• adı sanıldığı gibi yazım hatası olmayan, her okuma yazma bilen insanın aslında bunun hoş bir kelime oyunu olduğunu çok net anlayabileceği, veya hakkında evvelki yazılanlardan bunu görebileceği izmir de eğitim veren en iyi almanca kursudur. sözlük ortamında büyük harf kullanılmamasından ötürü görülemeyen şey, bütün görsel materyallerinde zaten öndeki "das" sözcüğünün büyük harfle yazılmasıdır. daha türkçeye hakim olamazken kalkıp başka dilde ahkam kesmek, aslen bu ülkenin kanayan yaralarından biridir.

(bkz: dahi anlamındaki de ayrı yazılır)
    (bkz: buda)
    (bkz: bu da)

(bkz: deutsche akademie für sprachen)
  • anladığım kadarıyla goethe'ye gidip o kadar para döktükten sonra insanların kendini kötü hissedip saldırmaya çalıştıkları dil kursudur kendisi.
    evet goethe'den daha ucuzdur ve goethe'deki personelin* * hakkında sallayıp durduğu bir kurumdur. bunlar das akademie'nin gayet düzgün bir kurs olduğu gerçeğini değiştirmez.
    geçen yıl öğrencisiydim, bana ne diyeceğim, ama gerçekten öğretebiliyordu ve sıcak bir ortamdı be sözlük. gücüme gidiyor bir yerde.
  • inanılmaz samimi hocalara ve çalışanlara sahip almanca kursu. *
  • araştırmayı bilmeyen, bununla uğraşmayan ya da yalnızca bok atmaya çalışan insanların telc ile partner olmadıklarını iddia ettiği kurum; dolaylı olarak da sahtekarlıkla falan suçlanıyor sanırım. eh;

http://tinypic.com/r/2zixauo/7

telc gmbh'nın resmi sitesindeki telc cooperation bölümüne tıkladığınız zaman telc'in ilişki içerisinde olduğu kurumlar görülecektir. bunlar merkez görevi görüyorlar, bir nevi üst makam sanırım. içlerinde milli eğitim bakanlığı'da var. das akademie yazısını orada görmeyi beklediyseniz ya da bunu bok atma amacıyla kullanabileceğinizi düşündüyseniz, yanılıyorsunuz. sizin yapmanız gereken licensed partner bölümünden "turkey"i seçip aratmak. 3. sırada görünmekte şu an kendisi.

yapmayın canım, yapmayın arkadaşım; insanların işiyle gücüyle oynamayın. oyun değil bu işler...
  • yaklaşık 6 aydır sırada beklediğim ve kayıt yaptırmak isteyip de elim boş döndüğüm almanca kursu

edit: sonunda sıram geldi.
    yalnız 11 kişilik sınıfta doktor olmayan tek kişi benim. durum gerçekten vahim. çatır çatır gidiyorlar.
    yıl olmuş 2022, çıkıkçılar yine değerlenecek bu gidişle.
  • kurs içeriğini , öğretim tekniklerini bilemem fakat mülakat yapacakları öğrencileri müsaitlik durumuna bakmaksızın kendi belirledikleri saatte, seçme hakkı tanımaksızın mülakata alan ve bu mülakat sonucunu kesin bir doğru olarak dayatan,talep zehirlenmesi ile egosu şişmiş kurum. onlar sizin seviyenizi belirledikten sonra söz hakkınız yoktur. mülakata girdiğiniz şartların ve yoğunluğunuzun önemi yoktur. en yoğun olan kendileri tek meşgul olan kendi hocalarıdır. eleştirilemeyecek kadar yücedirler.
  • 10 aralık'ta izmir'de telc deutsch b2-c1 medizin fsp sınavına 800 euro bedelle katıldığım (almanya'da bu bedel bildiğim kadarıyla 400 euro) ve sınava giren 24 kişinin 16'sının kaldığı sınavı yapan kurumdur. utanmadan bir de sınav sonucunu bildiren maile bir sonraki sınavın kaydı için link bırakmışlar. almanya'da bu fsp sınavını yapan tabipler odalarının en acımasızı bile girenlerin %66'sını bırakmıyor. bu ne para hırsıdır yahu ?
  • maalesef bizi hayal kırıklığına uğratan ve mağdur eden kurum.

ocak ayında arkadaşım ile izmir şubesinde almanca b2 sınavına girdik. sınavda kurum çalışanları çok güler yüzlü ve sevecen davrandılar. yazılı kısım ( schreiben) bitti. ben mektup bölümünde zorlandım ve açıkçası geçebileceğime çok emin değildim. arkadaşım ise önceden çıkma ihtimali olan örnek sorulardan çalışmıştı ve sınavda da çalıştığı mektup örneğinden soru gelmiş. tam puan'a yakın bir puan bekliyordu. sınav sonuçları açıklandı. arkadaşım 45 puan beklediği yerden 6 puan almış. üstelik bu 6 puan neye göre verildi, bilen yok. kopya ihtimali üzerinde durulsa direkt 0 puan verilirdi. tüm kurallara uygun, istenen bir metin yazmasına rağmen neden sadece 6 puan aldı, anlamadık. üstelik 6 puan eksik aldığı için schreiben bölümünden otomatik olarak kalmış oldu. aynı sınava bir daha girmek zorunda ve tüm bölümlerin (schreiben + sprechen) ücretini ödemek zorunda. itiraz etmek istedik, 40 euro ücret ödeyip sınavın adil şartlarda bir daha değerlendirilmesini istedik. şubat ayında başvurduğumuz itiraz bugün sonuçlandı, itiraz reddedilmiş. bu kuruma daha önce başvuranlardan öğrendiğim kadarıyla da 25 kişinin girdiği sınavda 16 kişiyi çoğunlukla ''bilerek'' bıraktıkları ve ''para'' odaklı çalışan bir kurum olduğu yönünde.

bir daha tercih eder miyim, zannetmiyorum. goethe nin, daha pahalı olmasına rağmen, en azından daha adil bir sınav değerlendirmesini yaptığını düşünüyorum.
  • nicin goethe degil de sizi tercih edeyim sorusuna "biz cok cok yakından ilgileniyoruz, sinava on dakika geciken birini telefonla ariyoruz" diye yanitliyorlar. almanya'da universite icin organizasyon hizmeti de sunuyorlar.

gorunu$e gore fiyatlari goethe'ye gore cok daha uygun ama bunu ileri surmuyorlar.

almanya'da $ubeleri yok, izmir bazli bir firmalar ve berlin'den goc etmi$ bir turk aile i$letiyor. hilton'un orada yerleri ve bir binanin uc katina yayilmi$ temiz gorunen br ortama sahipler.
  • verdikleri sertifika mesela universitat duisburg essen'in uluslararasi muhendislik programi tarafindan taninmaktadir.

not: universiteye giri$ $artlari topyekun elden gecti, bir $eylere kalki$madan once okulu arayip bilgi almakta fayda var.
hesabın var mı? giriş yap