• konusturan sozluk gibi sahane bir kavram bence.forumda değilim sözlükteyim temasını bir nebze olsun delebilmek penetre edebilmek adına başlık hakkında entry çeşitlemesi yapıp, başlıktan bahseder gibi yapıp istediğimzi söylememizi sağlayan joker kalıp.

misal:
    gisele bündschen başlığının altına "yalarrrrrım" yazmak olmazsa da, "yalarrrrrım dedirten başlık" diyerek konseptte kendimize yerimizi açıyoruz.
  • merak ettiğim misal sozlukte chat baslığına
    "hey merhaba kanal halkı dedirten başlık"
    "iyiyiz nerdensin asl dedirten başlık"
    "ben bornova 17 f dedirten başlık"
    "ben de istanbul 20 m dedirten başlık"
    "nikin manası ne dedirten başlık"
    "ateşböceği demek...senin ki ne manaya gelıyor dedirten başlık"

diye bi dialog görebilir miyiz? görürsek şaşırabilir miyiz?

ornegi ile izah edilebilen bir kavramdir "dedirten başlık".
  • legal bir örneği için (bkz: #6283648)
  • kahvede iki ki$i konu$urken arada "hahaha hadi lan", "yok olm o oyle degilmi$ ben duydum" diye araya kari$an insanlardan aktarilan genlere hala sahip olan bir kesimin sozlukte bu genlerini bastiramayip iki geyik patlatmadan duramadiklari hallerde ba$vurduklari yol..

forum formatinda kullanilmasindan nefret ediyorum.. tiksiniyorum.. tamamen yasaklayamadigim icin kafami duvarlara vuruyorum.. bunu kullanmaktan otesini yapamayanlari ucurmaktan fazlasi elimden gelmiyor..
  • bir nevi yasalardaki bosluklardan yararlanma durumu...
  • yıldım artık bunu görmekten, abbas isyanda'nın reklamcılara yaptığı gibi ben de burda tek tek entry ifşa edeceğim artık.
  • dermişimin sözlükte mubah olan versiyonu
  • ben bu kalıp ile yazılan bir entry gördüğümde tepkimi "çok kötü" butonunu aşındırarak veriyorum. ancak herkes benim gibi yapmıyor demek ki. bugün debe'ye giren bi entry şöyle.

(bkz: #48819540)

olmuş mu amk? böyle bir entry'i okuyup da beğenenlerin, o şukela butonuna tıklayanın elleri kırılsın, evlerine ateş..

"be amına kodumun, format mı kaldı ekşi sözlükte" diyerek lafımı kestiğinizi duyar gibiyim. siz de haklısınız...

edit: sedat senin de elin kırılsın 3 dakikadır düzelt butonu nerede diye arıyorum. sonunda buldum ama bu sefer de nereyi düzelteceğimi unuttum :/
  • (bkz: #57422761)

debe'ye girmiş bu, noktalama işaretleri yok, şekil olarak fecaat, içerik de hiçbir şey anlatmıyor. nedir yani, nasıl bir mücadele bu, gerçekten 700 yıl mı savaştılar yoksa o süre lafın gelişi mi, dünyada britanya emperyalizmine karşı mücadele eden tek halk irlandalılar mı, nedir yani benim göremediğim burada bu kadar beğenilen. iskoçlar, galliler hatta kuzey irlandalılar da britanya'ya bağlı olsalar da ingilizler kabul edilmiyorlar mesela, yani işin sonunda bağımsızlık etmiş olman seni ingiliz olmaktan kurtarıyor gibi bir şart yok.

son zamanlarda gördüğüm en anlamsız entry olmuş, üstüne noktasız bir "dedirten başlık"'la bitirerek kombo yapılmış. başta entry sahibi olmak üzere, o entry'i debe'ye sokan herkesi tebrik ediyorum.
  • eskiden çaylak olma sebebiydi (bunu kullandım diye 6 aylığına çaylak yapılmışlığım vardır) şimdiyse debe'ye bile girebiliyor. hayır madem serbest o zaman sitenin adından sözlük'ü kaldırın bir zahmet.

hani ne diyorlardı, hayaldi gerçek oldu. sorumlularının da allah müstehakını vermesin...
hesabın var mı? giriş yap