• hi fi dünyasına sağlam giriş yapmak isteyen ama fazla da bütçe ayırmak istemeyenlerin favori markası speaker üretici firma.

özellikle 2. el fiyatları neredeyse pc speaker hatta kulaklık parasına satılıyor.

yanına kadim dostu denon veya marantz amfi ve ucuz yollu bir dac ile evde gayet kaliteli müzik dinlenebilir.
  • cin halk cumhuriyeti nde birsehir.3 pagoda si ile unludur.cin in geri kalaninda bulamayacaginiz guzellikte cafe ler bulunur.(bkz: marley s cafe) yalniz ulasim biraz zor.eger bir turla seyahat etmiyorsaniz kendi imkanlarinizla ulasmaniz gerekecek ve sehirde havaalani veya tren istasyonu olmadigindan otobuslerle ulasabilirsiniz. ama cin de otobus e binmek cesaret isteyen bir is oldugu icin bu pek onerilecek bir durum degildir...
  • dali (danish audiophlie loudspeakers institue) danirmakanın sayılı hopörlör üreticilerindendir.ferrariyi dizayn eden ekip olan pininfarina tarafından dizaynları yapılamak tadır.elle montajı tekniker ve mühendis grubu tarafından yapılmaktadır son zamanlarda highendede (bkz: high end) el atmıştır.30000 euroya kadar kabinleri vardır.
  • kedimdi. hala da kedimdir taki geçen cumartesi nefes almayı beceremeyecek kadar hasta olana dek. özlüyorum hep özleyeceğim.
  • 1983'te kurulmus danimarkali hoparlor ureticisi. bazi alt seri hoparlorlerini (orn. zensor, lektor) yakin zamanda cin'de kurulan fabrikasinda uretmeye baslamasina ragmen, ust serilerini (ikon ve ustu) halen danimarka'da uretmektedir.

www.dali-speakers.com
  • ankara yıldız'da yeni acilan bir 'italyan mutfagi'

- aksam acilisimiz var, sizleri de bekliyoruz efendim.
    - birsey sorabilir miyim? dali ispanyoldur. neden italyan mutfagi'nin adini dali koydunuz?
    - restoranimiz adını unlu ressam salvador dali'den aldi efendim.
    - ...

(cehalet diz boyu)
  • dokuzuncu nesil çaylak.
  • "danish audiophile loudspeaker industries" kısa haliyle dali, hi-fi üreticisi. özellikle ikon serisi ülkemizde çok sevilir ve tutulur.
hesabın var mı? giriş yap