• bugün edindiğim saç uzatma bilmemnesi. yağ diyen var, maske diyen var, vazelin diyen var. yapısı vazelin gibi ama ele sürünce eriyip yağ gibi oluyor. 6 ayda 20 cm uzattığı söyleniyor. yarın kullanmaya başlayacağım 6 ay sonra editlerim.

5 gün sonrası editi: saçtan çıkmıyor. 2 gündür 4 keredir yıkıyorum hala çıkmadı yağlı yağlı oturuyorum. sanırım hiç çıkmayacak. inşallah bitlenmem.
  • çok güzel kokan, saçlarımı yumuşatmayı başarmış krem. saçtan çıkarmanın en kolay yolu ise saçı su değdirmeden şampuanla köpürtmekten geçer. ilk susuz yıkamadan sonra normal şampuanlama yaparak saçtan arındırabilirsiniz.
  • saçı gıdım gıdım uzayan bir insan olarak, benim de kullanmaya başladığım üründür.
    vazelin gibi ürünü, çam terebenti, bepanthol ampul ve bemiks ile karıştırıyorum, sürdükten sonra 2-3 saat bekletiyorum.
    bir 3-4 ay sonra ben de editleyim nasıl olduğunu. umarım o zamana rapunzel saçlarım olur.*
    edit: çam terebenti, zeytinyağı gibi yan ürünlerle gerçekten de rapunzele dönüyorsunuz. saçları hızlı uzatıp, gürleştiriyor da.
  • bir haftada 3 kere rengini değiştirdiğim ve haliyle yarrak gibi olan saçlarımı daha ilk kullanımda kendine getiren mucizevi üründür... ay lav yu dax.
  • kısmen doğrudur.. 1 sene içersinde yaklaşık 30 cm. lik saçlara ulaşmamı sağlamıştır**
  • çoğunluğun iyi eleştiriler yapmasıyla alıp kullandım.

sağda solda saçtan çıkması için saçın kuru olarak şampuanlanıp sonra yıkanması gerektiği yazıyor.
    aynen o şekilde yaptım 3 kere şampuanladım sonra. ve çıkması. sanki 1 haftadır saçımı yıkamıyormuşum gibi yağlı yağlı göründü.

tekrar yıkadım. bu kez kuruyken sabunladım şampuanladım. daha iyi durumda. yine de neyse ki çok görünmeyen yerlerde var. gerçekten arınmıyor. bir faydası olmuş mudur bu kadar yıkamaya bilmiyorum ama sabundan dolayı keçe gibi, çok yıkamadan dolayı elektriklenen saçlarımla mutsuzum.

saça yağ sürer gibi kullandım. anladığım kadarıyla talimatlara tamamen uymak gerekiyor. yani dip boyası yapar gibi tarakla ayırıp ayırıp sadece diplere uygulamak gerekiyor. ve çok bekletmemek.

bir dahakine öyle yapayım. saçımın da resmini çekiyorum. arınma sorununu çözebilirsem bi 3 ay şans verip bakıcam uzamasına. sevinçle editlerim umarım. normalde çok geç uzar saçım. uzayanlarda kırılıp kopan saçlarımdan belli olmaz.

edit: ne çok mesaj gelmiş. yıkamanın zorluğundan üşenip düzenli kullanmadım. o yüzden bi yorum yapamıyorum. saçlarım uzadı ama 50 tane şey denedim. hangisi etki etti bilemem. doğal yağlardan, sarımsaktan kaya tuzundan şaşmayın.
  • tüm gece çok az uyuduğum bir nöbet sonrası "skerim saçını ya kestiricem artık" diyerek mahalle kuaförüne gittim. adam "hıms şurası şöyle burası böyle şöyle kırpalım" diyerek kesti saçımı. uykusuzluğun verdiği mallıkla ilk başta beğendiğim eve gelip uyuyup uyanınca bir hafta boyu ağlamama sebep veren bir modele sahip olan bir saç kesimim olduğunu gördüm. gidip düzelttirsem daha kısa olacak biliyorum; bu yüzden nerde iyi yorum alan saç uzatma şeysi varsa denemeye başladım.
    bunların içinde en yararlı olanları kara turpu rendeleyip kaynattıktan sonra saçıma sürüp bir saat beklemek ve bu ürün. saçını sağlıklı bir biçimde uzatıp bir daha kuaföre gitmemek isteyenler için mükemmel şeyler. saçlar daha sağlıklı ve kırıksız oluyor.

