haklarımı savunacağımı belirtmek isterim."

açıklaması

çapa tıp fakültesi'nde ameliyatlarını öne aldırmak isteyen hasta yakınlarından para talep ettiği iddia edilen doktorlara operasyon düzenlendi. operasyon kapsamında aralarında ünlü profesör dr. mazhar alp bozbura ve eşi didem bozbura'nın da bulunduğu 3 kişi tutuklandı. bozbura’nın “czn burak” ismiyle tanınan burak özdemir’in annesi olduğu öğrenildi.

link
  • rüşvetten tutuklanmışlar, czn de fazla üzülmesin, 2-3 güne salınırlar, burası türkiye.

---
    edit 1: ben de buraya cnz burak'ın ebeveyninin profesör olması şaşkınlığyla gelmiştim ama sonra haber metnini dikkatlice okuduğumda czn'nin beraber tutuklanan babasına değil, annesine vurgu yapılmasından dolayı muhtemelen annesinin ikinci evliliği olduğu ve profesör olmadığı fikrine vardım. muhtemelen didem bozbura czn'nin ilk eşinden, muhtemelen sonra profesörle evleniyor ve yine muhtemelen bu doktorun sekreteryasını yönetiyor. söylediklerim tamamen çıkarımsaldır, düzeltme gelirse düzeltirim.

edit 2: tahminlerim doğru çıkmış. czn burak'ın annesi evli ve 3 çocuk annesiyken, ki biri czn burak oluyor, kızının tedavisi sırasında tanıştığı bu doktorla ilişkiye başlamış ve sonra da evlenmişler.şöyle bir habere eriştim:

"altı yıllık nişanlısını terk ettikten 18 gün sonra üç çocuk annesi bir kadınla nikâh masasına oturan prof. dr. alp bozbora, ağustos 2005'te o sıralar başkasıyla evli olan didem bozbora'nın (38) aşırı kilolu kızının midesine kelepçe taktı.

yıldırım nikâhla evlendiler

iddiaya göre, ameliyattan sonra bozbora ve didem hanım arasında bir ilişki başladı. günay restoran'ın sahibi günay tuncel'in baldızı olan didem hanım, 18 yıldır evli olduğu eşi i.ö.'den haziran 2006'da boşandı. didem hanım, kasım ayında evini terk ederek, bozbora'nın zekeriyaköy'deki villasına yerleşti. çift, 15 aralık 2006'da yıldırım nikâhıyla evlendi. evliyken aldatıldığından şüphelenen eski eş i.ö. de, 22 aralık 2006 gecesi bozbora çiftinin yemek yediği ortaköy'deki bir restorana gitti.

bozbora'nın şikâyetine göre olay şöyle gelişti: çift dışarı çıktığında şoförüyle birlikte otomobilinden inen i.ö., cerrahın arkasından, 'geberteceğim seni, haysiyetsiz, namussuz' diyerek bağırdı. bir sopayla bozbora'nın kollarına, sırtına ve bacaklarına vurmaya başladı. eşi bir restorana girerek polise haber verdi. i.ö. ve şoforü kaçarken, bozbora çifti karakola gidip şikâyetçi oldu. bozbora, i.ö.'nün, üniversitedeki odasına gelerek tehditler savurduğunu da öne sürdü. çift, 4 gün sonra italya'ya balayına gitti."

bu da 2007 tarihli medyaya yansıyan ilgili haber: https://www.internethaber.com/…kat-dayak-63365h.htm
  • didem bozbura annesi oluyor ise mazhar alp bozbura neden babası değildir ifadesini sorgulamama sebep olan haber.

czn burak da şu samimiyetsiz, ciddiyetsiz kebapçı mıydı?
    yüzde bi milyon kesin oydu.

edit : anladık, babası başka
  • czn burak’ın annesinin çapa tıpta doktor olduğu ve eşi ile birlikte hastalardan ameliyatları öne alabilmeleri için rüşvet teklif etmelerinden dolayı tutuklandığı belirtiliyor

czn burak’ın annesinin doktor olduğuna epey şaşırdım.

edit: kaynak

link
  • yüzüne yapışan gülüşü hala devam edecek mi diye merak ettim. çocuk kendi yeteneğini kullanıyor, öyle para kazanıyor ama annesi tutuklandıktan sonra gülmesi zor.

edit: prof. üvey babasıdır.
  • eee o işyeri hangi parayla açıldı.
    birde acıtasyon yapıyor hamallıktan geldim diye.
    belli.
  • bu adam "ben hamallıktan buralara geldim" demişti sanki bir röportajında. annesinin profesör olduğunu bilmiyordum. neyse efendim insanlara ön yargıyla yaklaşmamak gerekiyormuş.

kaynak
  • yıkanırken göbek deliğini ihmal ettiğini düşünüyorum. geçenlerde de restoranın da birileri bıçaklandı haberi vardı.

edit: haberin doğru olmadığı yönünde twit atmış kendisi. göbek deliğiyle alakalı değilmiş durum.
    https://twitter.com/…tatus/1226808762939453440?s=20
  • babası tekstilci değil miydi bunun?
    annesinin ikinci eşi prof galiba.
hesabın var mı? giriş yap