şükela:  tümü | bugün
  • 1 haftadır severek kullandığım dizüstü bilgisayardır.

araştırmalarımı yaparken, bu ürün hakkında internet üzerinde pek bir bilgi ve yorum bulunamadığı için, sözlüğe hafiften forum havası verse de, benden sonrakilere yardımcı olabilecek bu entry'i paylaşmak istedim.

efendim, i7 7700hq işlemci, 8gb ram, 1tb + 128gb ssd, gtx1050ti ekran kartı ve fhd ıps ekranıyla birlikte, geçen hafta 4100 tl karşılığında aldım.

4000 tl bandında, ram dışında herhangi bir eksikliğini göremedim. fakat ilerleyen süreçte bir 8gb ram daha eklenebilir.

soğutma sistemi gayet iyi, normal kullanımda neredeyse hiç ses yok ( bu konuda biraz takıntılıyım). sistemi zorlayabileceğiniz işlemlerde ise çift fan sistemine sahip olduğu için ses yükselebiliyor.

dizaynı güzel, fakat pek ince değil. power tuşunun dokunmatik olduğundan haberim yoktu, bu ise ilginç bir süpriz oldu.

hayırlı forumlar. *
  • bir haftadır kullanıyorum. fiyat performans olarak çok iyi.
  • gittigidiyordan 200 türk lirası indirim kampanyasıyla 16 gb 1050 ti ekran kartlı modeline 4238 liraya sahip oldum. ben çok memnunum 2 hafta kadar oldu alalı. oyun performansı vs çok iyi. oyunlarda da gayet iyi ısınma sorunu fan sesi sorunu yok ancak tek bir oyun hariç. pubg oynarken asla takılmıyor zevkle saatlerce oynuyorum yüksek fps alıyorum. ancak fan sesi inanılmaz artıyor. sadece bu oyuna özel olarak.
  • yaklaşık 1 aydır kullanmakta olduğum bilgisayardır. önceki entrylerde de söylendiği gibi fiyat performans olarak harika bir bilgisayar, oyun konusunda tamamen tatmin ediyor hiçbir kasma takılma yok. sadece ileriye dönük almak isteyenler 300-400 tl fazla verip 16 gb ramli olanı alabilirler, ben 8 gb olanı aldım yeterli gördüğüm için. tek kötü yanı yine önceden de söylendiği gibi pubg oynarken fanlarının biraz coşması onun dışında henüz hiçbir sıkıntı yaşamadım, bu arada pubg'de squad girmek isteyenler yeşillendirebilir.
  • 3'e 5'e bakılmadan 1060 ekran kartlı modelinin tercih edilmesi gereken ürün. (bkz: #75347235)
  • i7 ve gtx1060 16gbram barındıran modelini sipariş ettiğim üründür.

adobe after effects performansı, cuda ile birlikte tatmin edicidir.
    ekran kartı çalışmaya başlayınca fanların devreye girmesi kaçınılmaz oluyor.