şükela:  tümü | bugün
 • ...
 • the upside down'da sıradan bir beyandır.
 • (bkz: çiftdüşün)
 • sıradaki beyanat:
  kılıçdaroğlu dekontları açıklarken kırmızı kravat takmıştı, kendisi istifa etmelidir.
 • biz parayı yedik dense bu kadar yaygara kopmayacaktı ve bal tutan parmağını yalar denilip olay kapanıp gidecekti hiç yoktan yere kendileri bu olayı deşiyor ama güzel oluyor bize de eğlence çıkıyor.
 • kılışdar hain danışmanları tarafından bir manipülasyon kurbanı oldu. daha önce de yazmıştım. bunun amacını anlamak için iyi parti'ye bakmak lazım.

  kılışdarın zamanlaması tam bir siyasi otizm örneğiydi. şakınlık içinde zarrab davasını izleyen ve kerhen akp'ye oy veren bir kısım seçmeni kendisinden yabancılaştırma amacı taşıyan bir komploya kurban gitti. bir sol parti olarak en azından zarrab davası esnasında bunların yayınlanması yanlıştı. kaldı ki burada konuşulan yolsuzluk miktarları zarrab davasında ortaya dökülen pisliklerin yanında solda sıfır kalıyor. şimdi bu neye hizmet etti söyleyelim. yolsuzluk yüzünden akp'den ayrılacak muhafazakar kesimi direk akşener'e yönlendirmek.

  belli ki birileri akşener'i bu toz dumandan koruyor. akp tabanı gözünde şimdi akşener ne hırsız ne de abd'yle işbirliğine girip devleti (onlar için devlet hükümet ayrımı yok) zora sokmuş bir siyasetçi. en son demeçlerinde de zarrab'ı iran ajanı olmakla suçlayıp, abd'deki davayı haklı gösterdiler. iyi parti'yi de abd'nin kolladığını böylece iyi görmek gerekiyor.
 • böyle göz göre göre, milletin gözünün içine baka baka yalan söylüyorsunuz ya; allah bu inkârlarınızın günahını sizden bu dünyada çıkarır inşallah!

  dekontta koskocaman yazan "ithalat dışı döviz transfer işlemi" ibaresi de gözünüze girsin!*
 • yahu kardesim bu insanlar bu milyonlarca avroyu nereden buldu. biri cikip bunu aciklasin once.
  (bkz: zeytinyağı gibi üste çıkmak)
 • doğru diyor, alttan üstten lafı cımbızlamayın. esas iddia cumhurbaşkanı yakınlarının yurt dışına para gönderilmesiydi. cb yakınlarının yurt dışına para göndermemesini geçtim, şirket adamlara para gönderiyor. adamlar da savunma açısından kendilerine gelen muz ortayı gole çevirmeye çalışıyor.

  yurt dışına para gönderildi dedikçe adamlar buna göre savunma yapıyor ne bekliyorsunuz? bu şirketin faaliyetleri, şirketin bu kişilere gönderdiği paraların kaynağı nedir diye komik şekilde genelde sorgulanmıyor. halen daha birçok kişi tarafından paranın yurt dışına gönderildiğini sanıyor. belgelerin ifşasında daha özenli davranılsaydı, muhalefetin iktidarı sıkıştırması da iktidarın komik savunmaları da farklı hal alacaktı.