şükela:  tümü | bugün soru sor
 • untouchables ile ünlendikten sonra epic destansı macera çekmeliyim ve oynamalıyım diye kasan kevin costner'ın bu konuda ilk denemesi, ilk ve son başarısı. holivud bu filmden sonra vay ne yeteneklisin diye kevin'in dizlerine kapanmış, o da onlara waterworld ve the postman gibi iki haddinden fazla uzun ve sıkıcı filmi çekerek karşılık vermiştir.
 • en sonunda izleyebildigim inanilmaz film. amerikalilarin yerlilere yaptiklarini anlatiyor. filmde cok ince detaylar var. biraz asiriya kacilmis olsa da bir yerden sonra butun amerikalilar barbar ve kotu, yerliler ise iyi olarak gosteriliyor. ozellikle kevin'in savaslari anlatirken soyledikleri, anilarini yazdigi defter cok iyi incelenmis. kesinlikle izlenmesi gereken, sinema tarihinin onemli filmlerinden, zaten 7 tane oskar almis.
 • bu filimde kevin costner kızılderili atalarının anısına bir eser yapmak istemiştir. benzeri amaçta eserler için (bkz: amerikan kizilderili haklari bildirgesi) (bkz: little big man)
 • kurtlarla sabaha kadar club da tepinen kevin extacy cakip olur..savci mcmanaman bunu ara$tirmaya ba$lar..olaylar geli$ir
 • michael blakein aynı isimli kitabından sinemaya kurgulanmış 1990 yapımı film
 • amerika'nın doğuştan orospu çocuğu olma nedenini ortaya koyan film. öyle salak insanlarla guzelim , kapitalizm`in de neden ağzına sıçılacak kadar yerin dibine vurulacak hale büründüğünü açıkça ortaya koymayı başarmış, dünyanın en iğrenç milletinin zamanında neler yaptığını ortaya koymuş film.
 • kevin costner'in yonetip ba$rol oynadigi, 1990 senesinde toplam 7 adet oscara sahip film.
 • kevin costner'in hayallerimi gerçekleştiren bir adam rolünde oynadığı film. bir at... bir kurt... ve ölene kadar bana yetecek miktarda su.. daha ne isterim ki tanrıdan.
  filme gelecek olursak kızılderili topraklarını istila edenlerin ne kadar cani olduğu ortada ise de ayrıca daha önceden de orada insanların, hatta aynı kabileden toplulukların birbirlerini öldürdükleri ortaya çıkıyor. tabi avrupa'dan sürülmüs kanı bozukların yeni dünyada ne kadar vahsice hareket ettiklerini anlamak için bu film az kalır. mutlaka izlenmeli. izlendikten sonra evde tek basına, ocak basında dans edilmeli..
 • ruslana şarkısı için (bkz: dance with the wolves)
 • biraz önce izleyip siu kabilesine hayranlık duyduğum film. konu biraz abartılmış gelebilir ama zaten bölgenin sahibi olan adamların ortamdan tamamen silinmesi yada beyazlaştırılması ancak filmdeki gibi hatta dahada abartı olan bir yoldan zorbalıkla olabilir. insancıl yollardan "arkadaşım biz buraları beğendik gelip yerleşiyoruz vatanınızı terkedin"şeklinde bir telkinle olmadığı mantık doğrutulsundadır. zaten burdakı zorbalıkta filmde cok dengeli kimseyi rahatsız etmeden gerceklerı yansıtacak şekilde üstünden kaymağını sıyırarak anlatılmıştır. gerçekten başarılı film.

  (bkz: adamlar yapmış yahu)