• yaşasa böyle olmazdı zaten. yıllardır mezarında dönüyordur zaten.
  • deniz gezmiş yaşasa tekrar astıracak adamdan gelince böyle iddialar, pek inanası gelmiyor insanın.

ne diyelim asmasaydınız yaşardı o zaman görebilirdik tükürümüydü tükürmezmiydi diye.

tanım olsun: işine geldiğinde her şeyi her şeye alet edebilen bir gürühün yeni iddiasıdır. çok takmamak lazım
  • deniz geçmiş'in ismini söylerken ağzını 3 kere çalkalaması gereken orospu çocuklarının hezeyanı.
  • oldu amk. sen 6. filo denize dökülürken kerane boyatıp denize dökenlere satırlarla saldır sonra da gel "deniz gezmiş suratınıza tükürürdü" de.
  • tam bağımsız türkiye nedir?

henüz bir mevkisi yokken gittiği amerika'da devlet başkanı protokolü ile karşılanan, ardından girdiği seçimlerde partisi sadece ve sadece 3 ay önce kurulmuş olmasına rağmen tek başına iktidar olan bir adam aradan geçen 15 yılda ülkeyi nereye getirdi ona bakalım.

bop eşbaşkanı olduğunu söyledi mi?

söyledi.

askerin başına çuval geçirtti mi?

geçirtti.

şimdi feto'nun yaptığı söylenen ergenekon ve balyoz gibi kumpasların savcısı olduğunu beyan etti mi?

etti.

ordunun subay kadrosunun tasfiye edilmesine sebep oldu mu?

oldu.

kozmik odalara girilerek ordumuzun tüm gizli bilgilerinin amerika'nın eline geçmesine çanak tuttu mu?

tuttu.

2 gün önce kardeşim esat dediği adamı amerika'nın çıkarları için esed yaptı mı?

yaptı.

esed'i devirmek için teröristlere silah gönderdi mi?

gönderdi.

amerika'nın taşeronu olarak rus uçağını bombaladı mı?

bombaladı.

amerika ile papaz olunca rusya ile yine kanka olmadı mı?

oldu.

amerika'nın papaz olduğu venezuela başkanıyla kanka oldu mu?

oldu.

ha unutmadan iran'a yapılan ambargoyu reza zarrab üzerinden deldi mi?

deldi.

bakanları amerika'da wanted diye aranıyor mu?

aranıyor.

israile one minute dedi mi?

dedi.

israil'le ticaret hacmini 10'a katladı mı?

katladı.

petrol anlaşmasını barzani ile imzaladı mı?

imzaladı.

ankara'nın göbeğinde kürdistan bayrağını çektirdi mi?

çektirdi.

örnek çok ama burada kesiyorum... bu kadar dışa bağımlı ve ağza yüze bulaştırılan başka bir ülke politikası var mıdır? bence yoktur. amerika'ya göbekten bağlıyız, adamlar ne derse yapıyoruz, arada kıpırdanmaya çalıştığımızda da gidip amerika'nın düşmanlarına yamanıyoruz.

tam bağımsız türkiye bunun neresinde?

götü boklu afrika ülkeleri dışında her yere vizeyle gidiyoruz, onu da verirlerse, bu itibarsızlığın daha da kötüye gitmesi deniz gezmiş'e nasıl bağlanır? deniz gezmiş dünyanın sikine takmadığı bir ülke mi olalım istemiş yoksa daha güçlü bir türkiye mi?

deniz gezmiş ya da o zamanın öldürülen solcularına bakın, 80'de darbe sonrası işkence görenler, hayatları kararanlar kimdi bir bakın. sağcı pislikler hiç bir zaman sıkıntı yaşamadılar, her zaman da arkalarında amerika vardı, solcular sömürge olmamıza karşı çıkarken onları dövenler, vuranlar ya mhp'liydi ya dinci, amerika için ellerini kana bulayanlar, türk vatandaşlarını kıranlar kendilerini türk ve müslüman zannedenlerdi. yalan mı?

saçma sapan konuşmayın allah aşkına, ülke kötüye gidiyor, bu amerika'nın bize bir şey yapabileceği korkusuyla söylenen bir şey de değil, amerika gitsin kendi götünü toparlasın, trump gibi bir öküze oy verecek kadar salak bir halkı var, ben bir türkiye cumhuriyeti vatandaşı olarak rahatsızım, ben dünyanın taşak oğlanı olmamızdan rahatsızım, ben kötü yönetilmekten rahatsızım, ben sömürülmekten rahatsızım, ben yolsuzluklardan rahatsızım, kısacası ben rahatsızım.

bür türk olarak rahat etmek benim de hakkım değil mi?

edit: imla
  • la adam doğru söylemiş. en büyük solcu erdoğan değil mi lan? bak sizin yıllardır hayallerine bile cesaret edemediğiniz diklenmeyi abd'ye karşı yapıyor. çükü tutan biz olacağız ama olsun dikleniyor ya, helal olsun yani...
  • 6.filoyu denize dökerken üstüne çullanan amerikan sevicileri, amerika kıçlarına tekmeyi koyunca deniz gezmiş yaşasaydı yüzünüze tükürürdü diye zırlıyor.

evet asmasaydınız görürdük napardı bizim deniz..

(bkz: etme bulma dünyası naparsın işte)
  • amk bunlar imana gelecek ama bakalım ne zaman geleceksiniz. bu süreyi kısaltmamız yoksa ayvayı yiyeceğiz.

sizlere sosyalizmi öğreteceğiz...

iman (allah değil gerçekler manasında kullanılmıştır)
hesabın var mı? giriş yap