kutusu tavan boyası intibası uyandırıyor, içindeki vazelin gibi görünen ancak vazelinden daha yumuşak kıvamlı bir madde. ben benmariusülü sıvı hale getirip kullanmadığum bir boya fırçamla saç diplerime sanki dip boyası yapıyormuş gibi sürdüm. bunu yapmamın sebebi ise insanların katı halde sürdüklerinde kafadan çıkaramıyor oluşlarıydı. neyse daha sonra bir saat kafama streç filim sarıp bekledim. saç derimi terbiyelemiş gibi hissettiğim bir saatten sonra ise saçıma hiç su değdirmeden sadece şampuanla dipleri yıkadım, ardından bir defa daha şampuanladım ve duruladım. okuduğuma göre insanlar saç uçları ve kaş-kirpik gibi yerlerine de sürüyorlarmış, denenebilir tabi; ama ben yapmadım. saç uçlarımı kremledim ve çıktım. gayet de saç diplerimden çıkmıştı, saç diplerim yumuşacık ve saçlarım gayet gür duruyor. haftada 2-3 kez yapılırsa gayet başarılı sonuçlar alınır diye düşünüyorum.
    kullandıkça bu entry'yi tazeleyeceğim.

edit: 4 ay kullandığım ürün saçlarımı bence daha güzel uzattı. hız konusunda biraz şüphelerim olsa da en azından iyi bakım yaptığı konusunda eminim.
  • canım kıvırcıklar siz bu düz saçlıları dinlemeyin.saçınıza bu ürünü sürdükten sonra su değdirmeden şampuanlamanıza gerek yok.bizim saçlarımız zaten kuru olduğu için o yoğun yağı kaldırıyor.hatta ben yoğun miktarda saç uçlarıma da sürüyorum .saçta kullanılan ürünü aşırı miktarda durulamak bana anlamsız geliyor o zaman neden sürüyoruz.merak etmeyin bitlenmiyorsunuz yani ben hiç bitlenmedim bu durumdan ötürü.durulanırken saç kremi kullanmanıza da gerek kalmıyor suyun altında kolayca taranıyor saç.sonra gelsin yumuşacık,parlak,güzel kokan,hızlı uzayan saçlar.
  • içinde jojoba yağı, hindistan cevizi yağı , çay ve papatya özleri, badem yağı, aloe vera ve avokado özü, susam yağı , buğday özü, fıstık yağı, bitkisel yağlar ve mineraller bulunan saç bakım maskesi. yeni kullanmaya başladım, 3-4 ay sonra editlerim.

sonuç editi: uzama falan yok, yalnız güzel bakım yapıyor. haftada bir kez yapılsa kuru saç probleminiz kalmaz. zor arınıyor o ayrı.
  • bir erkek olarak şampuan, diş macunu gibi temel gereksinimler dışında kullandığım yegane kozmetik ürünü.
    saçlar biraz cansız mı geldi? sür supergroyu.
    sakalların keyfi mi yok? yapıştır supergroyu.
    cildim mi kurudu? bas supergroyu.
    duş sonrası saçlar mı kabardı? bir gıdım supergro ile yatıştır.
    iki seneden beri fiyatının uçması dışında bir şikayetim olmadı kendisinden.benim için 999 in 1 atari kasetleri gibi bir ürün.ayrıca kadın dostlarım hariç olmak üzere ürünü tavsiye ettiğim kişiler de müptelası oldu.herhalde kadınlar her durum için farklı spesifik ürün kullanmayı seviyor zira bu duruma başka bir mana veremedim.

not: bu entry için kesinlikle reklam parası alınmadı ama teklif ederseniz sıcak bakarım.
hesabın var mı? giriş yap