• gercek metin su sekildedir;

"sevgili torunum,

oncelikle sunu belirtmek istiyorum ki din tercihin tamamen sana aittir. hayatta en dogru yol gosterici ne yuzyillar once yazilmis bir kitap, ne de ahlaksiz sakalli hocalar, şeyhler, şıhlardır. en dogru yol gosterici bilimdir. sana bu konuda sitem edecek degilim. benim sitemim baska...

biz cumhuriyeti kurduktan sonra gericilerin, yobazlarin, saltanat duskunlerinin bu cografya uzerinde yonetim hakkini ellerinden alabildik. ancak koklerini tamamen kurutamadik. sana dusen kisitli bir zaman icinde, bu topraklar uzerinde aydin bir nesil yaratabilmekti. ancak bunu basaramadin. rehavete kapilip, kafayi dinle imanla bozmus yobazlarin onda biri kadar calismadin. su anda da bunun cezasini cekiyorsun.

silkin de kendine gel koçum, bak gittiğin yol, yol değil. biliyorum bu aralar kacip gitmeyi hayal ediyorsun bu ulkeden.. ama kalip savasmazsan iste o zaman kemiklerim sızlayacak.. hicbir sey icin gec degildir. bunu hicbir zaman unutma.

deden"
  • bilinmezliğe doğru giden torununu hakikate çevirme yolunda bir dedenin ibret alınası mektubu.
hesabın var mı? giriş yap