• 1999 yılında, galatasaray' da rapid wien maçında carlos alberto oliveira capone diye bir adam sağ bek oynamıştı. turgay şeren, maç sonu yazısında onun için "40 yıllık galatasaraylı gibi oynadı" demişti.

2007 yılında, fenerbahçe' de cska maçında gökhan gönül diye bir adam sağ bek oynadı. öyle bir oynadı ki, 40 yıllık fenerbahçeli gibiydi.

2015 yılında, beşiktaş' ta liverpool maçında sağ bek olan bu adam, hem de sol bek oynadı. bugün hem capone' yi, hem de gökhan gönül' ü hatırlattı.
  • olay resmiyete döküldüğüne göre benim de birkaç kelam etmek istediğim yeni transferimiz.

taraftarlarımız arasında mide bulandıran bir grup var. bunlar her şeyi bilirler ve hiçbir siki beğenmezler. sadece ama sadece eleştirmek için varlar, gel bir yaralı parmağa da sen işe desen yok.

son yıllardaki transferlerimizin genelinden verim aldık, özellikle bu sene boşumuz yok. şu an herkesin gıpta ettiği transferlerimize bile neler dediler:

bilic: ''kulüp takımlarında hiçbir başarısı yok, rusya'da berbattı. nereden buldular bu gitarcıyı yeaaa'' dediler.

atiba: ''iyi bir futbolcu olsa bonservisi elindeyken bize bırakırlar mıydı, zaten menejeri bilic'in tanıdığıymış ondan çok istemiş'' dediler.

gökhan töre: ''daha bir resmi maçta golü yok. hem iyi olsa çelsi bırakmazdı, rusya'da zaten tam bir fiyaskoydu.'' dediler.

olcay şahan: ''almanya 2. ligindeki adama 1 milyon euro verilir mi yeaaa'' dediler.

sosa: '' diego'yu, marin'i, lanzini'yi, belhanda'yı elimizden kaçırdık ala ala bunu mu aldık. yönetim istifa!!!!!1111111'' dediler.

buna benzer daha bir sürü örnek verebilirim. arkadaş kimse demiyor ki her transferi koşulsuz öv. ama daha ismini 10 dakika önce duyduğun adama bu kadar olumsuz cümleyi nasıl kusabiliyorsun aklım hafsalam almıyor.

opare'ye gelecek olursam; kendisi hakkında hiçbir fikrim yok, ismini yeni duyanlardanım. ama başta muhsin ertuğral olmak üzere futbol bilgisine güvendiğim adamların geneli transfere olumlu bakıyor. inşallah yukarıda örnek verdiğim isimler gibi takıma faydalı olur da bunlara kapağı bir de o takar.

edit: bu sözlerim doğru düzgün eleştirisini yapan güzel beşiktaşlılara değil, her boku eleştirip bir boka yaramayan sadece kafa siken tipleredir.
  • bugünden sonra beşiktaşın sol bek sıralaması şöyle olmalıdır.

opare, ismail köybaşı, serdar kurtuluş, necip,
    atınç, demba ba, ben, cenk gönen, malzemeci süreyya, ramon motta.
  • umarım çok para vermeyeceğimiz topçudur.
    (bkz: opare'ye öküz alırız)
  • portonun paf takım oyuncusu yaeeeeeeeeeeee. fikret istifa, bilic istifa yaeeeeee. tipini siktiklerim.
  • herif gözlerinden ateş çıkartarak "i will kill myself, i will die for besiktaş" dedi ya lan, nasıl gaza geldiyse. oğlum işte sol bekimiz, cümlemize hayırlı olsun, sana da helal olsun opare.

edit: oğlum sözlük kasıyor, sırayla taşakları yalayan çıksın.
  • bu adam üzerinden yaptığınız yapacağınız ırkçılığı sikeyim. net.

gs

vazgeçtim, kimin üzerinden olursa olsun, yapacağınız her türlü ırkçılığı sikeyim.
  • rasim ozan bu topçuya saatçi demişti adı şanı belli değik diye. bu akşam oynadığı futbolla rasim ozan'a kol saatini takmıştır.
hesabın var mı? giriş yap